Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś zadowolony ze swojej Alfy 147 1,9 JTD

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zdecydowanie TAK

    10 55.56%
  • TAK

    8 44.44%
  • NIE

    0 0%
  • zdecydowanie NIE

    0 0%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Prośba o radę w sprawie zakupu Alfy 147 1,9 JTD

  1. #1
    Qwintus
    Gość

    Domyślnie Prośba o radę w sprawie zakupu Alfy 147 1,9 JTD

    Witam!
    Zastanawiam się nad zmianą auta właśnie na Aflę jak w temacie tj. 1,9 JTD i co najmniej 130 koników, powyżej 2003 i koniecznie 5-drzwiową.
    No i w związku z tym pytanie moje do Was jest o Wasze zdanie na temat tego autka.
    Nie ukrywam, ze bardzo mi się podoba wizualnie i w środku i na zewnątrz, ale słyszałem bardzo różne opinie na jej temat i wiele było jednak zdań negatywnych...
    Że podobno bardzo wadliwa?
    Będę wdzięczny za każdą radę i opinię!
    Mam nadzieję, że tak mi się spodoba, że to nie będzie jedyny mój post na tym forum <komputerowiec>
    Pozdrawiam

  2. #2
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    czy za każdym razem jak ktos chce zeby wyrazic nasze zdanie na temat ktoregos z modeli AR to musi wyjeżdzac z tekstem: "Bo słyszalem.." "Bo znajomi mowili...(co na dodatek nigdy nie mieli)" "Bo na jakims forum przeczytałem.. (pewnie honda,bmw tudziez vw)" "że sa bardzo wadliwe"

    TE SAMOCHODY SA TAK SAMO WADLIWE JAK KAZDY INNY SAMOCHOD :!: :!: jednym sie psuja jadnym nie, co i tak zazwyczaj jest przyczyna zajezdzenia tego samochodu przez poprzedniego wlasciciela, ktory o nia nie dbal wcale. No chyba ze mowimy o samochodzie prosto z salonu to juz chyba inna bajka, jak sie dba to sie bedzie mialo i juz :!: :>>

  3. #3
    Qwintus
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie krzycz od razu
    Rozmawiałem z 2 mechanikami znajomymi i mi odradzali, dlatego pytam i mówię, co słyszałem... osobiście auto mi się bardzo podoba, zarówno z wyglądu jak ceny i mocy silnika..
    Teraz jeżdżę, 206GT i nie mam z nim żadnych problemów, ale rodzina się powiększa i chciałem zmienić na coś 5-drzwiowego, a że bardzo dużo jeżdżę (kilka tysięcy miesięcznie) to chcę być pewny, że jak pojadę w trasę, to nie będę musiał go pchać do domu

  4. #4
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qwintus
    ...a że bardzo dużo jeżdżę (kilka tysięcy miesięcznie) to chcę być pewny, że jak pojadę w trasę, to nie będę musiał go pchać do domu ...
    Nikt Ci tego nie zagwarantuje gdyz decydujesz sie na zakup uzywanego auta kilkuletniego a to juz sie wiaze z ryzykiem jakims tam...
    Ja uwazam ze cokolwiek bys nie kupil to masz takie samo pradopodobienstwo pchania go do domu jak np.Alfe 147 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Wszystko zalezy w jakim stanie kupisz uzywane auto i tu jest pies pogrzebany :roll: :roll:

  5. #5
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał areks
    Wszystko zalezy w jakim stanie kupisz uzywane auto
    no i generalnie o to mi chodzilo w moim poscie :mrgreen: ja jezdze duzo starszym dieslem niz chcesz kupic i nazekac nie moge bo jesli duzo sie jezdzi a na kasie sie nie śpi to chyba rozwiazanie idealne chociaz ja teraz chcial bym zmienic na 2,4 JTD no ale trzeba sie cieszyc tym co sie ma o reszcie wypowiadac sie nie moge bo 147 nie jezdzilem i zadnego kontaktu z nia nie mialem, no chyba ze wzrokowy :mrgreen:

  6. #6
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    ja wlasnie zakupilem alfe 147 z rocznika 05' jest to moja druga alfa w zyciu(poprzednia 156)ktora i tak zostala w rodzinie dla moich rodzicow.(zero problemow przez 2 lata uzytkowania z przebiegiem 170 tys)

    jesli sie zdecydowalem na zakup drugiej alfy to jest to znak ze te auta sa wyjatkowe i nie bardziej zawdone jak inne!

    a co do mechanikow to radze...zmien mechanikow!!! mechanicy ktorzy mowia negatywnie na temat alf nie znaja sie na swojej robocie i poprostu nie potrafia ich naprawic jak juz cos wyskoczy,a byle gulfa naprawi moj sasiad jednym kluczem i nogą!

    ALFA ROMEO jedyna słuszna marka

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cytat Napisał areks
    Ja uwazam ze cokolwiek bys nie kupil to masz takie samo pradopodobienstwo pchania go do domu jak np.Alfe 147 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Ale chyba lepiej pchać alfę do domu niż np vw :mrgreen:
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie Re: Prośba o radę w sprawie zakupu Alfy 147 1,9 JTD

    Cytat Napisał Qwintus
    Witam!
    ..........Pozdrawiam
    Dominik????
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Qwintus
    Gość

    Domyślnie Re: Prośba o radę w sprawie zakupu Alfy 147 1,9 JTD

    Cytat Napisał Korczu
    a co do mechanikow to radze...zmien mechanikow!!! mechanicy ktorzy mowia negatywnie na temat alf nie znaja sie na swojej robocie i poprostu nie potrafia ich naprawic jak juz cos wyskoczy,a byle gulfa naprawi moj sasiad jednym kluczem i nogą!
    co do moich mechaników to jest tak, że ja mam francuza i też narzekają, że "gówno" i "wynalazek", a ja jestem na maxa zadowolony... głównie chodzi im o to, że tyle jest elektronikiwe francuskich/włoskich autach, że większe prawdopodobieństwo, ze padnie niż jakiś niemiec czy japończyk..
    Dziś rozmawiałem z jednym właścicielem alfy i był zadowolony, a znowu wracając do domu widziałem jedną na lince ;//
    Cytat Napisał Maciek-156
    Cytat Napisał Qwintus
    Witam!
    ..........Pozdrawiam
    Dominik????
    niestety.. Michał

  10. #10
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    kolego nie mozesz sie sugerowac tym ze widziales dzis jedna na lince(moze wahy braklo)

    ja codzien widze rozne marki na drogach gdzie albo sie holuje albo stoja z macha do gory!sa to chryslery,vw, audice i wiele innych...a uwierz mi jezdze masakra duzo,taka praca.

    ja mam 147 od 3 tygodni i nie zamienilbym jej na zadnego innego pancerwagona!

    Kup Alfe a zobaczysz ile bedziesz mial z niej radosci i jak bedzie cieszyc twoje oko,nie mowiac juz o oczach przechodnow ogladajacych sie za nia

    mam kumpla ktory ma a4 i wczoraj przewiozlem go moja alfa 150km nie chcial wysiasc z auta tak mu sie spodobalo i nawet mi przyznal ze to co mowilem o aucie to nic w porownaniu z tym jak sie nia przejechał

    Reasumując,mozesz miec auto dla pospulstwadla mas dla zwyklego Kowalskiego(mam nadzieje ze nia masz na nazwisko Kowalski ,ale mozesz miec tez auto dla czlowieka z charakterem,pasjonata z CoureSportivo

Podobne wątki

  1. Prośba o radę w sprawie zakupu Spidera 916
    Utworzone przez Rafał K. w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 13:37
  2. Prośba o radę odnośnie zakupu reflektorów do 147-ki
    Utworzone przez czepi w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 17:46
  3. Prośba o pomoc w sprawie skorodowanej Alfy.
    Utworzone przez kabanow w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 22:23
  4. Prośba o radę w sprawie alfy 147
    Utworzone przez downfall w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 16:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory