Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Chodzi jak diesel

  1. #1
    Lukasz1983
    Gość

    Domyślnie Chodzi jak diesel

    Witam!Od paru miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem alfy 156 2.0 sportvagon.Wczesniej jezdzilem vektra z 96 i powiem ze to taka lipa ze nikomu nie polecam.Martwi mnie jedna sprawa--mam benzyne ale gdy odpale silnik chodzi jak diesel :? :? co to???a najlepsze jak wchodzi na obroty podczas jazdy to gwizdze--nie jest to jakis stukot metalu al.....gwizdze :|?: .Pomozta chlopocki[/b]

  2. #2
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, ten "dieslowski" dźwięk jest niestety znany wielu posiadaczom silników TS. Znamionuje on uszkodzenie tzw. wariatora (mechanizmu zmiennych faz rozrządu), chyba najbardziej newralgicznego elementu tego silnika :roll:
    Jeśli odgłos ten ustępuje kilka sekund po odpaleniu samochodu, to znaczy, że jeszcze trochę pojeździsz, jeśli natomiast utrzymuje się przez cały czas pracy silnika, to znaczy, że wariator nadaje się do wymiany.
    Jeśli chodzi o "gwiżdżący" odgłos silnika, to trochę za mało danych podałeś żeby to zdefiniować. Napisz w jakim zakresie obrotów to się dzieje, ewentualnie na których biegach.

  3. #3
    Lukasz1983
    Gość

    Domyślnie

    ok dzieki za pomoc xaraf-mam tylko jeszcze pytanko-co oznacza ze jeszcze pojezdze??jest to jakas powazna usterka ktora trzeba koniecznie od razu wymienic czy moge troche poczekac.Jest tak ze po odpaleniu chodzi glosniej i pozniej sie troche uspokaja ale jednak zawsze slychac dieselka.A ten gwizd zaczyna sie ok przy 3 tysiacach obrotow na kazdym biegu

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Troche - tzn. uwzglednij juz teraz w wydatkach rozrzad, wariata i olej, bo to zawsze razem sie wymienia. Kosztowo wyjdzie jakies 1500-2000, aleznie od warsztatu i lokalizacji. Koniecznie zaloz wariator POZMIANOWY - cos tam poprawili, ponoc dluzej wytrzymuje.
    I koniecznie trzymaj poziom oleju u gornej kreski.

    Gwizdac moze: rolka napinajaca, pompa (ale ta raczej grzechota) lub lozyska alternatora (najtansza opcja).
    Z wariatem klecokcacym po odpaleniu maksymalnie daje 10000 km., ale lepiej zmienic najszybciej jak mozesz. Potarfi porwac rozrzad i moze byc error w silniku

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    wariator do wymiany

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    a ten wariator tak brzęczy ? Mi się wydawało że to łańcuszek:/ ale jak widać moge się mylić chodzi mi tutaj o mój wuzek...kurde
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  7. #7
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Gdy będziesz wymieniał rozrząd poza serwisem to mechanik musi mieć blokady do wałków .Inaczej jak ich nie zblokuje i przesuną choc troszke to d... zimna.Jakbys chciał poratować wariator to jest zestaw naprawczy w serwisie.Nie wszystkie ePery go wykazują.Zapytaj o część nr. 0071715450.Kosztuje grosze,a pomaga.Tylko musi być mechanik FACHURA a nie fleja :!:

  8. #8
    Lukasz1983
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podobne wątki

  1. 2.0TS chodzi jak diesel ?
    Utworzone przez K@rdi4N w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 21:20
  2. [145] Czy chodzi jak diesel ??
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 21:19
  3. Benzyna a chodzi jak diesel !?
    Utworzone przez destiny_89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:40
  4. chodzi jak diesel
    Utworzone przez patryk103 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 21:34
  5. Nie wariator a chodzi jak diesel
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2007, 22:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory