Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Moje car audio w 156

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    prawie Żywiec;)
    Auto
    D4D,HDI,Ecotec
    Postów
    53

    Domyślnie Moje car audio w 156

    Ok Koledzy.Wiec zaczeło sie tak http://allegro.pl/item280434283_hert...hurt_k_ce.html
    Sa to głosniki oferujace stosunkowo dobra jakosc do ceny i firma która szczerze polecam.Głosniki dotarły juz na drugi dzien.Pozniej udałem sie do sklepu lakierniczego firmy Sikkens gdzie kupiłem maty wygłuszajace 50x50cm(16zł sztuka).Na jedne drzwi potrzeba ich 6 i mase bitumiczna do tych miejsc do których nie mogłem dojsc matami.
    Tak wyglada owa masa.Pozatym potrzebne sa opalarka do podgrzewania i formowania mat,pistolet do kleju i lutownica.Kolega Walciu opisywał juz demontaz boczków ale napisze moze jeszcze raz.Wiec sprawa jest prosta.Odciagamy klamke tam pod zaslepka jest pierwsza sruba,dwie nastepne sa podsterowaniem el.szyb w drzwiach(klucz imbus),dwie kolejne spinaja boczek ze szkieletem drzwi(klucz 10) musimy wyjac głosnik(4 sruby) i jeszcze dwie sa ukryte pod glosnikiem.Nastepnie delikatnie acz stanowczym ruchem odrywamy boczek od drzwi(6 kołków mocujacych).Zrywamy fabryczna gabke,czyscimy drzwi benzyna ekstrakcyjna i mamy taki oto widok:

    Ja wyjałem nawet kołki z drzwi,zeby nakleic maty i załozyc kołki na maty.Pomocne jest robienie zdjec zeby wiedziec co gdzie było.Wiec zaczynamy:Trzeba sie zaopatrzyc w nozyczki i duzo cierpliwosci.Pociete rece i popalone palce gwarantowane Tak wygladaja skonczone drzwi wewnatrz:
    Nastepnie zaczynamy strone zewnetrzna.Tutaj jest nieco łatwiej:

    A tak wygladaja drzwi gotowe:

    Bardzo wazne jest zeby maty dokładnie dolegały do drzwi i zostawiac jak najmniejsze otwory na ciegno klamki i zamka.
    Tutaj juz skonczona druga strona:

    Głosnik juz na miejscu

    Zapomniałem napisac po co pistolet do klejenia.Otóz do zwrotnic głosników które kleiłem do drzwi,zeby pózniej mi nie próbowały hałasowac w srodku.Nastepnie zabrałem sie za podciagniecie kabli :

    do wzmaka w bagazniku

    Wymaga to rozebrania lewej strony auta+nastepne pociete dłonie przy wciaganiu kabli pod tylna kanapa do bagaznika
    W srodku auto wygladało jak po wybuchu bomby:

    Zostawiłem orginalny sopran alfowski w przednich drzwiach bo jest wystarczajaco dobry.Tweeter Hertza powedruje do tylnych drzwi,które bede wkrótce wygłuszał.Tak samo bagaznik.Samym juz plusem wygłuszenia jest to,ze drzwi zamykaja sie jak w BMW serii 7.Z takim cichym plaskiem.Super efekt.A wygłuszenie drzwi jest absolutnie konieczne.To podstawa car audio.Bez tego kazda srubka bedzie nam rezonowała i psuła efekt.Jezeli bedziecie miec jakies pytania to smiało.Postaram sie odpowiedziec i cos doradzic w miare mozliwosci.Ps.wszystkie szczeliny(klejenie mat to precyzyjna robota) które zostana miedzy matami (mnie została jedna) pokrywamy masa bitumiczna

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    minus za przykręcenie głośnika do plastiku, dokup lub dorób dystans z mdfu, nie będzie ći grała maskownica
    no i hertze gwizdki do przodu, bo te fabryczne to żalowe są, połowy dźwięków nie śłychać
    Ostatnio edytowane przez kiepas96 ; 21-12-2009 o 23:18

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    prawie Żywiec;)
    Auto
    D4D,HDI,Ecotec
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ok.Dzięki.Ale większym problemem są guziki do el.szyb.Rezonują.Rozwiązałeś to jakoś??Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg29 Zobacz post
    Ok.Dzięki.Ale większym problemem są guziki do el.szyb.Rezonują.Rozwiązałeś to jakoś??Pozdrawiam.
    u mnie nie, ja mam problem z kieszeniami, musze zdjąć i pokleić silikonem

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Witam, kolega miał zaprezentować car audio, a tu pokazał nam właściwie tylko montaż mat bitumicznych i kiepskie zamontowanie głośnika. Czy te maty są firmy APP???
    Kolejna kwestia to nie widać wzmacniacza, skrzynki w bagażniku, w tylnych drzwiach a tym bardziej na tylnej półce nie powinno być głośników i jeszcze jakie radio.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    prawie Żywiec;)
    Auto
    D4D,HDI,Ecotec
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladx Zobacz post
    Witam, kolega miał zaprezentować car audio, a tu pokazał nam właściwie tylko montaż mat bitumicznych i kiepskie zamontowanie głośnika. Czy te maty są firmy APP???
    Kolejna kwestia to nie widać wzmacniacza, skrzynki w bagażniku, w tylnych drzwiach a tym bardziej na tylnej półce nie powinno być głośników i jeszcze jakie radio.
    Po części to i racja.To nadaje się bardziej do działu "zrób to sam'.Gdzie kolega widzi głośniki na tylnej półce??Maty kupiłem w sklepie sikkensa bo App czy Dynamat to duże koszta a te z sikkensa spełniają swoja rolę.Tuba w bagażniku była No Name a wzmak RocfordFossgate.Piszę była bo już mi się umpa umpa znudziło i wyleciały z bagarka.Został tylko system Hertza w całym samochodzie.Tzn.cztery głosniki basowe i cztery tweetery.Radio to Kenwood z usb i pilotem.Dwa lata temu jeden z wyższych modeli.Obecnie klasa średnia.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Nie rozumiem porównania APP - Dynamat. Maty APP na necie kosztują w granicach 10 pln, także taniej niż kolega kupił. Wzmak dobrej firmy. Po co koledze głośniki w tylnych drzwiach???
    Napisałem o głośnikach na półce jako informację. Jak dla mnie to subik powinien być w bagażniku i uzupełnić trochę basik. Lepiej było zamiast dwóch zestawów serii DSK kupić jesden np. HSK albo innej firmy.


    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    prawie Żywiec;)
    Auto
    D4D,HDI,Ecotec
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladx Zobacz post
    Nie rozumiem porównania APP - Dynamat. Maty APP na necie kosztują w granicach 10 pln, także taniej niż kolega kupił. Wzmak dobrej firmy. Po co koledze głośniki w tylnych drzwiach???
    Napisałem o głośnikach na półce jako informację. Jak dla mnie to subik powinien być w bagażniku i uzupełnić trochę basik. Lepiej było zamiast dwóch zestawów serii DSK kupić jesden np. HSK albo innej firmy.


    Pozdrawiam
    Wtedy jak robiłem wygłuszenie APP były jeszcze drogie.Nie wspominając o Dynamacie.Sub był w bagażniku ale juz się pozbyłem.A po co głośniki wtylnych drzwiach??Bo teraz fajnie mi to gra i miejsce mam w bagażniku.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    APP zawsze były najtańsze, dlatego też są jedną z największych porażek w świecie car audio.
    Masz wyrównanie czasowe w radiu żeby zniwelować póżniej dochodzący dżwiek z tylnych głośników do twoich uszu??? Wygląda na to wolisz efekt pseudo przestrzennego dzwięku.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Moje 156 2.0 TS
    Utworzone przez Remas w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 13:48
  2. 146 Takie moje małe Car Audio:) przeciągnięcie kabla plusowego
    Utworzone przez alfaradek146 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 20:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory