Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: głośniki basowe jaki wzmacniacz

  1. #1
    mercii
    Gość

    Domyślnie głośniki basowe jaki wzmacniacz

    Witam
    Stałem się szcześliwym posiadaczem belli 166 ale niestety z najubozym zestawem audio. No i postanowilem dolozyc troche basu na poacztek.
    Jako niedoswiadczony w car audio mam pytanie.
    Kupilem dwa glosniki basowe o mocy 200 W kazdy ktore umieszcze w tylnej polce. I teraz moje pytanie jaki kupic wzmacniacz ?:dwu kanalowy ktorey zmostkuje na jeden kanal i podlacze na te dwa glosniki?Czy moze po kanale musze przeznaczyc na kazdy z nich? Czy musialbym kupic 4 kanalowy zmostkowac na dwa kanaly i ceiszyc sie odpowiednia moca na takie glosniki?
    Czy po kupieniu jednago wzmacniacza bede mial jeszcze mozliwosc aby dokupic drugi znacznie lepszy ktory bedzie napedzal przod?
    Czy moze jeszcze jest jedna mozliwosc kupienia wzmacniacza 4 kanalowego i napedzeni nim przodu oraz dwoch glosnikow basowych ze zmostkowanego jednago kanalu?
    Z gory dziekuje za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    Widze ze kolega ze starachowic czyli niedaleko, powiem tak 200W jest to pojecie nijakie, ani nie podales co to za moc chociaz mysle ze w rms, ani jaki to glosnik, jezeli planujesz dalsza rozbudowe i mocniejsze glosniki to proponuje odrazu dwa monobloki kupic,i kazdy bedzie zasilal oddzielny sub, a do glosnikow zakupic jakis dobry 4 kanalowy, pisze to z własnego doswiadczenia,bo przy jednym wzmacniaszu troche malo mocy dostawal glosnik, u mnie w 145 mam dwa carpowery 750W(2 kanaly zmostkowane), i magnata 1350w 4 kanaly, do tego kondensator 1F, i wszystko gra dosyc głosno a zarazem czysto, wiele takze zalezy od glosnikow oraz jednostki sterujacej, chyba ze chcesz to podlaczas pod ics wiec nie wiem. Jak cos to pytaj

  3. #3
    mercii
    Gość

    Domyślnie

    Super dzięki za odpowiedz.
    Będe podłańczał po ics. Odnośnie zestawu do drzwi jeszcze nie myślę bo to będzie wikesza inwestycja. A co do basu to ide po najmniejszej lini oporu. Głósniki podam jakie kupiłem jutro jak do mnie przyjda bo kupowałem w ciemno. Koszt 250 zł za dwa używane.
    A co do dwóch monoblocków to raczej nie przejdzie bo aż takie rozbudowanej instalacji nie potrzebuje.
    Załózmy że kupię wzmacniacz 2 kanałowy o mocy powiedzmy 200W RMS na 4OM po zmostkowaniu. I teraz jak ma podłączyć ten wzmacniacz pod dwa głośniki. Z jednym by nie było problemu.
    Albo kupię wzmaczniacz 4 kanałowy i jako input dam mu RL, RR z ICS to czy będe mógł jakoś to pomostkować aby ten sygnał poszedł na dwa głoósniki? Czy bedę musiał przypadkiem dać jako input FR,FL ->zmostkowac wyjscie tego kanalu > podpiąc do jednego suba oraz dać input RL,RR na drugie wejście> zmostkować > podpiąć pod drugiego suba?
    Po zmostkowaniu automaty7cznie robi się mono?

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Nie spodziewaj się basu ani rewelacji z głośników w dzwiach.
    zapoznaj się najpierw z budową boczku w dzwiach i sposobu w jaki zamocowany jest głośnik, owszem mozna kupic jakies głośniczki w dzwi na zwrotnicy do 300zł i będzie sobie cykać(pod ics).
    Ale odradzał bym ci wsadzać głośniki w tylnią półke bo to jak walenie młotem w puste wiadro.
    Do badażnika jakąś zwinną 12" w obudowie bd albo clozecie.

    A jeśli masz zmieniarke to nawet ZAPOMNIJ o jakimkolwiek basie z bagażnika bo co udeżenie będzie przeskakiwała muzyka
    Ostatnio edytowane przez Kayrol ; 09-12-2009 o 15:00

  5. #5
    mercii
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Jeżli pomysl z głośnikami w półce się nie sprawdzi to zrobie sobie skrzynie. Tylko mogłby ktoś wyjaśnic mi jak to jest z tym podłączeniem dwóch głósników basowych pod jeden wzmacniacz?
    Z góry dzięki

  6. #6
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    poprostu łączy się je równolegle, ale po co chcesz próbować wsadzać te głośniki tam jak to więcej roboty, więcej czasu i więcej rzeczy może się nie udać i nigdy nie uzyskasz efektu dobrej skrzyni...

Podobne wątki

  1. [147] Jakie głośniki przód i tył pod wzmacniacz + subwoofer
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2018, 23:36
  2. Jaki wzmacniacz?
    Utworzone przez PiotrasPoznan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 20:30
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  4. Jaki wzmacniacz pod te głośniki....??
    Utworzone przez sobi112 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 11:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory