Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa Romeo 156 FL

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie Alfa Romeo 156 FL

    Dopiero od kilku dni szukam belli (nawet finanse są jeszcze na etapie rozpatrywania wniosku ), ale już coraz bardziej klaruje mi się kierunek poszukiwań - np. po przeczytaniu wątku benzyna vs diesel zmieniłem zdanie co do diesla i raczej będę celował w zadbane 1.8 TS (chociaż jakby trafił sie zadbany i pewny JTD, to oczywiście jak w dym), bo benzynki raczej przeciętnie są tańsze.
    Nurtuje mnie za to inna kwestia, na którą (jak sądziłem) odpowiedzi nie dał mi temat 156 FL, którego tytuł nota bene powinien być zmieniony na "156 vs GT"
    Chodzi o problem opisany w tytule - który przyszedł mi do głowy przy porannym espresso - czy lifting, poza oczywistymi zmianami wyglądu przyniósł jakąkolwiek udokumentowaną lub nie poprawę jakości w zakresie układu napędowego i/lub innych podzespołów, jak sugerują niektóre niemieckie czasopisma? Czy może jedyną korzyścią jest młodszy wiek i niższy przebieg (oczywiście nie zawsze są to korzyści oczywiste, bo to, że wszystko zależy od stanu konkretnego egzemplarza, to wiem choćby po swoim obecnym aucie, które technicznie jest bardzo sprawne, ale raczej nie dostanę za nie kokosów, bo raczej nie znajdzie się kupiec który doceni moje nie zawsze udokumentowane inwestycje - sorry za mały offtop ).
    Z tego co się zdązyłem zorientować to dopłata za 1-2 lata młodsze auto (np. 2002 vs 2004) mogłaby wynieść ok. 5-10 tys. zł. Czy ma to sens?
    Aha i nie przekonujcie mnie argumentami dotyczącymi starego wyglądu, bo zmiany Pana Giugiaro zdecydowanie mi się podobają, choć od ładniejszego scudetto i bardziej wyrazistego spojrzenia wolę oczywiście sprawność techniczną mojej przyszłej belli.
    Ostatnio edytowane przez dakoolk ; 13-11-2009 o 08:49

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Na pewno wersja po lifcie lepiej wychodzi z testów zderzeniowych, a coś więcej, to raczej ktoś, kto jeździł i jedną i drugą wersją
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.piotrus Zobacz post
    Na pewno wersja po lifcie lepiej wychodzi z testów zderzeniowych, a coś więcej, to raczej ktoś, kto jeździł i jedną i drugą wersją
    A widziałeś taki test?

    Bo wiemy, że poprawili pkt. newralgiczne.

  4. #4
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie ?Kupić 156 i zrobić pod siebie, czy szukać 159 i czekać z ulepszaniem? Jakieś rady?

    Więc tak: poszukuje AR 156 SW 2,4jtd po 2004r. Ogólnie bardzo mało jest takich ogłoszeń, obecnie moje wymagania spełnia tylko:

    http://moto.allegro.pl/item875055268...4_jtd_20v.html

    Przyznam szczerze, że jest to pasujący dla mnie model, ponieważ moja poprzednia też miała czerwone skóry, no i takie teraz najbardziej chciałbym mieć. Ale własnie w mojej głowie zrodził się plan wstawienia foteli od GTA i obszycia ich czerwoną skórą, ogólnie chciałbym też podnieść moc na jakieś 250km, dlatego rozglądałem sią za hamulcami od GTA, żeby przeszczepić całość do tego trzebaby jakieś felgi minimum "17" szerokość 7,5 i dobre opony. Z poprzedniej mam praktycznie nowe sportowe zawieszenie bilstein b8 i sprężyny od sportpacka. Koszta jakie musiałbym ponieść w związku z ulepszeniem Alfy to około 20tyś zł. Dlatego coraz bardziej się zastanawiam nad sensem... Musiałbm kupić Alfkę w granicach 25tyś, żeby to wykonać, ale kto mi później odda te pieniądze przy sprzedaży? Miałem na oku dwie z Niemiec, w cenie z opłatami około 23 tyś, miały już sportowe fotele Recaro więc mógłbym je obszyć, nie musiałbym kupować od GTA, to troche odchodziło kosztów. Ale tamtych już nie ma... Przyznam szczerze, że ostatnio coraz bardziej chodzi mi po głowie zakup 159 2,4jtd. Bo można już coś ściągnąć w granicach 40-45tyś. Tylko, że wtedy nie miałbym już funduszy na jakieś ulepszenia, a marzy mi się Alfa wyjątkowa(oczywiście każda taka jest), tak żeby dawała mi dużo przyjemności i emocji z jazdy. A w 159, żeby mieć porównywalne osiągi z GTA to trzeba mieć pod 300 koni. Mam straszny dylemat i nie wiem, z jednej strony serce mówi 156, ale ostatnio coraz bardziej przemawia rozsądek, który proponuje 159.
    (skopiowałem to ze swojego tematu z działu bazar)

    A teraz kilka pytań. Jakie hamulce ma seryjnie 156 2,4jtd(oczywiście zakładam zakup lepszych tarcz i klocków, chodzi mi tu bardziej o jakość zacisków i wielkość tarczy)? Podołają mocy 210-220km? To są te same hamulce co w 1,9jtd 140km? Bo wtedy odeszłoby mi trochę kosztów związanych z przeszczepem hamulcy od innego modelu, tak samo zrezygnowałbym z foteli od GTA. Chciałbym pojedzić tą 156, rok może półtora. Później chciałbym kupić 159 2,4JTDm i tam już będę robił większe turbo i wszystkie podzespoły przygotowywał pod większą moc, to taki bardziej przyszłościowy plan.

    Podsumowując:

    Do 156 z ogłoszenia muszę dołożyć koszta: Frontowy IC, wydech z kwasówki(mam ze swojej, będzie trzeba trochę przerobić), program, tarcze, klocki, nowe felgi "17" i opony, przyciemnienie szyb, relingi, progi od sportpacka plus polakierowanie, rozpórkę przednią.

    Teraz jeszcze pytanie, czy bilstein b8 do 1,9jtd i 2,4jtd są takie same? Bo sprężyny od sportpacka to jak kupowałem, mówili, że uniwersalne do każdej wersji i faktycznie dobrze się sprawowały więc myślę, że i w 2,4 nie będzie problemu.

    Zakładając, że zawieszenie podejdzie, to wydatki jakie mnie czekają to około 12tyś zł.
    Biorąc pod uwagę cenę samochodu to myślę, że całość 45tyś wyjdzie.

    Przy sprzedaży za rok, ilę mogę dostać? Maks 30... pewnie to wszystko co zrobię, nie będzie działało na korzyść, bo każdy woli serię, ale ja lubię autko robić pod siebie.

    Myślicie, że może być zainteresowanie tak zrobionym autkiem? Może lepiej szukać 159 i pojeździć serią, a w przyszłym roku jak nazbieram fundusze zająć się ulepszeniami?

    Czekam na Wasze opinię, może ktoś mi coś doradzi

    P.S. Zakup GTA odpada, bo za duże spalanie, poza tym AR sw po FL jest najpiękniejszym kombi

    Pozdrawiam

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a 156 prod. 10.2002 ( stara buda , nowe wnętrze ) w sw 1.9 jtd ?
    20.000
    ?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory