Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: 95 Vpower zamiast Vpower diesel ALFA GT 1,9 110kW

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    ALFA GT 1,9 110kW
    Postów
    48

    Domyślnie 95 Vpower zamiast Vpower diesel ALFA GT 1,9 110kW

    Witam.

    30 września jechałem do Sulechowa (woj. lubuskie) po trasie w Krakowie na stacji Shell ul. Conrada podjechałem do dystrybutora nr 2. Tam jeden z pracowników stacji zaproponował usługę tankowania. Kiedy uzgodniliśmy cenę i które paliwo (wskazując cenę na wyświetlaczu) ma wlewać zaczął wykonywać czynność której się podjął. Ja zacząłem
    myc przednia szybę i poszedłem uregulować rachunek. Zabrałem ze sobą paragon i nieświadom tego co się stało odpaliłem motor i najzwyczajniej w świecie ruszyłem w dalsza trasę. Jadąc w korku w kierunku autostrady A4 kiedy przejechałem ok. 2-3 km z samochodem zaczęło się dziać cos dziwnego. Stracił nagle moc motor zaczął nierówno pracować. Zaczęło szarpać samochodem i słychać było głośniejszą niż zwykle prace. Zatrzymałem się na chodniku zgasiłem silnik i sprawdziłem paragon. Okazało się to co przypuszczałem.
    Paliwo 95PB zamiast V-Power Diesel.

    Korzystając z uprzejmości kierowców wróciłem na felerna stacje z paragonem w reku. Tam poprosiłem o zabezpieczenie nagrania monitoringu z dystrybutora przy którym nalewano mi paliwo i rozmowę z kimś władnym w takich przypadkach.
    Pracownik przyznał się do tego ze popełnił błąd podczas nalewania wiec sporządziliśmy stosowna notatkę z nr polisy przebiegiem i podpisami.
    Wróciłem do samochodu i czekałem na pomoc asistance PZU ok. 3 kolejnych godzin.
    Przyjechała pomoc ok. 21.20 wyciągnęli Alfę na lawetę i zawieźliśmy samochód do ASO ALFA ROMEO Polinar w Krakowie.
    Jestem pasjonatem stajni Alfa Romeo jest to mój drugi model tego pojazdu. Przywiązuję ogromna wagę do tego abym bezpiecznie i bez komplikacji mógł poruszać się nim.
    Pracuję jako operator kamery w telewizji i potrzebuje niezawodnego dla mnie pojazdu.
    Takim do chwili zdarzenia była Alfa. Nigdy mnie nie zawiodła na trasie i chciałbym aby tak było. Sytuacja jaka miała miejsce na stacji i konsekwencje które mogą przebiegać w późniejszym terminie trochę mnie niepokoją.
    Pracownicy ASO w Krakowie wypompowali wadliwe paliwo zalewając bak ON wymienili filtr paliwa i odpalili motor. Podobno podpięli go pod komputer i stwierdzili w ten sposób ze z silnikiem jest wszystko w porządku. Nie widziałem wydruku.06.10.2009 sporządzone zostały oględziny przedstawiciela z firmy PZU.

    Dane pojazdu:
    ALFA ROMEO GT
    1,9 JTDm 110 kW
    przebieg to ok. 130 tyś.

    Dlatego wiec proszę Pana o opinie co się dzieje z silnikiem jak i układem paliwowym Diesela kiedy zostanie on zasilany benzyna. Co się dzieje z wtryskami pompą paliwa bakiem i przewodami. Jaki ma to wpływ na eksploatacja żywotność moc silnika jak i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Jakie są konsekwencje jazdy samochodem po tym co wykonał ASO.
    Czy podpięcie samochodu pod komputera i możliwe wykasowanie błędów jakie być może zaistniały pozwala stacji na opinie na temat układu paliowego.
    Do tej pory nie miałem problemów i byłem zadowolony z jazdy samochodem. Ważne dla mnie jest również kto ponosi odpowiedzialność w takiej sytuacji za stan mojego samochodu.
    Informacje te pomogą mi rościć swoich praw w ewentualnej dalszej drodze postępowania.


    Pozdrawiam,
    Ryszard Mroczkowski
    ryszard.mroczkowski@wp.pl
    +48606760061

  2. #2
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Benzyna szybciej wybucha w komorze spalania. Znacznie szybciej- bo w cyklu otto zapłon może już dojśc w trakcie sprężania. Głównie przez to, że benzyna jest bardziej palna, a temperatura panująca w komorze spalania diesla jest odpowiednio wysoka dla wczesnej detonacji ładunku. A to może doprowadzic do wyjścia kobry na spacer przez dziure w bloku silnika, gdyż pozostałe cylindry wykonują inny cykl pracy- przez co naprężenia przez korbowody idą na wał. No i benzyna jest mniej oleista- wtryski mogły się zatrzec razem z pompą. Na szczęście samochód został w porę zgaszony i nie było jazdy na siłę.

    Nie mam papierów rzeczoznawcy, ale na mój sposób tak to wygląda właśnie.


    Bo jak sie ON zaleje do benzyniaka to nic sie nie dzieje- silnik poprostu nie odpala bo nie ma na czym- sprężanie za niskie, iskra nie doprowadzi do odpowiednio silnej detonacji i silnik będzie pluł niespalonym olejem napędowym.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  3. #3
    scoobi83
    Gość

    Domyślnie

    co sie dzieje z silnikiem to Ci nie odpowiem bo nie wiem, a co do odpowiedzialności to już odpowiadam.
    pracowałem kiedyś na shellu i zdrzały sie czasem takie przypadki ze ktoś nie nalał takiego paliwa jak trzeba, w tym przypadkuy wszystkie koszty napraw, serwisu, holowania o raz ponowne zatankowanie baku do pełna ponosi osoba która tankowała Twoją Belle, a to dlatego ze w razie pomyłki kierowcy (czasem sie zdarza ze przyjezdzał gość dieslem i prosił o PB, bo np samochód miał pożyczony i se zapomniał) podjazdowy zawsze powinien sie upewnić np zobaczyć na tylnej klapie oznaczenie czy diesel czy nie jak również w wiekszości modelów informacje o rodzaju paiwa znajdują sie na klapce bądź na korku, także gość który sie pomylił powinien ponieść koszty związane z pomyłką. U nas na sellu tak było wiec myśle że u Ciebie też powiny te zasady obowiązywać. pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    ALFA GT 1,9 110kW
    Postów
    48

    Domyślnie

    Hmmm mam polise shell sie przyznal do winy. Wszelkie koszta ida z polisy pzu. Problem polega na tym ze stacjia ASO w Krakowie wypiela sie na mnie w sprawie wtryskow tlumaczac to podpieciem Alfy pod komputer na ktorym nie wyszly bledy.
    Hehe znamy fakt ze bledy mozna wykasowac i po bledach.

    Co natomiast sie dzieje z calym ukladem paliwowym i kto ma go sprawdzic naprawic badz wymienic. Otttt tez problem.
    Obawiam sie tez tego ze ASO nie do konca wykonalo procedure jaka jest przy tego rodzaju uszkodzeniu.
    Trafilo na mnie i chyba nie bedzie latwo jestem operatorm kamery i musze miec niezawodny samochod a takim jest Alfa Romeo. Przykre to ze mechanicy w ASO to partacze jak wyjdzie na to ze nie dokonali wlasciwej procedury.

    Pomozcie jak mozecie. Zbieram info zeby wytoczyc dziala ;-)

    Rychu

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kolego wg mnie jeśli felerne paliwo zostało usunięte zalano on i auto pracuje prawidłowo, a serwis nie stwierdza usterek tonie masz się czym przejmować i szukać dziury w całym
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    ALFA GT 1,9 110kW
    Postów
    48

    Domyślnie

    W takim razie to czy jezdzimy na dieselu czy na benzynie nie ma wplywu na zywotnosc samochodow wg Twojego wpisu.
    ASO nie ma mozliwosci sprawdzenia wtryskow boscha moze to zrobic jedynie servis autoryzowany na pecjalnych przyrzadach a nie pan henio z ASO na podstawie sluchu czy wydruku.

    Wtryskiwacz mogl ulec uszkodzeniu mechanicznemu a to stwierdzic moze bosch.
    Wiec nie gadaj ze szukam dziury. Chce miec pewny samochod na trasie.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfavirus Zobacz post
    Wtryskiwacz mogl ulec uszkodzeniu mechanicznemu a to stwierdzic moze bosch.
    Wiec nie gadaj ze szukam dziury. Chce miec pewny samochod na trasie.
    Gdyby tak było, to raczej daleko byś nie zajechał. Skoro nie ma błędów, samochód pracuje normalnie, bez zmian, to znaczy, że wtryskiwacze nie ugległy uszkodzeniu i można normalnie jeździć. Jeżeli coś byłoby uszkodzone, to po pierwsze wykazałby to komputer (zawesze możesz podjechać gdzieś i sprawdzić, nawet jeśli poprzednio ktoś wykasował błędy, to jeżeli jest uszkodzenie błąd powróci), a po drugie odczułbyś to podczas jazdy.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfavirus Zobacz post
    W takim razie to czy jezdzimy na dieselu czy na benzynie nie ma wplywu na zywotnosc samochodow wg Twojego wpisu.
    ASO nie ma mozliwosci sprawdzenia wtryskow boscha moze to zrobic jedynie servis autoryzowany na pecjalnych przyrzadach a nie pan henio z ASO na podstawie sluchu czy wydruku.

    Wtryskiwacz mogl ulec uszkodzeniu mechanicznemu a to stwierdzic moze bosch.
    Wiec nie gadaj ze szukam dziury. Chce miec pewny samochod na trasie.
    A ile km przejechałeś na mieszance ON i Pb, że miało to wpływ na żywotność silnika? Co wg ciebie mogło się stac z wtryskiwaczem? Lejący wtryskiwacz wykrywa oprogramowanie na firmowym egzaminerze. ASO postapiło w 100% prawidłowo co jeszcze moga zrobic - nawet jak były błędy a po ich wykasowaniu nie występuja to znaczy że ustała przyczyna ich wystąpienia. Jesli dalej masz wątpliwości jedź do serwisu Boscha niech ci sprawdzą wtryski dla świętego spokoju, a rachunek zawieź na stację
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    koledzy maja racje przejechales 3 km i silnik pracuje ok wiec nie ma sie czym martwic
    na pocieszenie pochwale sie swoim wyczynem nalalem kiedys 20 litrow benzyny a jak zauwazylem to nie wiedzialem co mialem robic. Dolalem do pelna vpowera i przepalilem wszystko byl troche slaby na takiej mieszance ale przeszlo wszystko bez ubocznych skutkow
    pozdro

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Napisz sprytne pismo do PZU wymieniając w nim elementy, których żywotność mogła zostać skrócona (niech je dołączą do papierów). Jeśli po X tygodniach/miesiącach dojdzie do ich awarii łatwiej będzie Ci uzyskać aneks/korektę do wypłaty odszkodowania.

    Póki co nie ma podstaw do wymiany sprawnych elementów. Równie dobrze mógłbyś zażądać wymiany tłumika

Podobne wątki

  1. [159] Seryjny Program 159 JTDm 1.9 16V 150 hp(110kw).
    Utworzone przez altexperte w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 22:34
  2. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  3. Silnik 2,4 JTD 110KW
    Utworzone przez skkornik w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 20:28
  4. Kawałek silnika. Co to jest? AR 2.4 jtd 110kw
    Utworzone przez krzysiek592 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 23:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory