Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: centralny zamek nie zamyka drzwi z pilota

  1. #1
    radiofm
    Gość

    Domyślnie centralny zamek nie zamyka drzwi z pilota

    Witam

    Zauważyłem taki problem z moją AR - zwrócił mi na to uwagę poprzedni właściciel.

    Jeśli temperatura na dworze utrzymuje się w okolicy od 0 do 5 stopni nie zawsze działa zamykanie drzwi z pilota. Otwiera zawsze bez problemu tylko czasami nie chce zamknąć i trzeba zrobić to normalnie kluczykiem - i tu też mały problem bo zamek od strony kierowcy nie działa i trzeba zamykać od strony pasażera - nie przekręca się.

    Czytałem na forum że problem z nie zamykaniem drzwi z pilota może wynikać z zawilgoconej centralki - a takie temperatury sprzyjają wilgoci - pytanie - można bezproblemowo wyjąć centralkę w celu osuszenia jej - czy trzeba ją najpierw zablokować ?

    Co do zamka od strony kierowcy to chciałbym mieć go działającego i pewnie najlepiej udać się z tym do ASO ?

    Pozdr.

    Robert

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał radiofm Zobacz post
    Czytałem na forum że problem z nie zamykaniem drzwi z pilota może wynikać z zawilgoconej centralki - a takie temperatury sprzyjają wilgoci - pytanie - można bezproblemowo wyjąć centralkę w celu osuszenia jej - czy trzeba ją najpierw zablokować ?
    To nie problem elektroniczny związany z centralką ale mechaniczny związany z mechanizmem zamykającym, który wymaga konserwacji i smarowania odpowiednim samarem, który będzie działał w niskich temperaturach. Udaj się z tym do jakiegoś magika od zamków i będzie wszystko cacy. Przy okazji u tego samego magika wymień sobie uszkodzoną wkładkę i całość będzie działać jak należy - fachowiec powinien bez problemu dorobić Ci nową wkładkę do posiadanego kluczyka. Nie jedź z tym do ASO bo zostawisz majątek a i efekty mogą być opłakane
    Ostatnio edytowane przez aquarius01 ; 08-12-2009 o 12:13 Powód: styl i literówki
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    A te klapki co są w zamku też da się naprawić czy już nie ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    A te klapki co są w zamku też da się naprawić czy już nie ?
    Masz na myśli zasłonkę, która jest we wkładce ? Napisz dokladnie o co Ci chodzi bo nie bardzo rozumiem, o jaką "klapkę" pytasz. Jeżeli o tą, która odchyla się podczas wkładania klucza to oczywiście że tak, ale pod warunkiem, że zastosujesz nową wkładkę. Praktycznie każdy magik od zamków dorobi Ci nową wkładkę do istniejącego klucza. Reanimacja starej nieraz nie ma sensu. Koszt dorobienia i wymiany z tego co wiem nie jest wcale wielki i nie powinien przekroczyć 50 zł, jednak to zależy od warunków lokalnych
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

Podobne wątki

  1. [159] Zamek centralny nie zamyka wszystkich drzwi.
    Utworzone przez Daniel S. w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2019, 13:00
  2. Centralny zamek zamyka, ale nie otwiera drzwi
    Utworzone przez wbras w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 17:39
  3. [145] 145 - centralny zamek otwiera po czym zamyka drzwi
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 17:34
  4. Centralny zamek. Nie zamyka i nie otwiera drzwi z pilota
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 10:30
  5. Centralny zamek nie zamyka się z pilota
    Utworzone przez jair w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 15:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory