Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: Zakup 156 GTA

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie Zakup 156 GTA

    Witam. Zamierzam kupić Alfe Romeo 156 GTA i mam kilka na oku. Chciałem Was prosić o informacje i opinie dotyczące tych samochodów.

    Podam linki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10062973

    Tę Alfę widziałem w sobote osobiście do kupienia w Częstochowie. Rocznik 2003 przebieg 85tys. Lewa strona była w niej robiona na bank.
    Zakupiona w Niemczech w 2003 roku serwisowana do 2005. Potem nic o niej nie wiadomo, aż do dziś. Wrażenia z jazdy mam mieszane bo już jeździłem GTA i jakoś wydawała mi się zmulona.
    Chcę ją przeprowadzić przez ścieżkę zdrowia + pełna geometria + hamownia (chodzi mi o moc) Znalazłem jedna hamownie w Częstochowie jutro do nich zadzwonie czy zrobią test.

    Proszę o informacje, uwagi, porady.


    Druga to sedan 2003r namierzona w Krakowie.

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9225606

    Wybieram się ją obejżeć. Z polskiego salonu. Czy może znacie ten samochód. Również pełna diagnostyka + hamownia. Kogo polecicie w Krakowie do weryfikacji na hamowni? Co do stanu to nie wiem czy jej nie sprawdzić poza tym komisem salonowym w którym stoi.

    Trzecia to SW 2002r. z Warszawy

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10452204

    Tu sprzedaje ją drugi właściciel rocznik 2002 i 107tys przebiegu.

    Na co mam jeszcze zwrócić uwagę przy oglądaniu?
    Ostatnio edytowane przez Niski ; 15-11-2009 o 17:53

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    W tej z 3-go linku zauważyłem tylko że świeci sie kontrolka poduszki powietrznej.
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  3. #3
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niski Zobacz post
    Druga to sedan 2003r namierzona w Krakowie.

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9225606

    Wybieram się ją obejżeć. Z polskiego salonu.
    Z tym stanem kolekcjonerskim to sam nie wiem... Brakuje jej uszczelki komory silnika, tej, co jest przy podszybiu montowana. W sumie dziwne, bo nie jest to element, który się niszczy, a tym bardziej niełatwo go zgubic Poza tym jest w komorze trochę rdzy na śrubkach i nie tylko, do tego osłona rozrządu w nieciekawym stanie. Nie wiem, może w wilgotnym lochu ją trzymali. Acha, maska silnika jest do malowania. Cena wysoka - wg Eurotaxu max 38 tys zł, ale handlowcy wykorzystują małą podaż na naszym rynku i oferują ceny jak w DE.
    Pochwal sie później swoimi wrażeniami.
    Pozdro i powodzenia!
    Piciu

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Też interesuje mnie zakup 156 GTA ale na tą chwilę mam inne wydatki , najciekawiej wygląda ta z Krakowa ,jest już długo w ogłoszeniach ale miała zaporową cenę ok, 60 kpln teraz ktoś podszedł rozsądnie do tematu sprzedaży i do tego sprzedaje Polinar ,dealer Alfy więc auto napewno sprawdzone , ewentualnie poproś dealera o pełną ścieżkę diagnostyczną (koszt ok.250-280 pln) .Pzdr
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Piciu.

    Piszesz o tej z Warszawy tak? Bo linka podałeś krakowskiej Alfy a tam nawet nie mam zdjęć komory silnika, chyba że coś znalazłeś w sieci?

    A tak na marginesie to widzisz w tej pierwszej coś podejrzanego?

  6. #6
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niski Zobacz post
    Piciu.

    Piszesz o tej z Warszawy tak?
    Piszę o krakowskiej, a zdjęcie silnika mam z innego źródła Ta z okolic Wa-wy ma tą grubą uszczelkę przy podszybiu.
    Częstochowska wiem, że rzeczywiście była trochę malowana. Podobno rok gdzieś stała :/
    Nic natomiast nie wiem o warszawskiej.
    Ogladając GTA popatrz jeszcze na ranty nadkoli - z forum brytyjskiego wiem, że lubi rdzewiec w tamtych miejscach i wcale to nie są pojedyncze przypadki. I tradycyjnie dla 156 przyjrzyj się tym trójkątnym elementom z aluminium przy lusterkach oraz listwom przy szybach, bo lubią korodowac (w moim drugim bolidzie - 156 z 2003 jeszcze wszystko ładnie wyglada, ale bacznie obserwuję ). Te trzy GTA mają jeszcze "małe" tarcze z przodu - 305 mm. Od listopada 2003 zaczęto montowac większe, 330 mm. Poza tym wycierają się szybko przy plecach ranty skórzanych, mocno profilowanych foteli. Ach, nie zrażaj się niby słabo działającą klimą - wszystkie 156 tak mają. Pełen przegląd powie Tobie resztę
    Pozdr!
    Piciu
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 15-11-2009 o 20:39

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piciu Zobacz post
    Częstochowska wiem, że rzeczywiście była trochę malowana. Podobno rok gdzieś stała :/
    Widziałeś ją wcześniej w Polsce? To co napisałeś, że rok stała to w kraju czy za granicą. Będę wdzięczny za info bo ta mnie najbardziej interesuje.

  8. #8
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niski Zobacz post
    Widziałeś ją wcześniej w Polsce? To co napisałeś, że rok stała to w kraju czy za granicą.
    Nie widziałem jej wcześniej, a rynek GTA śledzę dośc uważnie. Stała za granicą. Np. maskę przednią miała malowaną z powodu... obsrania przez ptaki, co zniszczyło lakier. A w to jestem w stanie uwierzyc, bo wiem, jakie spustoszenie na lakierze takie guano potrafi zrobic. Nie powiem teraz dokładnie, ale z miernikiem lakieru powinieneś się zorientowac, które elementy boków były lakierowane. Sprzedawca zresztą tego nie ukrywał- rozmawiałem z nim przez tel.
    Pozdr!
    Piciu

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Post

    Piciu! Koniec marzeń o tym częstochowskim modelu. Grzebałem i grzebałem i się dogrzebałem. Niemiec jedyny właścicel tej piękniej czarnej 156 sw gta przez tel. powiedział mi, że opchnął ją jak miała na budziku około 170tyś.. Normalnie ręce opadają!!

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    To jest właśnie ta 'uczciwość i pewność' samochodów z "super alfy" ;] ale i dziwię się tym, którzy w takie przebiegi wierzą, nawet w przypadku takiego samochodu jak GTA, bo o dieslach to już lepiej się nie wypowiadać...

    diesel power http://je.pl/qeuy

Podobne wątki

  1. Zakup AR 166
    Utworzone przez dachu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 17:40
  2. Zakup AR GT
    Utworzone przez Austin w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 10:33
  3. Zakup AR 156 FL
    Utworzone przez kolo99 w dziale 156
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 20:44
  4. Zakup AR 147 jtd po FL
    Utworzone przez Yannkes w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 08:45
  5. zakup 159
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory