Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [156] Gwizdki z tylu

  1. #1
    selius
    Gość

    Domyślnie [156] Gwizdki z tylu

    Czesc macie moze jakies pomysly jak zamontowac w tylnych drzwiach gwizdki?

  2. #2
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie

    a co to jest?
    pozdro

  3. #3
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Gwizdki to sa te male okragle glosniki co masz w przednich drzwiach obok klamki.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    prawie Żywiec;)
    Auto
    D4D,HDI,Ecotec
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Czesc macie moze jakies pomysly jak zamontowac w tylnych drzwiach gwizdki?
    Jasne.Bierzesz wyrzynarkę na rozmiar numer mniejszy jak gwizdek,który chcesz włożyć.Następnie już ręcznie docinasz sobie ten otwór,tak żeby głosnik był pasowny w otworze.Podpinasz kable i cieszysz się dzwiękiem.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    W tylnych drzwiach nie powinno się montować głośników wysokotonowych. Powinny one być zamontowane tylko z przodu ponieważ grają kierunkowo(w tą stronę w którą są skierowane). Najlepiej żeby były na wysokości uszu słuchacza.
    Ty z tych głośników jako kierowca nie uświadczysc przyjemności z słuchania. Lepiej kolego sellius dołóż pieniązki które masz wydać na tweetery i kup lepszy zestaw do przodu.

    Do kolegi greg29. Jak można cieszyć się dzwiękiem z głośników, które są zamontowane w niewłaściwym i całkowicie niepotrzebnym miejscu jakim są drzwi tylne.http://www.forum.alfaholicy.org/images/icons/icon10.gif

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    prawie Żywiec;)
    Auto
    D4D,HDI,Ecotec
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladx Zobacz post
    W tylnych drzwiach nie powinno się montować głośników wysokotonowych. Powinny one być zamontowane tylko z przodu ponieważ grają kierunkowo(w tą stronę w którą są skierowane). Najlepiej żeby były na wysokości uszu słuchacza.
    Ty z tych głośników jako kierowca nie uświadczysc przyjemności z słuchania. Lepiej kolego sellius dołóż pieniązki które masz wydać na tweetery i kup lepszy zestaw do przodu.

    Do kolegi greg29. Jak można cieszyć się dzwiękiem z głośników, które są zamontowane w niewłaściwym i całkowicie niepotrzebnym miejscu jakim są drzwi tylne.http://www.forum.alfaholicy.org/images/icons/icon10.gif

    Pozdrawiam
    Cieszą się nim pasażerowie tylnej kanapy.I think kolego bladx.Wiesz z czego tak wnioskuję??Sprowadziłem ostatnio VW Passata.Jest w nim sub z tyłu.Dwa basowe i dwa wysokotonowe głośnik z przodu i dwa basowe i dwa wysokotonowe głośniki z tyłu.I przysięgam,że jeśli taka konfiguracja byłaby w Alfie nawet bym nie tknął nic w niej.Zrobiłem tym PAskiem 2000 km z haczykiem i cieszyłem się tą muzyką.Naprwdę fajnie to gra.Dodam tylko,ze ma Dvd z tv i zmieniarkę na szesć płyt.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Greg29 ; 23-12-2009 o 22:50

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Dodaj kolego jeszcze że ten zestaw posiada wbudowany wzmak, procesor dzwięku i jest to najprawdopodobniej system firmy Dynaudio. Zobacz ile kosztuje taki sprzęcik używany.
    Nie jestem zwolennikiem systemów fabrycznych, ale tu trochę przemawia do mnie Dynaudio.
    Druga sprawa to trzeba rozdzielić dwie kwestie:
    1.Auto wyposażone w dobry system audio
    2.Auto wyposażone w system na zasadzie kina domowego

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    prawie Żywiec;)
    Auto
    D4D,HDI,Ecotec
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ale przecież nieraz seryjny Pasek ma gwizdki z tyłu i nie tylko PAsek zresztą.E46 BMW tez ma gwizdki z tyłu.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ale przecież wiele użytkowników obwiesza alfy spoilerami z alledrogo, więc można obwiesić też głośnikami ;-)
    Ja się na koncercie plecami do sceny nie odwracam, będziesz miał efekt jak byś w słuchawkach muzyki słuchał, w środku głowy będzie. Co innego kino w samochodzie, muzyka to stereo i powinna dobiegać z przodu.
    Takie moje zdanie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ale przecież wiele użytkowników obwiesza alfy spoilerami z alledrogo, więc można obwiesić też głośnikami ;-)
    Ja się na koncercie plecami do sceny nie odwracam, będziesz miał efekt jak byś w słuchawkach muzyki słuchał, w środku głowy będzie. Co innego kino w samochodzie, muzyka to stereo i powinna dobiegać z przodu.
    Takie moje zdanie.
    Dokładnie tak.
    Głośniki wysokotonowe powinny być umieszczone na wprost słuchacza po obu stronach, jak najdalej od siebie w celu stworzenia lepszej sceny stereo. Zasada rozchodzenia się dźwięku o tych częstotliwościach jest zupełnie inna niż np niskotonowych. Montując je z tyłu traci się odsłuch dość znaczącego pasma dźwięku i raczej odsłuch nie jest lepszy.

Podobne wątki

  1. gwizdki
    Utworzone przez Przemeus128 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 21:13
  2. gwizdki 166
    Utworzone przez dragon855 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 21:14
  3. [159] Gwizdki
    Utworzone przez Nowicjusz 21 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 14:54
  4. gwizdki gdzie monować
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 23:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory