Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: 164

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    164 Q4
    Postów
    207

    Domyślnie 164

    Jaka instalacje polecacie do 164 3.0 24V??

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Tylko wtrysk gazu.Mam w swojej wstawioną prostą instalację ale to wielka lipa.! ograniczenie na przelocie powietrza jest fi 80 a mikser ma fi35 oblicz sobie jaka to zwężka(to także ograniczenie mocy na benzynie).Po drugie przy strzałach przepływomierz do wymiany(zaliczyłem ten etap).każdy fachowiec od gazu twierdził że strzały i tak będą się pojawiać, po własnoręcznym poprawieniu chałtury twierdzę że nie muszą .Zastosowanie klapy antystrzałowej powoduje następne zwężenie dolotu ( w swojej Alfetce wywaliłem to ponieważ zauważyłem gorsze działanie serwa w układzie hamulcowym).po trzecie ingerencja w elektronikę,podłączenie do potencjometru przepustnicy.cewki.sondy lambda.Po krótkim zapoznaniu się z tematem zastanawiam się nad wstawieniem Staga 300 jeśli chodzi o pozostałą konfigurację (wtryski ,parownik) to jestem wtrakcie zbierania informacji ale może pozostali użytkownicy Alf napiszą coś o konfiguracjach swoich systemów.Pzdr

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    164 Q4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Osobiscie zastanawiałem sie nad instalacją IV generacji. Czy wie ktos może jaka butla zmiesci sie w miejsce kola dojazdowego w Q4??

  4. #4
    Piotr_Z
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam zwykłą polską instalację gazową sekwencyjną oczywiście. Nie mam żadnych zmian w dolocie powietrza wszystko chodzi jak należy, odczuwalny jest mały spadek mocy na gazie ale na pancerwagony spokojnie wystarcza Instalacja kosztowała 2036 zł brutto. Spalanie w mieście około 10-11 litrów/100 km w trasie przy 110-120 km/h spalanie 9-10 l/100 km, przy prędkości 140-160 km/h spalanie 12-14 l/100 km.
    Nie zanotowałem żadnych strzałów a mam plastikowy kolektor

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    164 Q4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Gazownik zaproponował mi instalacje II generacji za 2500zł. Twierdzi ze auto na takiej instalacji pali srednio 17 litrów gazu.Co o tym myślicie?

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    TA doloz i zaloz sekwencje ,jeden strzal i przeplywka do wymiany albo i caly dolot.mi pali 11 w trasie i max do 15 w miescie z klima a jezdzie dynamicznie i szybko ,niech w buty sobie wsadzi te 17 litrow

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jeżeli założysz tę instalację(a nie masz zielonego pojęcia o mechanice i gazownictwie) to gazownik będzie miał stałego klienta a ty po pewnym czasie stwierdzisz że Alfy to strasznie awaryjne i kiepskie samochody.Nie chcesz mieć problemów to odżałuj pare złoty i załóż wtrysk i poszukaj mądrego gazownika a nie chałturnika i cwaniaka.Pzdr

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    164 Q4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Mam zamiar wsadzic dobra instalacje. Nestey nie mam zielonego pojecia o gazownictwie samochodów, wiec oczekuje na jakies konkretne porady.

  9. #9
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Ja mam najprostszą instalację gazową pierwszej generacji. Tyle że spalanie jest dość spontaniczne- jednego tygodnia wciągneła 20 litrów cyklonu B, a drugiego 12- nie wyjeżdżałem poza miasto. Mieszalnik mam Lovato. I ogólnie cały osprzęt gazowy z Wloch.

    A ogólnie jak widzę, że mimo obietnic rządu ceny LPG idą w górę to myślę czy za jakiś czas jej nie wywale z auta. Plusem może i jest ekonomia ale minusów jest sporo

    -musisz dużo jeździć żeby ci się zwrócil sam koszt zakupu
    -za przeglądy techniczne (dowód rejestracyjny) płacisz drugie tyle
    -jeśli cena LPG osiągnie połowe ceny benzyny (coś koło 2,20) co już się w zasadzie powoli staje (cena na Statoilu we Wrocławiu-2.12) to LPG jest nieopłacalne
    -musisz tankować dobry jakościowo gaz (Statoil i Shell mają najlepsze) , bo eksplozje w układzie dolotowym są nie wskazane
    -koledze poszedł przepływomierz i wydał na niego tyle....ile w zasadzie zaoszczędził na gazie przez rok
    -utrzymanie instalacji też kosztuje- częstsze wymiany przewodów i świec, jakieś filterki itd.

    Ja kupiłem auto z LPG, więc nie musiałem ładować pieniedzy w jej instalacje- ale sam bym go nie założył nawet pod groźbą zastrzelenia przez ekologów.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    dlatego tylko sekwencja i zero problemow jak wymieniono wyzej

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory