Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Odma - TwinSpark - przygoda z przepustnicą CD...

  1. #1
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie Odma - TwinSpark - przygoda z przepustnicą CD...

    Hej

    Zaobserwowałem, że zabrudzenia przepustnicy biorą się z przedmuchów odmy,
    ciągle mam upierdzieloną przepustnicę olejem, oczywiście na niskich obrotach Bella dostaje świra.
    No więc dziś po raz kolejny rozebrałem dolot, wyczyściłem przepustnicę.... i....

    Zatkałem ODMĘ

    Na wężyk założyłem malutką buteleczkę żeby ewentualnie nie kapać na chodnik czy ulicę,
    a w rurę dolotową wpasowałem kawałek plastiku tak żeby szczelnie to zamykało.

    Moje pytanko jest następujące, czy moja ułańska fantazja nie zepsuje mi samochodu

    Czy coś może sie stać, a może ta odma musi wracać do dolotu ??

    Czy jestem jedynym który w ten sposób rozwiązał problem brudzącej się przepustnicy ??


    Pozdro

    JaGGeR

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Wszyscy tuningowcy tak robią odpowietrzenie skrzyni puszczają luzem lub zakładaja filterek i są takie filterki w sprzedaży. Silnik zasysa świeżutkie powietrze

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    To jest odpowietrzenie skrzyni korbowej, zasysanie powietrza wymusza obieg odpowietrzenia. Jesli bedzie tam butelka to nic nie bedzie zasysalo i owego wymuszenia nie bedzie. Zaloz odme z tym ze wepnij w wezyk zwykly filterek paliwa - styknie taki od malczana zaloz tak zeby skierowany byl do gory i wtedy na postoju olej bedzie wracal tam skad przylazł


    no i sprawa tez jest zaworka przy skrzyni korbowej. puszcza olej jak jest zabrudzony i sie zawiesza..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #4
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Po całej operacji obroty zachowują się idealnie,
    tylko niepokoi mnie dziwny odgłos - jakby świszczenie, piszczenie z okolic wentylatora
    na wolnych obrotach - po dodaniu gazu takie piszczenie ustaje.... nie wiem czy to może mieć jakiś związek z zabiegiem który opisałem powyżej, może ktoś ma jakiś pomysł, albo się z czymś takim spotkał....

    Pozdro
    JaGGeR

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33
    To jest odpowietrzenie skrzyni korbowej, zasysanie powietrza wymusza obieg odpowietrzenia. Jesli bedzie tam butelka to nic nie bedzie zasysalo i owego wymuszenia nie bedzie. Zaloz odme z tym ze wepnij w wezyk zwykly filterek paliwa - styknie taki od malczana zaloz tak zeby skierowany byl do gory i wtedy na postoju olej bedzie wracal tam skad przylazł


    no i sprawa tez jest zaworka przy skrzyni korbowej. puszcza olej jak jest zabrudzony i sie zawiesza..

    to nie zadne odpowietrzanie skrzyni korbowej tylko przewietrzanie pokrywy zaworow... wiem ze w niektorych silnika jest to w skrzyni korbowej ale tutaj jest w pokrywie

    moim zdaniem rowniez butelka jest bezsensu bo z jednej strony wezyk zasysa powietrze a drugim cisnienie ma otwierac zaworek ktory znajduje sie w przepustnicy, czyli ogolnie rzecz biorąc cały ten obieg ma przewietrzac pokrywe. Teraz z ta butelką po prostu ten obieg nie dziala bo jest jakgdyby zatkany z jednej strony...

  6. #6
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    nie wiem jak jest w 1.6TS .. ale z tego co mialem do czynienia z silnikami innymi (DOHC) niz boxer to bylo tak ze szedl przewod od rury z powietrzem do pokrywy zaworow a z pokrywy zaworow do skrzyni korbowej. btw. wszystko jedno skad on idzie ale - "plucie" olejem z tego przewodu rozwiazuje zwykly filtr paliwa ktory zatrzymuje czasteczki stałe a przepuszcza tylko powietrze.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  7. #7
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Panowie Masakra....

    Po jednym dniu - ok 50 km przejechanych - w opisanej wcześniej buteleczce zebrało się jakieś 12 ml oleju. TO JAKIŚ HORROR

    Już wiem czemu mam ubytku 0,5 litra na 1000 km... nie spala a wyrzuca odmą.... i ładował wszystko przez przepustnicę z powrotem.....

    Obroty jak falowały tak falują, jak załącza sie dmuchawa chłodnicy to koniec, obrotomierz dostaje świra, skacze od 500 do 1500, zawiesza się raz na 1000 raz na 1400 obrotów, światła przygasają jak załącza się dmuchawa....

    Oleju ubywa....

    A na koniec rewelacja - to świszczenie o którym pisałem - to jak się okazuje bagnet od oleju - tak się skubaniec ułożył, że przebijające się powietrze przez bagnet świszczy na niskich obrotach że poezja...

    poważnie zastanawiam się nad zmianą samochodu może audi a3 ;-) ??

  8. #8
    mick
    Gość

    Domyślnie

    wyczyść przewody, zaworek odmy i zamontuj jak powinno być oryginalnie bo załatwisz uszczelniacze w silniku.

  9. #9
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mick
    wyczyść przewody, zaworek odmy i zamontuj jak powinno być oryginalnie bo załatwisz uszczelniacze w silniku.

    Hmmm jakie przewody ??

    Jak założę odmę to zaraz cała przepustnica będzie usyfiona olejem... muszę kupić taki filterek paliwa od malucha, ale przy takiej ilości wyrzucanego oleju filtr się cały zapcha pierwszego dnia....

  10. #10
    mick
    Gość

    Domyślnie

    wydawało mi sie że ts-y mają dwa przewody odmy plus zaworek.
    może u ciebie jest inaczej :?

Podobne wątki

  1. Bład P0120. problem z przepustnicą. 2. V6 TB
    Utworzone przez mariusz13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 23:27
  2. [146] problem z matetką gazu bąź przepustnicą
    Utworzone przez Sly w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:53
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 17:34
  4. [145] Gumowy wąż między przepustnicą a przepływką
    Utworzone przez Tomy 145ts w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 22:27
  5. Problem z przepustnicą?
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 23:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory