Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: wycieraczki

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie wycieraczki

    chce zakupic wycieraczki do mojej belli, mysle nad firma valeo http://allegro.pl/item877584269.html sa to płaskie wycieraczki jednak teraz mam http://allegro.pl/item884192492.html takie, niewiem nawet jakiej firmy bo były juz jak ja kupiłem, czy mocowanie bedzie pasowało ze zwykłych na te płaskie? polecacie wogóle takie wycieraczki?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Były już tematy o wycieraczkach, Valeo nie, większość ludzi (w tym ja) ma zwykłe tanie wycieraczki i jest zadowolona. Dodatkowo kładę sobie na szybę "niewidzialną wycieraczkę", to mi woda z brzegów i góry dużo lepiej spływa.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    niewidzialna wycieraczke?mozna jasniej? czy nie chodzi o jakis preparat nakładany na szybe?a jak z mocowaniem płaskiej wycieraczki na normalny uchwyt?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał NERO2287 Zobacz post
    niewidzialna wycieraczke?mozna jasniej? czy nie chodzi o jakis preparat nakładany na szybe?a jak z mocowaniem płaskiej wycieraczki na normalny uchwyt?
    Z mocowaniem nie powinno być problemu, bo mają przeważnie adaptery do zwykłych uchwytów. Ale wiem z doświadczenia, że na szybie w 155 i 146 płaskie wycieraczki mają dość "upośledzone" działanie. Chodzi tutaj głównie o nieregularną krzywiznę szyby na krańcach i efekt jest taki, że prawa wycieraczka czyści niejednokrotnie tylko kawałek szyby do jej załamani a potem wisi w powietrzu. Ja też kupowałem zwykłe wycieraczki polskiej firmy MotGum i sobie chwalę. Mają wąską ramkę o ażurowej budowie, przez co nie tworzą dużych oporów powietrza i nie skaczą po szybie przy większych prędkościach, a ich cena pozwala na częstsze zmiany, co z kolei zwiększa widoczność i bezpieczeństwo oraz chroni szybę przed zarysowaniami. Często też zmieniałem minimalnie rozmiar np z 630 na 610mm żeby nie pracowały ciągle w po jednym śladzie i nie rysowały szyby w miejscach większego docisku.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Wycieraczki bezszkieletowe tzw. płaskie nadają się do normalnych uchwytów w kształcie U. A prawda jest taka, że trudno jest znaleźc taką, aby na szybie od 155 przylegała na całej swojej długości. Jeśli coś to nie jest to wina samej wycieraczki tylko sprężyny w ramieniu która nie jest na tyle silna aby "dociągnąc" wycieraczkę do końca.

    Tutaj jest zdjęcie mojej szyby w delcie właśnie z wycieraczkami valeo revolution. Całą swoją powierzchnią zbiera tak troche niżej niż linia lusterka, a na początku do gdzieś do połowy szyby.

    Tak samo w wypadku dedry ojca wycieraczka valeo xtrm zbiera tak samo, a wcześniej były szkieletowe boscha i było dokładnie tak samo.

    Przy szkieletowych jest problem z lataniem podczas większej prędkości co w nie przytrafia się przy tych, nawet w delcie, a próbowałem do 210.
    Ostatnio edytowane przez mac1us ; 27-01-2010 o 20:01

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac1us Zobacz post
    Wycieraczki bezszkieletowe tzw. płaskie nadają się do normalnych uchwytów w kształcie U. A prawda jest taka, że trudno jest znaleźc taką, aby na szybie od 155 przylegała na całej swojej długości. Jeśli coś to nie jest to wina samej wycieraczki tylko sprężyny w ramieniu która nie jest na tyle silna aby "dociągnąc" wycieraczkę do końca.
    Nie kijem go tylko pałką... Dlaczego nie przylegają jest jasne. Mnie chodzi właśnie o to, że te bez ramek się nie sprawdzają na niektórych szybach z powodu, który Ty też podałeś. Każda wycieraczka z ramką przylega lepiej do większego wygięcia szyby ze względu na swoją budowę i mocowanie w wielu miejscach. Miałem też kiedyś te bez ramek i przeszedłem na tradycyjne, między innymi z tego powodu. Jeśli szkieletowa nie ma żadnych spojlerów to stawia mniejszy opór powietrza i mnie nigdy nie skakały te bez spojlerów. Obecnie mam oryginał Alfa Romeo i też nie skaczą. Prędkość 210 w deszczu z włączonymi wycieraczkami to chyba lekka przesada i ten argument raczej nie przemawia za stosowaniem całych gumowych.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 28-01-2010 o 09:58

Podobne wątki

  1. [146] Wycieraczki
    Utworzone przez PiotrasPoznan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 08:42
  2. [146] Wycieraczki
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 18:30
  3. [145] Wycieraczki AR 145
    Utworzone przez 1990mb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 15:34
  4. wycieraczki
    Utworzone przez Szczepan28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 15:07
  5. Wycieraczki
    Utworzone przez Fernandes w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory