Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Temat: Alfa Romeo Junior 2008

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Boże co się dzieje z tym światem i z Alfą Romeo...
    jak będę chciał się zrzygać (co mi przychodzi z wielkim trudem) to sobie popatrzę na te fotki, takie same gówno jak małe beemki - ci już sobie poprawili visage firmy
    pozdrawiam.
    zajmijcie się czymś poważniejszym a nie takim gównem
    jaki wstyd!! dobrze że ja jeżdżę 33, ostatnia piękna alfa co 159, 147 i 149 to gówno.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol
    dobrze że ja jeżdżę 33, ostatnia piękna alfa co 159, 147 i 149 to gówno.
    Teraz to przesadziłeś z tą oceną innych modeli,mają prawo Ci się nie podobać ale nie jest to gówno.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar łukasz i kasia
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    91

    Domyślnie

    Maciej zgadzam sie z Toba.A co do tych modeli to no coz.... wolalbym zeby alfa"wchodzila" raczej do wyzszych klas :?

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej-AR155
    Teraz to przesadziłeś z tą oceną innych modeli,mają prawo Ci się nie podobać ale nie jest to gówno
    no dobra - to nie gówno ale są paskudne jak gówno (147 i 149), poza tym na testach zderzeniowych marszczą się jak wyschnięte gówno. i nie mówię tu o przodzie (który powinien się marszcyć) tylko o kabinie (która nie powinna).
    może ja faktycznie zatrzymałem się w dawnych czasach, ale te fiatoalfy ostatnio nie są ani ładne, ani bezpieczne ani dobrze wykonane. ze współczesnych alf to tylko 156 i 159.
    i nikt mi nie wmówi że 147 jest ładna, albo tym bardziej że to co jest na zdjęciach powyżej to nie paskudztwo... to najgorsze co widziałem w ostatnich latach, nawet czarownica hogata nie była taka ohydna...
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol
    Cytat Napisał Maciej-AR155
    Teraz to przesadziłeś z tą oceną innych modeli,mają prawo Ci się nie podobać ale nie jest to gówno
    no dobra - to nie gówno ale są paskudne jak gówno (147 i 149), poza tym na testach zderzeniowych marszczą się jak wyschnięte gówno. i nie mówię tu o przodzie (który powinien się marszcyć) tylko o kabinie (która nie powinna).
    może ja faktycznie zatrzymałem się w dawnych czasach, ale te fiatoalfy ostatnio nie są ani ładne, ani bezpieczne ani dobrze wykonane. ze współczesnych alf to tylko 156 i 159.
    i nikt mi nie wmówi że 147 jest ładna, albo tym bardziej że to co jest na zdjęciach powyżej to nie paskudztwo... to najgorsze co widziałem w ostatnich latach, nawet czarownica hogata nie była taka ohydna...
    Co do 149 to nie mozna nic jeszcze powiedzieć ja widziałem jeszcze inne zdjęcia konceptu. A 147 jest prawie tak samo sfiatczona jak Twoja 33. Zalatuje trochę jakimś kompleksem wynikającym z posiadanego samochodu IMO.
    1984 GTV6 3.2 24V

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    A 147 jest prawie tak samo sfiatczona jak Twoja 33
    nie jest AŻ TAK SFIATCZONA bo w mojej alfie jest zawieszenie z alfy a nie z fiata bodajże punto. o silniku nie wspomnę

    Cytat Napisał PietereQ
    Zalatuje trochę jakimś kompleksem wynikającym z posiadanego samochodu IMO
    nia mam żadnych kompleksów wynikających z posiadanego samochodu. zostawiam z tyłu praktycznie wszystko co ma mniejszy silnik od 2,5 l V6 a mam tylko 1,7.
    poza tym 33 ma prawdziwie alfowy rodowód i z tym każdy kto ma odrobinę pojęcia o alfach zgodzić się musi (mam na myśli modele z których się wywodzi, oraz sportowy rodowód wielu zastosowanych rozwiązań technicznych - których nigdzie w fiatoalfach nie znajdziecie)
    pod tym względem fiatoalfa 147 się nie umywa do 33.
    reasumując mam trzy uwagi:
    1. to białe na zdjęciach u góry to WSTYD dla koncernu
    2. 147 jest paskudna, przerost formy nad treścią - jeśli Tobie się podoba to w porządku (nie to ładne co ładne lecz to co się komu podoba). mnie się okrutnie nie podoba, chociaż w porównaniu do tego "białego" to po prostu piękna jest
    3. 147 to fiat nie alfa, dużo jej brakuje do 33.

    poza tym jak chcesz poobrażać 33 to sobie najpierw trochę poczytaj.

    z wyrazami najwyższego szacunku pozdrawiam właścicieli fiatoalf.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  7. #27
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    Jakbys mogl wymienic wspolne czesci fiata i Alfy 147, bede wdzieczny.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie obrażam 33 (jeżeli wogóle obrazić można samochód) jakby nie było to Ty użyłeś bardziej soczystych eupitetów co do nowych alf. Ale jak zinterpretować "moja alfa jest super a te inne nowe są be"? W moim porównaniu, przyznam w którym się zagalopowałem, chciałem Ci uświadomić że jakby nie było każda alfa ma jakieś wady, ale sorry taka 147 moim zdaniem zresztą świetnie dopracowana stylistycznie napędziła masę klientów, i na pewno udało jej się poprawić nieco wizerunku firmy i przyznajmy, jest wykończona w wyższym standardzie niż 33. Dobra już kończę bo widzę że z miesiąca na miesiąc widzę że wśród co poniektórych użytkowników rośnie jakiś markowy szowinizm.
    pzdr.
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #29
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Z zainteresowaniem przeczytałem Panowie (PietereQ i r-sokol) waszą dyskusję.
    Muszę przyznać że te starsze modele Alfy były bardziej charakterystyczne i miały w sobie TO COŚ. Ale nie zapominajmy że 147 została uznana za jeden z najładniejszych modeli nowych Alf. No nie mówie o Brerze bo ona jest piękna .
    PietereQ masz śliczną belle (oblądałem ją w warsztacie u Piotra )
    r-sokol sam jeżdzę 33 z silnikiem 17 16V i wiem co to za przyjemność :twisted:
    Jedno jest nie zaprzeczalne: Alfa Romeo zawsze wzbudzła emocje i to widać na waszym przykładzie :wink: .

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    wachacze przedniego zawieszenia - są takie same jak w punto. ich wspólną wadą jest to że trzeba wymieniać całe jak się coś popsuje. o ile dobrze pamiętam tuleje szybko lecą. zawieszenie to jest kiepskie, słabo wybiera nierówności i dużo mu brakuje do 33 której 147 jest następcą (niechlubnym)
    część silników ma konstrukcję wspólną z konstrukcjami fiata, zwłaszcza diesle.
    w resztę już nie było potrzeby wnikać...

    przyznaję "gówno" to jednach chyba za dużo jak na 147, ale jak zauważył AR_33 nie jest tak charakterystyczna jak starsze modele, z wyjątkiem scuedo (albo jakoś tak to się pisze) które ściśle nawiązuje do starszych modeli.

    ale to białe to naprawdę paskudztwo bezdyskujne.
    faktem jest że moja 33 z 91 r jest dużo słabiej wykonana niż moja druga 33 z 86r. no niestety alfa z 91 to już alfa lancia więc w zasadzie po przejęciu przez fiata.
    owszem w porównaniu do 147 to 33 duuużo brakuje jeśli chodzi o jakość wykończenia - tutaj muszę się zgodzić z moim adwersarzem i przyznać mu rację.

    przyznam że może faktycznie tak wyszło że moja cacy a reszta be.
    niechciałbym tak twierdzić. bardzo podoba mi się 156, jeszcze bardziej 159 - ta to dopiero jest raaasowa kooocica.
    mam również bardzo duży szacunek do 75, 164 zwłaszcza w wersjach na 4 kólka. to były konstrukcje!! takich bajerów nie ma w nowych alfach. nowsze są prymitywniejsze, tańsze (ale chyba tylko w produkcji a nie wsalonie).
    "147 przysporzyło klientów firmie, było najładniejszym autem roku."
    no tak... gusta nie podlegają dyskusji. ale z tym bym się tak do końca nie zgodził. najbardziej wizerunek poprawiła firmie alfa 156 która to też była autem roku. nad nią się zachwycano, za design wnętrza, za linie dachu, za klamki ukryte przy szybie drzwi tylnych itp.
    147 nie odniosła aż takiego sukcesu i tyle się o niej nie mówiło. co tam jest nowego?
    a lampy przednie to co to miało być ? bmw?

    niech będzie - nie ma co kopi kruszyć.
    nowe są ładne, nowoczesne ale fiaty, starsze są gorzej wykonane ale mają więcej z alfy.

    a bym zapomniał o brerze. no z przodu to po prostu orgazm. ale każdy który widział brerę na żywo z tyłu to twierdzi że kupa okrutna. zbrakło wyobrażni projektantowi. już trzech takich podarowało sobie zakup jak obejrzeli brerę z tyłu (moja wina). przestali się podniecać.
    to obraza w tym miejscu (żeby tak pisać o innej marce na forum o alfach) ale przyjrzyjcie się z rozsądkiem peugotowi 407 w sedanie albo tym bardziej w hatchbacku. to jest orgazm z tyłu!! (zwłaszcza hatchback) to są jedne z piękniejszych aut w ostatnim czasie...
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 146 Junior
    Utworzone przez Szymonik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory