Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 156 FL z Belgii - kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Question Alfa 156 FL z Belgii - kilka pytań

    Witam wszystkich

    Jak zapewne co niektórzy wiedzą, szukam od jakiegoś czasu Alfy 156 po FL, koniecznie diesla.
    Po zweryfikowaniu rynku polskiego postanowiłem poszukać trochę dalej a mianowicie na zachodzie.
    W tym tygodniu natrafiłem na nawet ładną okazję. Niestety mój kontakt z 156-tka nie jest zbyt bogaty dlatego miałbym do Was kilka pytań.
    Alfa 156, 2005 r, 159 tyś. km przebiegu.
    Karoseria mierzona profesjonalnym miernikiem w kilku miejscach na każdym elemencie- grubość lakieru to 80 ÷ 112 μm, szyba przednia wymieniana na wskutek uderzenia kamienia (słowa sprzedawcy), szyby przednie boczne - cyferki 5, tylne boczne i tylna - cyferka 4 (data prod. 15/04/2005), rozrząd wymieniany przy 124 tyś.km.
    W maju tego roku była na poważnym przeglądzie gdzie wykryto tylko, że przednia lewa lampa świeci nieprawidłowo

    Proszę co sądzicie w niej o:
    - szczelinach pomiędzy maską a błotnikami (fot.1),
    - nierównych odległościach od maski żeberek na atrapie przedniej (fot. 1),
    - zgraniu klapy bagażnika do pozostałego tyłu (fot. 2),
    - delikatnym wycieku z gumowej rury przy silniku (fot. 3,4) i zbieraniu się go na skrzyni (fot. 5),
    - zapoconej chyba turbinie (jeśli nie to mnie poprawcie , przed akumulatorem ), (fot. 6). Jest rzeczą oczywistą że turbina smarowana jest olejem, ale na zewnątrz ?

    Najważniejsza oczywiście jest sprawa silnika, czy te wycieki nie dyskwalifikują tego auta?
    Proszę o podpowiedzi i z góry wszystkim dziękuję
    Ostatnio edytowane przez endriu73 ; 09-10-2009 o 22:19

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Ale brudna skóra!!!

    Syf aż strach! A szczeliny są ok, jak dla mnie. To z tą turbiną dziwne jak dla mnie, ale nic nie sugeruję.

  3. #3
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    moim zdaniem ogólnie jest zaniedbana, koleś lał rope i jeździł i miał wszystko w D.

  4. #4
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    skóra to akurat nie problem , 150-200zł na dobre środki czyszczące i będzie wyglądała zupełnie inaczej

    co do spasowania - montaż AR nie jest wzorcem dokładności więc szczeliny o niczym nie świadczą

    lakier dość cienki , być może po polerce

    szyba - nic złego , w krajach cywilizowanych 90% aut jeżdżących po PL nie przeszłoby przeglądu technicznego z uwagi na odpryski i rysy na szybach przednich - tam się te szyby po prostu regularnie wymienia

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    dzięki Marcin za obiektywne podejście do sprawy

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ja powiem tak, widać, że o auto właściciel nie dbał, więc trzeba mieć na uwadze, że od strony technicznej i eksploatacji było podobnie. Nie sugerował bym się też tym, co wyszło na przeglądzie - zwłaszcza, że robił to właściciel:]

    Ja przed zakupem dałem auto do ASO do sprawdzenia i nawet oni nie wykryli wszystkiego np: - auto kupiłem późną jesienią, na zimę okazało się, że termostat zepsuty (niedogrzewało silnika), na lato, zkolei że chłodnica niedomaga - tego po prostu ich cudowny examiner nie sprawdzi, i wyjdzie w ‘praniu’, to samo popękane 2 cewki – które wyszły podczas wymiany świec.

    Chodzi o to, że serwis nie zajrzy wszędzie gdzie można, są to raczej powierzchowne oględziny + komputer.
    O tyle o ile trzeba się z tym liczyć w każdym egzemplarzu, to jednak kupując auto, które widać że gość dbał, to można się też spodziewać że i serwisował na bieżąco, że na bieżąco usuwał pojawiające się usterki.
    A tu jak gościowi się nawet spodni prać nie chciało, to co dopiero wymienić np olej na czas itp, a o reszcie nie wspominając
    Ostatnio edytowane przez RogerIZ28 ; 09-10-2009 o 23:01

    diesel power http://je.pl/qeuy

Podobne wątki

  1. Alfa 147 JTD czy TS , kilka pytań
    Utworzone przez puchus w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-11-2018, 15:25
  2. Alfa GT 2.0 JTS kilka pytań
    Utworzone przez Shinuq w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 02:09
  3. alfa 147 kilka pytań
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 09:11
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory