Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Kabel uziemiający

  1. #1
    czekal86
    Gość

    Domyślnie Kabel uziemiający

    Witam

    W którym miejscu w obrębie bagażnika najlepiej zamocować kabel uziemiający od tuby? Długość kabla to 1,2 m

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Czy masz tubę aktywną???(z wbudowanym wzmacniaczem)

  3. #3
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    Tak, kabel umieściłem do śruby trzymającej tylną kanapę

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Varrels
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    [156] silnik 2,4 JTD rok produkcji 99
    Postów
    223

    Domyślnie

    Mogę prosić o jakieś zdjęcia jak poprowadziliście uziemienie od wzmacniacza bo mam z tym mały problem. chciałem podłączyć do blachy co jest za światłami ale wzmacniacz tylko robi ON i od razu OFF
    Ostatnio edytowane przez Varrels ; 29-04-2010 o 21:46

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Do wzmacniacza doprowadzamy masę a nie uziemienie, chyba że chcecie sobie na serio uziemić wzmaka to wtedy do obudowy trzeba podłączyc kabelek, a drugi koniec wkopać w ziemię
    Kabel masowy można podłączyć w dowolne miejsce, które gwarantuje dobre połączenie z masą pojazdu. Oczywiście kablem nie może być "drucik telefoniczny" tylko przewód o odpowiednim przekroju.
    Montując wzmacniacz, należy odizolować jego obudowę od masy pojazdu.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wiluxx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    TKN
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    A czy ktoś z klubowiczów montował wzmacniacz w bagażniku 156 sedan i ma sprawdzone miejsce na podłączenie tam masy, wystaje gdzieś jakaś dobrze "masująca" śrubka? Przeciągałem dziś kable + od komory i RCA od radia (dużo minutek potrzebnych było ;/), na masę zabrakło już czasu, żeby zdejmować tapicerkę i szukać jakiejś śrubki

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ja miałem podłączoną masę pod mocowanie pasa pod tylną kanapą śruba masywna no i dobrze działało ale to dla osób które mają coś co daje bass bo jak ktoś już zaczyna się bawić w coś poważniejszego lub wie że na pewno będzie rozbudowywał car audio to polecam się poświęcić i puścić masę bezpośrednio z akumulatora oczywiście kabel + i - nie mogą w tedy biegnąc jednym progiem w samochodzie do tyłu tylko po jednej stronie auta + a po drugiej - jak komu pasuje jeśli ktoś nie wie dlaczego to niech pyta to napiszę dokładniej dlaczego...

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Pobierając masę z budy auta aby wszystko było poprawnie należy dodatkowo przewodem o co najmniej takim przekroju jak przewód masowy przy wzmacniaczu połączyć klemę minusową z budą auta przy akumulatorze.
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  9. #9
    Paza
    Gość

    Domyślnie

    Co do tych progów to lepiej, jednym progiem przewody zasilające tzn + i -, a drugim progiem przewody sygnałowe chinche. I jest to najlepsze wyjście, ewentualnie jeśli ma być masa z budy to również miałem kiedyś do śruby mocującej pas, ale nie wiem czy przewód 1,2m starczy.

    Piter nie zapominaj że przewód uziemiający żółto-zielony powinien być tylko, że zasięg auta nam się nieco zmniejszy

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paza Zobacz post
    Co do tych progów to lepiej, jednym progiem przewody zasilające tzn + i -, a drugim progiem przewody sygnałowe chinche. I jest to najlepsze wyjście, ewentualnie jeśli ma być masa z budy to również miałem kiedyś do śruby mocującej pas, ale nie wiem czy przewód 1,2m starczy.

    Piter nie zapominaj że przewód uziemiający żółto-zielony powinien być tylko, że zasięg auta nam się nieco zmniejszy
    Słyszałeś kolego o takim czymś jak pole elektromagnetyczne? Bo widzę chyba że nie skoro chcesz puścić jednym progiem + i - będą wytwarzać się zakłócenia itp itd i chyba dobrze grać nie będzie? A przewód 1,2m pod tylny pas spokojnie wystarczy ale ja bym osobiście proponował z aku pociągnąć - no chyba że ktoś nie będzie mieć dużego sprzętu który będzie potrzebować dużo prądu bo jeśli będzie inaczej to zalecane jest żeby - był bezpośrednie z aku a dlaczego? Bo buda auta podczas jazdy pracuje i pomyślcie co może się stać jeśli duży prąd przeskakuje między zgrzewami budy auta? Mój kolega miał test wypalił sobie całą wykładzinę w bagażniku dobrze że tylko tyle się stało....

Podobne wątki

  1. Kabel AUX
    Utworzone przez elokamu w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 10:50
  2. [146] Kabel
    Utworzone przez OZzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2015, 17:38
  3. kabel
    Utworzone przez Qlimax125 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 14:01
  4. co to za kabel ??
    Utworzone przez prologiusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 05:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory