Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 156 1.9 jtd

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie 156 1.9 jtd


  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    auta nie znam
    ale w Olkuszu maja dziwny zwyczaj że ciężko ich namówić na jazdę do serwisu bo auto nie zarej. i oni nie chcą za bardzo a do najbliższego choćby fiata mają kawałek ( a diagnostów w Olk to pewnie znają na "ty" )
    zadzwoń z ciekawości i zapytaj czy da radę podjechać na jakiś serwis wskazany przez ciebie








  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Już dzwoniłem, pytałem i gośc mówi że moge podjechać pooglądać w miejsce gdzie samochód aktualnie stoi albo umówić się właśnie w serwisie fiata i tam mogli by mi zrobić przegląd. A na pytanie czy może być serwis wyznaczony przeze mnie odpowiedział że nie ma problemu tylko wiąże się to z kosztami lawety(Serwis wyznaczony przeze mnie znajduje się w Wieliczce).
    A jak na razie moje spostrzeżenia o wygląd zewnętrzny są raczej na plus. Jedyny mankament to przedni zderzak z prawej strony jest troszke przesunięty. Skóra w całkiem przyzwoitym stanie(mam skóre w HGT i przy 230tys km widać że jest o wiele bardziej wytarta niż w tej Alfie). Zauważył ktoś coś jeszcze?
    I najważniejsza sprawa: silnik. Tego sie najbardziej obawiam. Będzie to mój pierwszy samochód z silnikiem diesla. Na co zwrócić szczególną uwage podczas oględzin?

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    gdzieś był temat na forum zakupie diesla - ja tam nie znam się bo nie uzywam
    ale chyba tak przede wszystkim sprawdzić turbinkę , autko na zimno i ciepło - żeby nie było że podbijasz do gościa a autko już ciepłe czeka na odpalenie
    ale tu juz poczekaj na opinie speców od jtd


    powodzenia








  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    ale tu juz poczekaj na opinie speców od jtd
    To mógł bym prosic jakiegos speca od jtd o jakies podpowiedzi, opinie...??

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Mały update... Ogłoszenie z pierwszego postu niestety nieaktualne...
    Ale poszukiwania nadal trwają...
    Może zna ktoś ten egzemplarz:
    http://moto.allegro.pl/item866802728...n_lifting.html
    ??

  7. #7
    rycerz82
    Gość

    Domyślnie

    Jako posiadacz jtd mogę ci poradzić na podstawie własnych spostrzeżeń i doświadczeń:

    -przede wszystkim obejrzyj silnik na tyle na ile się da, zwracaj uwagę na wycieki, dobrze jest zdjąć osłone silnika, widać wtedy wtryski i pompe wtryskową, nie powinno być z nich wycieków paliwa

    -po podniesieniu maski, zaraz za pasem przednim będziesz miał turbinę, zobacz dobrze czy nie ma z niej wycieków oleju

    -zwróć uwagę jak szybko zapali na zimnym silniku, jak będzie długo kręciła to znaczy że z czymś jest coś nie tak, moga to być świece czyli błachostka, może to być coś gorszego, pompa wtryskowa albo kilka innych nie przyjemnych rzeczy

    -jak już będziesz jechał zwróć uwagę ja szybko uzyska temp. roboczą czyli około 90st, przy obecnych temperaturach sądze że to będzie około 10km bez korków

    -jak już się rozgrzeje przyciśnij jej troche na II, III i IV biegu, tak do 4000-4500rpm, jak coś jest nie tak może wtedy wbić tryb awaryjny, zobaczysz to po zapalającej się kontrolce wtrysków na tablicy obrotomierza

    -możesz też przyjżeć się obrotomierzowi, możesz dostrzec na nim wahania obrotów których nie powinno być, ale wahania mogą też występować a mogą nie być zauważalne na obrotomierzu, prawe mówi podłączenie kompa

    -zwróć uwagę na wstrząs przy gaszeniu, im większy tym gorzszy stan zawieszenia silnika (komplet części około 650zł + robocizna, dzwiganie silnika, może to być nie tania impreza jak trzeba by to robić)

    -popatrz też czy kopci, szczególnie po prezkroczeniu 2000rpm, jak kopci to mogą lać wtryski, turbo może padać i brać olej, może być nieszczelność w dolocie

    -generalnie najlepszy sposób to podłączenie kompa i diagnostyka, ja mam lapka, mam kabel diagnostyczny, ale do tej pory nie miałem na tyle czasu żeby usiąść i to uruchomić, jutro będe walczył z tym, więc jeśli mi się uda to mogę zaoferować swoją pomoc podłączając lapka, jestem z Krakowa to nie daleko Wieliczki

    to kilka moich skromnych rad, ja bym właśnie na to zwracał uwagę, jeśli coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę
    Ostatnio edytowane przez rycerz82 ; 29-12-2009 o 03:05

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory