Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: AR 155 V6- rozrząd, skrzynia biegów i chłodnica wody

  1. #1
    James
    Gość

    Domyślnie AR 155 V6- rozrząd, skrzynia biegów i chłodnica wody

    Witam. W mojej Alfie muszę wymienić skrzynię biegów, chłodnicę wody i zrobić rozrząd. W związku z tym mam następujące pytania:

    1. Czy skrzynie biegów w AR 155 V6 były wszystkie takie same, czy w zależności od rocznika były w nich jakieś zmiany?
    2. Czy do Alfy 155 V6 z climatroniciem będzie pasowała chłodnica wody od innych 155, np. Twin Sparków?
    3. Czy robiąc rozrząd w V6 trzeba koniecznie wymieniać rolki i napinacz hydrauliczny, a jeśli tak to od jakiego auta można ewentualnie dopasować zamienniki? Bo zdobyć orginalne do AR 155 jest niemożliwością
    Po czym tak wogóle poznać, czy rolki trzeba wymieniać i czy da się jakoś zregenerować napinacz hydrauliczny, jeżeli cieknie???

    Mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił mi pomóc Z góry dziękuje

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 155 V6 - była
    Postów
    208

    Domyślnie Re: AR 155 V6- rozrząd, skrzynia biegów i chłodnica wody

    Cytat Napisał James
    Witam. W mojej Alfie muszę wymienić skrzynię biegów, chłodnicę wody i zrobić rozrząd. W związku z tym mam następujące pytania:

    1. Czy skrzynie biegów w AR 155 V6 były wszystkie takie same, czy w zależności od rocznika były w nich jakieś zmiany?
    2. Czy do Alfy 155 V6 z climatroniciem będzie pasowała chłodnica wody od innych 155, np. Twin Sparków?
    3. Czy robiąc rozrząd w V6 trzeba koniecznie wymieniać rolki i napinacz hydrauliczny, a jeśli tak to od jakiego auta można ewentualnie dopasować zamienniki? Bo zdobyć orginalne do AR 155 jest niemożliwością
    Po czym tak wogóle poznać, czy rolki trzeba wymieniać i czy da się jakoś zregenerować napinacz hydrauliczny, jeżeli cieknie???

    Mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił mi pomóc Z góry dziękuje
    no to sie wpakowales w niezla impreze .

    co do skrzyni biegow u mnie jest dobrze i nie dotykalem/nic nie wiem

    co do chlodnicy wody to jest to droga rzecz , ktos to moze sprowadzic za jakies 500zl
    jesli chcesz uzywke to do v6 na pewno raczej nie uda ci sie znalezc, ale pasuje do alfy 155 ts 8 zaworow , ja taka chlodnice uzywana dostalem i pasowala bez problemu wymiary sie zgadzaja

    heh a co do rozrzadu to ja sie z tym naj...... niesamowicie .
    no to jest tak pasek bez problemu nawet wybor jest
    sam napinacz jest trwaly ale cieknie , moj po niewiadomo jakim przbiegu byl caly w oleju , kazdy taki jest pewnie .
    w sklepie zestaw orginalnych uszczelek za 70 zl mozna kupic i raczej po zabawie z napinaczem

    jest tam rolka taka metalowa , moze szumiec . jesli szumi to lipa bo podobno moze pasek przeskoczyc wtedy moja szumiala dosc mocno i musialem z tym kombinowac
    szukalem zamiennika nie udalo mi sie znalezc
    jedynym wyjsciem bylo szukanie uzywki no chyba ze rolka ci nie szumi wtedy masz zarabiscie i mozesz ja wsadzic
    a jak sie sprawdza ja mialem wyjeta rolke wsadzilem tam palce i bardzo mocno trzeba ja pacnac zeby sie zakrecila no i moja szumiala jak wiatr
    jesli szumi to mozesz szukac od AR 164 V6 tam w prawie wszystkich byly napiancze hudrauliczne , tylko trzeba znalezc nieszumiaca rolke co i tak jest pewnie niemozliwe bo kazda rolka z jakims przebiegiem szumi ,

    jest tez inny sposob , mozna kupic w sklepie napinacz mechaniczny ktory kosztuje 505 zl i podmienic go tylko ze pozostaje do zaslepienia dziura w silniku , ktorej to ..... .... .... wielki niby goru z spec od alf z wrocka nigdy nie zaslepial i nie bedzie zaslepial

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 155 V6 - była
    Postów
    208

    Domyślnie

    no i rolka jest tylko jedna

    to jest sam goly napinaczyk:

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 155 V6 - była
    Postów
    208

    Domyślnie

    a tak wyglada sama rolka do hydraulicznego

  5. #5
    Arek 146
    Gość

    Domyślnie

    Mam skrzynie od 155 V6 z 1993r., jest wystawiona na allegro, oprócz tego mam pare innych klamotów do 155 z V6

  6. #6
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie Re: AR 155 V6- rozrząd, skrzynia biegów i chłodnica wody

    Cytat Napisał watra24
    Cytat Napisał James
    Witam. W mojej Alfie muszę wymienić skrzynię biegów, chłodnicę wody i zrobić rozrząd. W związku z tym mam następujące pytania:

    1. Czy skrzynie biegów w AR 155 V6 były wszystkie takie same, czy w zależności od rocznika były w nich jakieś zmiany?
    2. Czy do Alfy 155 V6 z climatroniciem będzie pasowała chłodnica wody od innych 155, np. Twin Sparków?
    3. Czy robiąc rozrząd w V6 trzeba koniecznie wymieniać rolki i napinacz hydrauliczny, a jeśli tak to od jakiego auta można ewentualnie dopasować zamienniki? Bo zdobyć orginalne do AR 155 jest niemożliwością
    Po czym tak wogóle poznać, czy rolki trzeba wymieniać i czy da się jakoś zregenerować napinacz hydrauliczny, jeżeli cieknie???

    Mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił mi pomóc Z góry dziękuje
    no to sie wpakowales w niezla impreze .

    co do skrzyni biegow u mnie jest dobrze i nie dotykalem/nic nie wiem

    co do chlodnicy wody to jest to droga rzecz , ktos to moze sprowadzic za jakies 500zl
    jesli chcesz uzywke to do v6 na pewno raczej nie uda ci sie znalezc, ale pasuje do alfy 155 ts 8 zaworow , ja taka chlodnice uzywana dostalem i pasowala bez problemu wymiary sie zgadzaja

    heh a co do rozrzadu to ja sie z tym naj...... niesamowicie .
    no to jest tak pasek bez problemu nawet wybor jest
    sam napinacz jest trwaly ale cieknie , moj po niewiadomo jakim przbiegu byl caly w oleju , kazdy taki jest pewnie .
    w sklepie zestaw orginalnych uszczelek za 70 zl mozna kupic i raczej po zabawie z napinaczem

    jest tam rolka taka metalowa , moze szumiec . jesli szumi to lipa bo podobno moze pasek przeskoczyc wtedy moja szumiala dosc mocno i musialem z tym kombinowac
    szukalem zamiennika nie udalo mi sie znalezc
    jedynym wyjsciem bylo szukanie uzywki no chyba ze rolka ci nie szumi wtedy masz zarabiscie i mozesz ja wsadzic
    a jak sie sprawdza ja mialem wyjeta rolke wsadzilem tam palce i bardzo mocno trzeba ja pacnac zeby sie zakrecila no i moja szumiala jak wiatr
    jesli szumi to mozesz szukac od AR 164 V6 tam w prawie wszystkich byly napiancze hudrauliczne , tylko trzeba znalezc nieszumiaca rolke co i tak jest pewnie niemozliwe bo kazda rolka z jakims przebiegiem szumi ,

    jest tez inny sposob , mozna kupic w sklepie napinacz mechaniczny ktory kosztuje 505 zl i podmienic go tylko ze pozostaje do zaslepienia dziura w silniku , ktorej to ..... .... .... wielki niby goru z spec od alf z wrocka nigdy nie zaslepial i nie bedzie zaslepial
    No proszę stałeś się specjalistą w tej dziedzinie

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    no fajny opis a na przyszlosc wklejaj zdjecia o mniejszej rozdzielczosci bo sie nie mieszcza . ps arek a jakie czesci masz do v6?

  8. #8
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Skrzynia we wszytskich V6 taka sama.
    Chłodnica.kolega juz wspomniał.
    Napinacz, mozna kupic garść O-ringów i naprawić napinacz.
    Rolki prowadzące jeśli nie huczą i nie mają luzów to wymieniać nie trzeba.
    Zwróć uwagę na rolke napinającą pasek od klimy, ona może mieć luz. Ja wymieniłem na nowe a i tak luz znow sie pojawił
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #9
    Arek 146
    Gość

    Domyślnie

    James, tak to wygląda

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Chłodnica wody
    Utworzone przez piorek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 07:53
  2. chłodnica wody
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 19:15
  3. Chłodnica wody 2.4 jtd
    Utworzone przez mor w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 18:41
  4. [156] chłodnica wody
    Utworzone przez rav58117 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory