Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Czy to amortyzatory?? Wozi na boki

  1. #1
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie Czy to amortyzatory?? Wozi na boki

    Wymieniłem już wahacze, drążki i końcówki, drążki stabilizatora, sprężyny no i geo oczywiście, a Alfa nadal nie jeżdzi jak bym chciał. Może już przewrażliwiony jestem, ale wydaje mi się, że troszkę ją wozi na boki, a przy wjeżdzaniu w zakręt jakby delikatnie tył mi uciekał. Amortyzatory były wymieniane wg.książki serwisowej na jesieni 2005r, ale przy przeglądzie na szarpakach dobrze sobie poradziły i nikt nie miał zastrzeżeń. W dodatku strasznie ją buja na zakrętach i mocno nurkuje przy hamowaniu. Czyli amorki??

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    te szarpaki sa niezbyt miarodajne a twoj opis wskazuje wlasnie na amorki.choc wspomniales o wymianie drazkow stabilizatora a sam stabilizator jest caly nie pekl ci?

  3. #3
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Mechanicy dokładnie oglądalimi zawieszenie i do wymiany zakwalifikowali tylko tamte części, o stabilizatorze nic nie było mówione, więc nastawiam się, że jest ok.

  4. #4
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj doszła jeszcze jedna nowość, mianowicie stuki, a może nawet i łupanie z lewej strony. W czasie szybkiego przyspieszania muszę mocno trzymać kierownicę, gdyż poprostu wydaje mi się że wyrwie mi ją z rąk. Nigdy tak nie było, pojawiło się to praktycznie z dnia na dzień. Podpowiecie mi coś jeszcze?? :wink:

    PS. Okazało się, że to jednak amortyzatory, cała reszta jest w porządku. Eh, gdyby to nie była Alfa...to szlag by mnie trafił :wink:

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.6 TS 120 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sysio166 Zobacz post
    Dzisiaj doszła jeszcze jedna nowość, mianowicie stuki, a może nawet i łupanie z lewej strony. W czasie szybkiego przyspieszania muszę mocno trzymać kierownicę, gdyż poprostu wydaje mi się że wyrwie mi ją z rąk. Nigdy tak nie było, pojawiło się to praktycznie z dnia na dzień. Podpowiecie mi coś jeszcze?? :wink:

    PS. Okazało się, że to jednak amortyzatory, cała reszta jest w porządku. Eh, gdyby to nie była Alfa...to szlag by mnie trafił :wink:
    Pytanie - które z przodu czy z tylu???

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar m4rk
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    188

    Domyślnie

    takie objawy to raczej przednie amorki kolego...






    a tak btw:

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	shovel.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	46.7 KB
ID:	136554  

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.6 TS 120 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    No właśnie o to mi chodziło bo mi nurkuje jak wsciekly a wlasnie mam podejrzenia do amorkow z przodu... btw na 4 w sumie stacjach diagnostycznych badalem amory i uwierzcie mi na kazdej zupelnie inne wyniki... wydaje mi sie ze najbardziej wiarygodne - jesli w ogole mozna sie opierac o te wyniki - to na ostatniej gdzie maja naprawde nowy sprzet - stacja powstala niedawno i tyl rowniutko po ok 52-55 (juz nie pamietam dokladnie - co ciekawe prawie na wszystkich stacjach tak pokazalo...) ale za to przod :/ prawy cos 32%, lewy ok 46% a autem nie da sie jezdzic po nierownej drodze... szok!

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar m4rk
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    188

    Domyślnie

    z tego co wiem z rozmowy z paroma diagnostami, to kazdy sprzet pokazuje inna wartosc przy badaniu amorow, trzeba miec to na uwadze. ale jak juz podczas jazdy czujesz ze jest nie halo, to cos musi byc na rzeczy

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.6 TS 120 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rk Zobacz post
    to cos musi byc na rzeczy
    I to jak...

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.6 TS 120 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam ponownie. Już po wymianie - prowadzi się lepiej ale "został" jeden "problem" a mianowicie czesto na nierownosciach zwlaszcza poprzecznych zawieszenie (bo nie wiem co dokladnie...) wpada w dziwne wibracje i to raczej nie idzie od amortyzatora bo przed wymiana tez to zauwazylem... wyobrazcie sobie to tak: potrzascie reka i to mniej wiecej wyglada u mnie tak... czuje to tez na kierownicy... a luzow brak.... :/ wtf!

Podobne wątki

  1. Pedał sprzęgła ma luzy na boki
    Utworzone przez Michal 147 TI w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 09:41
  2. [159] Bujanie na boki przy przyspieszaniu 2-2,5 tys obr
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 17:15
  3. Lewarek zmiany biegów cięzko się rusza na boki
    Utworzone przez Parysarab w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 17:54
  4. Trzęsie autem na boki przy 50-55 km/h
    Utworzone przez dybek79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 19:57
  5. Stuk przy przyspieszaniu + szarpanie na boki
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory