Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Gdzie kupić termostat do 2.0 TB?

  1. #1
    drvitek
    Gość

    Domyślnie Gdzie kupić termostat do 2.0 TB?

    Witam

    Poszukuję termostatu do gtv 2.0 TB. Opcja 350 zł w serwisie jest nieco przytłaczająca. Czy istneją tańsze zamienniki?
    Będę wdzięczby za jakieś info

    Pzdr
    drvitek
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 20:17

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Kup termostat od V6 24V, sam srodek termostatu się wyjmuje, przełożysz w swoją obudowę i po sprawie. Jeśli możesz wyjmij swój termostat, zrób foto, powiem Ci co masz zmierzyć, mam akurat jeden od v6 24V lezacy odłogiem to ci pomierze czy wszytko na pewno pasuje, na 99% zadnych problemow nie bedzie ale lepiej się upewnić.

    Termostat do v6 24V to ~100zł za oryginał, oczywiście poza ASO ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Przemek_Docent
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj przećwiczył to Pablo (wtajemniczeni wiedzą, kto zacz) na mojej TB :-)
    Rozmontował, zakombinował i przełożył środek od termostatu od 166 2.0 V6 TB. Koszt oryginału w ASO to tylko ok. 200 zł zamiast 577,- za termostat do Gtv 2.0 V6 TB też w ASO (ceny obecne).
    Mają ten sam silnik (2.0 V6 TB 12V) więc temperatury pracy termostatów są takie same :-)

  4. #4
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Niestety to nie takie proste. W mojej Alfie termostat jest jakiś kombinowany. Trzpień był za długi dlatego termostat nie mógł się zamknąć. Prosiłem mechanika aby po wyjęciu dał mi znać to go sfotografuję i zmierzę. Ten jednak go skrócił i zamontował na miejscu. Jest lepiej ale silnik nagrzewa się tylko do 70 st (na zegarze w kokpicie) w czasie jazdy. W korkach dochodzi do ok 100. Czy to tak ma być czy mój termostat ma niewlściwą temperaturę otwarcia.
    Chętnie odkupię od Ciebie ten termostat, nawet w ciemno. Na pewno nie będzie gorszy od mojego.

    Pozdrawiam
    drvitek

  5. #5
    Jędrek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał drvitek Zobacz post
    Witam

    Niestety to nie takie proste. W mojej Alfie termostat jest jakiś kombinowany. Trzpień był za długi dlatego termostat nie mógł się zamknąć. Prosiłem mechanika aby po wyjęciu dał mi znać to go sfotografuję i zmierzę. Ten jednak go skrócił i zamontował na miejscu. Jest lepiej ale silnik nagrzewa się tylko do 70 st (na zegarze w kokpicie) w czasie jazdy. W korkach dochodzi do ok 100. Czy to tak ma być czy mój termostat ma niewlściwą temperaturę otwarcia.
    Chętnie odkupię od Ciebie ten termostat, nawet w ciemno. Na pewno nie będzie gorszy od mojego.

    Pozdrawiam
    drvitek
    Miałem w ręku 2 termostaty z 2 różnych silników V6 TB dodam że na każdym silniku jeździłem i w każdym trzpień był za długi jak u ciebie. Skróciłem trzpień jak ty i temp. mam identyczną jak u ciebie.

    Czy mógłbyś GrzesiekK. powiedzieć jaką temp. masz na termostacie z V6 24V ?

  6. #6
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Termostat z 2.5 V6 ma identyczny środek jak TB i temp. otwarcia jest taka sama. Wieczorem zajrzę do garage to napiszę ci dokładnie jaki jest nr tego termostatu. Ja sobie taki założyłem i temp. mam ok.75' w trasie i 90' w mieście, a przy 95' załącza się wentylator. Zapłaciłem za niego coś ok.120 PLN. W moim starym termostacie trzpień też był za długi i termostat się nie domykał, ale to efekt jego wysłużenia się. Nie skracaj tego trzpienia bo termostatnie otworzy się do końca i będziesz miał za dużą temp. na silniku (w drastycznych przypadkach możesz go przegrzać !)

  7. #7
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Nr termostatu jaki założyłem do swojej TB (0060563989) Jeżdżę i wszystko jest ok.

  8. #8
    Jędrek
    Gość

    Domyślnie

    Brałem pod uwagę że nie będzie się do końca otwierał po skróceniu, mimo wszystko skróciłem go nieco bo i tak zima jest, mimo wszystko na początku bardzo pilnowałem temp silnika gdyż nie chciałbym go przegrzać.
    Dogrzewa się lepiej ale nie tak jak powinien, po prostu potrzebny jest nowy i tyle.

    Cytat Napisał DARO-RT Zobacz post
    Nr termostatu jaki założyłem do swojej TB (0060563989) Jeżdżę i wszystko jest ok.

    Rozumiem że to jest nr katalogowy ASO i tam mam dzwonić...?
    Ostatnio edytowane przez Jędrek ; 07-01-2010 o 01:00

  9. #9
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    A może w Alfach są termostaty letnie i zimowe tak jak kiedyś w polonezach i dużych fiatach. W końcu to auta z gorącej Italii, gdzie takich mrozów nie ma.
    Wiem, że to głupie, tak mi przyszło do głowy... skoro dwa termostaty z różnych TB są za długie...

    Pzdr
    drvitek

  10. #10
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jędrek Zobacz post
    Rozumiem że to jest nr katalogowy ASO i tam mam dzwonić...?
    Tak to jest nr katalogowy ASO, był on na obudowie termostatu i pudełku w którym przyjechał do mnie

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  3. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47
  4. [156] 2.4 JTD gdzie na silniku jest termostat?
    Utworzone przez Starscream w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory