Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Sprężyny pierwszego montażu - gdzie kupić?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie Sprężyny pierwszego montażu - gdzie kupić?

    Witam
    Jak w tytule, szukam 4szt sprężyn oryginalnych nie obniżających. Ktoś wie gdzie można takie coś kupić czy tylko ASO? Byłem juz w kilku sklepach i odpowiedzi zawsze brzmią "nie ma" lub "niedostępne" Oczywiście szukam do swojej Gtvki - 1996r, 2.0TS. Po ostatniej wycieczce w Polskę dość Eibachów i słuchania zgrzytów na dziurach o podwozie
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    sprzedajesz swoje ?? sportowe
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Tak będę je sprzedawać (czerwone Eibach) ale najpierw muszę kupić te oryginalne. Jeśli jesteś zainteresowany to wyśle Ci parę fotek po zdemontowaniu jeśli będziesz dalej chętny to oddam w dobrej cenie
    Póki co nie mogę ich nigdzie znaleźć ;/ Czekam na @ z odp ASO - coś czuje że cena będzie powalająca...

    EDIT:
    odpowiedz ASO
    Sprężyny zawieszenia przód 630 zł komplet
    Sprężyny zawieszenia tył 520 zł komplet
    Ceny po rabacie, części do sprowadzenia

    W intercars nie mają ich na stanie ale cenowo to wygląda mniej więcej 450zł za przód i tył KAYBA(razem!)
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 27-10-2009 o 12:33
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Odświeżę temat.

    Sprężyny przód pasują tylko od GTV/Spider czy może też z jakiegoś innego modelu np. 145, marea?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Kolego napisz maila do gościa kryjacego się pod nickiem "tanifiat" z allegro. On ma chyba najlepsze ceny dla zwykłych śmiertelników.
    Poza podstawowymi danymi samochodu podaj mu jeszcze nr VIN
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 08-02-2011 o 21:27
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Potrzebuje serii na przód bo zbyt nisko siedzi samochód. Chodzi mi tylko o same sprężyny. Akurat amortyzatory są w bdb stanie. Jeśli z niczego nie podejdą albo nie kupie w rozsądnych pieniądzach nowych będę musiał kupić całe kolumny bo samych sprężyn z anglika nie sprzedadzą.

    Jutro podeśle vin.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    przeciez kolega aniol_jojo napisal gdzie i za ile mozesz dostac "Sprężyny zawieszenia przód 630 zł komplet" . Pasują tylko od gtv/spider.

  8. #8
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Ja w zeszłym roku wymieniłem komplet w firmie zajmującej się dorabianiem sprężyn w Warszawie na ul Łodygowej za 600 zł.
    Efekt - kompletna porażka. Tył jeszcze się do czegoś nadawał, natomiast przód to kompletny dramat. Samochód skrzypiał jak stary tapczan. Pojechałem z reklamacją to zaczęli wymyślać, co może być przyczyną. A to tuleja wahacza nie taka, czy gumy stabilizatora skrzypią. A zawieszenie przed wymianą sprężyn pracowało doskonale.
    Powymieniałem wszystkie podejrzane gumy i nic.
    Wreszcie wymontowałem kolumny. Okazało się, że drugi zwój sprężyny ociera o miskę, zarówno góra jak i dół nie pasuje dobrze do amortyzatora (nie opiera się we właściwy sposób).
    W efekcie zamówiłem w ASO oryginały i mam te wszystkie oszczędności w d....
    Proponuję wziąć przykład i zrobić podobnie. Wiem, że to drogo ale można na raty zrobić najpierw tył potem przód. to chyba najleprze rozwiązanie.

    Używane odradzam, ponieważ sprężyna ulega wypracowaniu - traci elastycznoć oraz zmęczeniu materiału.

    Pozdrawiam
    Vito

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    a ja wymieniłem jakiś miesiąc temu na eibachy. Fabryczne pękły mi jak był mróz (trochę wysłużyły). Spodziewałem się, że samochód się znacznie obniży i że będzie bardzo twardo. Po założeniu zdziwiłem się, że samochód obniżył się jakieś 15mm a do tego całe zawieszenie się wyciszyło - nie muszę już chyba pisać ile zyskał na trakcji w porównaniu do serii. Trochę mnie ta przyjemność kosztowała bo jak się okazało musiałem wymienić z tyłu odboje oraz kubki w których są one zamontowane oraz po założeniu sprężyn okazało się że łożysko amortyzatora po stronie kierowcy stoi. Koszt?
    1000zł nowy komplet sprężyn eibacha + 170zł odboje z kubkami + 250 poduszka amortyzatora do tego koszty wysyłki oraz zamontowanie tego wychodzi 1800. Ale warto było

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    To czy warto to wyjdzie Ci w pracu Milky. Miałem u siebie Eibachy czerwone i nie byłem zadowolony z orania bebechami po asfalcie. Po założeniu serii problem właściwie znikł. Czerwone sprężynki niestety nie usztywniają a tylko obniżają, jeśli ktoś chce usztywnić niech kupi czarne.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  3. gdzie kupić sprężyny do AR? poza ASO
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 23:57
  4. Gdzie kupić??
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 19:23
  5. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory