Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dylematy zakupowe

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie Dylematy zakupowe

    Suchajta chłopy jest problem:

    Dot. Alfa romeo 145 silnik 1,7 BOXER rok prod. 1995

    Jak kupiłem Alfę mechoptyk powiedział - "lambda do wymiany". Kupiłem jakąś sakąś bez pudełka no name uniwersalną. W związku z
    innymi jeszcze problemami pojechałem do ASO Alfy i tam panowie mi rzekli - lambda to działa ale jakoś tak do dup*. Trzeba
    wymienić. Mamy orginał Bosch'a - (0 258 003 772 - ten nr mam ze strony Bosch'a, to jest lambda dedykowana do mojej alfy) kosztuje
    500. E, za drogo. Szukałem i szukałem ale taniej niż za 300 to nie znalazłem. Ale jak szukałem to znalazłem takie coś:

    http://www.bosch.com.br/br/autopecas..._universal.pdf

    I jest tam zamiennik tej mojej i jak widać z tabelki ma nr. 0 258 986 506. No i ta kosztuje 200.
    (A tak wogóle to myślicie że ta tabela zamienników to jest OK?)
    A uniwersalna Bosch'a kosztuje 120.

    Teraz to ta moja lambda już wogóle nie działa (cały czas podaje napięcie 0,45V) i muszę ją wymienić.

    JAKĄ KUPIĆ PORADźCIE!!

    Z góry THX

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia wiem że nie wszystkie sondy z AR maja swoje odpowiedniki w Bosch-u

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ale bosch o nr. 0 258 003 772 jest sondą dedykowaną do tego modelu. Przynajmniej tak wynika z katalago części zamiennych oraz ze strony boscha. A zamiennik to też bosch tyle że uniwersalny.

    Tak czy inaczej - jaką kupić?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Oki, widzę że wszyscy się rozgaadali w tym poście

    POproszę na PW nr. nadwozia Alfy, sprawdzę nr OE sondy i podam zamienniki NGK Bosch

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    phantom71 - przepraszam, ale długo nie zaglądałem na forum...

    A teraz do rzeczy - kupiłem sondę Boscha, ale nie orginał tylko uniwersalną z tej tabelki do której link podałem w pierwszym poście. Zapłaciłem 200zł, obciąłem kable, zamonciłem i ....
    Narazie ciężko stwierdzić, zrobiłem dopiero 300 Km ale spadło mi spalanie z 9,5L/ do ok. 8,4L/100Km w trybie bardzo miejskim ("trasy" po 2 - 7 Km). Jak dla mnie rewelka, zwłaszcza że jak kupiłem to moja Alfa paliła uwaga : 16-17 L/100Km.( zainteresowanych moimi bojami z mechanikami odsyłam do moich postów)

    A więc - nie kupujcie zamienników zamiennika z Chin (ja kupiłem wcześniej) i padła po 3tyg. Warto zmieniać sondę, zawsze mniej spali.
    Pozdrawiam

  6. #6
    CichyMarek
    Gość

    Domyślnie

    Ja kiedyś kupiłem uniwersalną sondę za 90zł z Allegro. Po zamontowaniu jakieś różnicy w spalaniu czy osiągach nie wyczułem. Jedynie od czasu do czasu jak pod kompa alfę podłączałem to sypało błędami :twisted: Jeździłem sobie tak do czasu okresowego przeglądu 8) Na badaniu składu spalin panowie, jak zobaczyli wyniki, to omal zawału nie dostali i mi dowodu nie zabrali (ponoć zdezelowany kamaz ma czyściejsze :mrgreen: ). To kupiłem kolejną uniwersalną tym razem za 120zl (ponoć zamiennik tej której była u mnie orginalnie). Spaliny czyste jak łza, błędami nie sypie, dynamika się nie zmieniła, spalanie jeszcze obserwuje.
    Zadzwoniłem do kolesia od którego kupiłem tą za 90zł (jeszcze na gwarancji była) z wielkim żalem że mi jakiś szmelc sprzedał i mi wymienił na taka która ma działać Teraz leży na półce i się kurzy.
    Jak ktoś z warszawy jest chętny, to za ok 120zł z montażem i podłączeniem pod kompa mogę się jej pozbyć.

Podobne wątki

  1. [Brera] Brera dylematy zakupowe ;)
    Utworzone przez Puella w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 170
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 06:33
  2. Sprawdzenie przed-zakupowe AR 159 w Radomiu - gdzie ?
    Utworzone przez jabolles w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 22:41
  3. Dylematy przed zakupem.
    Utworzone przez Brovar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 12:44
  4. Dylematy zakupowe
    Utworzone przez Teo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 15:43
  5. Moje frustracje zakupowe
    Utworzone przez superglide w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory