Strona 11 z 80 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 798

Temat: [regulamin] Konkurs - Zdjęcie miesiąca

  1. #101
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    wracając do tematu - czekamy na zdjęcia

  2. #102
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Powiem tak, nie myślałam o całym dziale foto, ani o ocenie poszczególnych zdjęć tylko o wskazówkach, np.: pt „jak zrobić dobre zdjęcie foto moto, 10 przykazań”, jako alternatywy do pokazywania zdjęć konkursowych dla przykładu. Jednak Bobryt wyjaśnił, że sprawa została omówiona wcześniej. Co do działu - to gospodarz decyduje jakie działy chce mieć i trzeba to uszanować. Niemniej jednak widzę pewien kompromis – dział „KONKURS – Alfa….”, bądź w ogóle dział „KONKURSY” jeśli inne są planowane Gdyby istniał w naddziale alfisti, to nie byłoby bałaganu, który prędzej czy później może nastąpić w dziale sprawy organizacyjne. Będzie coraz więcej wątków dotyczących konkursu – choćby ankiety na alfę miesiąca. W takim dziale mogłyby się znaleźć inne wątki pokrewne dla samego konkursu, regulaminy, wskazówki, zwycięzcy i inne, i nie psułoby to chyba motoryzacyjnego charakteru tego forum. Dodatkowo wątek – konkurs znika z pierwszej strony, jak ktoś odświeży inny wątek, a tak byłby zawsze widoczny i kto by chciał, to by do niego wlazł, a kto by nie chciał, to nie. Spełniona by była też funkcja promocyjna konkursu. Nie wiem czy Bobryt uzna, że takie skumulowanie w sumie rocznej działalności ma sens, ale zawsze warto zapytać

    Do oceny zdjęć wcale się nie mieszam, jury ma swoje kryteria. Niemniej jednak warto może, dla jasności sprawy podać regulamin/kryteria oceny – np.: oceniamy w 5 kryteriach - takie i takie, w każdym przyznajemy punkty w skali takiej i takiej, średnia z sumy punktów od każdego jury decyduje które zdjęcia przechodzą do następnego etapu. To tylko przykład z innej bajki wzięty Oczywiście, wiem że to zabawa, ale każda zabawa ma też swoje zasady.

    Są to tylko luźne sugestie i spokojnie można je pominąć

    Pozdrawiam

  3. #103
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    dział konkursy brzmi nieźle. pomyślimy nad tym bo trochę ich nam ostatnio przybyło dzięki za sugestie.

    btw. bobryt nie Bobryt
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  4. #104
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    nie potrafię oceniać zdjęć na podstawie punktacji ani nie mam szablonu wg którego będę zdjęcia oceniał - jak coś chwyta za serce to nie zastanawiam się dlaczego

    czyli ocena subiektywna na maxa , reszta jury - kryteriów nie znam , będziemy uzgadniać wspólne zdanie a najlepsze foto i tak wybiorą forumowicze

  5. #105
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    szczere pytanie - szczera odp
    czy jak zdjęcie będzie dobre ale obiekt zdjęcia np jakiś "agrotjun" to leci u ciebie ?
    bo się zastanawiam czy jest sens wysyłać po ostatnich modach :-)

  6. #106
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    nie ma żadnych odgórnych że coś leci , czekam (nie tylko ja) na ciekawe foty i tyle , nie oceniamy połysku wosku i oryginalnych felg

  7. #107
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    szczere pytanie - szczera odp
    czy jak zdjęcie będzie dobre ale obiekt zdjęcia np jakiś "agrotjun" to leci u ciebie ?
    bo się zastanawiam czy jest sens wysyłać po ostatnich modach :-)
    Coś się bociek tak uczepił człowieka, dawaj foty i nie truj

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  8. #108
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    nie potrafię oceniać zdjęć na podstawie punktacji ani nie mam szablonu wg którego będę zdjęcia oceniał - jak coś chwyta za serce to nie zastanawiam się dlaczego

    czyli ocena subiektywna na maxa , reszta jury - kryteriów nie znam , będziemy uzgadniać wspólne zdanie a najlepsze foto i tak wybiorą forumowicze


    To są jakieś kryteria

    Ciekawe, chwyta za serce …czyli pomysł, kompozycja, światło, emocje

    Wg jednej płaszczyzny – emocje, to ja oceniam przecież

    Ale w porządku, nie musisz przecież zdradzać Waszego warsztatu, chciałam wejść do kuchni, ot co Jednak, gdybym nie zapytała, znaczyłoby, że to nie ja

    Bobryt – dla mnie będziesz przez duże B i już

  9. #109
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    takie kryteria bez kryteriów bym powiedział - max subiektywna sprawa , zdjęć nie da się oceniać jak ortografii (przynajmniej ja nie potrafię)

  10. #110
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    dlatego są 3 osoby w jury, żeby każdy wg własnych kryterów oceniał a jakich w to nie wnikajcie bo po co? na wyniki wpływu nikt nie ma
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

Podobne wątki

  1. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 17:58
  2. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 21:52
  3. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:01
  4. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez Vaselinho w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory