Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Montaż termometru samochodowego w alfie 156 przed FL

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie Montaż termometru samochodowego w alfie 156 przed FL

    Witam jak w temacie chciałbym zamontować termometr samochodowy w swojej belli. Nie wiem w którym miejscu go zamontować żeby wyglądało ładnie i był widoczny. Też czujnik temperatury zewnętrznej w którym miejscu spisywał by najlepiej swoje zadanie? Jeśli ktoś ma coś takiego zamontowane to proszę o rady i fotki jak to wygląda. Proszę o porady i opinie
    Oto termometr jaki chce zamontować
    http://moto.allegro.pl/item902802412..._gwar_f_v.html

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Montowałem kiedyś termometr w Alfie 146.
    Czujnik umieściłem w obudowie lusterka zewnętrznego od spodniej strony (żeby Słońce zbytnio nie fałszowało temp). Jest z tym trochę zabawy, bo trzeba lustro rozbierać itp.
    Natomiast wyświetlacz dosłownie wmontowałem w obudowę lampki oświetlenia wewnętrznego. Moja 146 nie miała szyberdachu, więc była tam zaślepka w którą dosłownie wpasowałem termometr. Całość była ukryta pod zaślepką w której były otwory na przyciski sterowania tym termometrem oraz otwór na wyświetlacz. Wszystko było podpięte pod zapalniczkę tak, że po przekręceniu zapłonu automatycznie włączał się i podświetlał wyświetlacz termometru. Warto więc szukać takiego bez baterii, by podświetlenie działało cały czas, a nie tylko wtedy gdy naciśnie się odp. klawisz.
    Zabawy było z tym sporo, tym bardziej, że musiałem znaleźć termometr ze stałym zielonym podświetleniem i taki by wymiarami mieścił się pod wspomnianą zaślepkę.
    Generalnie cała zabudowa wyglądała bardzo profesjonalnie.
    Tak miałem w 146. W 156 termometr mam seryjny, więc się nad tym nie zastanawiałem, ale proponuję Ci umieścić go np. nad lusterkiem. Tzn przymocować go od góry do lusterka wstecznego. Ja np. mam tam umieszczony wyświetlacz od czujników parkowania i zarówno spisuje się świetnie, jak i całkiem fajnie komponuje z wnętrzem nie burząc harmonii.
    Zastanów się też np. nad tym czy nie poszukać oryginalnego termometru od jakiegoś samochodu, np. od Opla Astry:
    np: http://allegro.pl/item901791110_zega...l_astra_f.html
    lub: http://allegro.pl/item902883153_wysw...stra_ii_g.html
    bądź: http://allegro.pl/item876805848_wysw..._astra_ii.html
    oczywiście z czujnikami i wmontować gdzieś w deskę czy chociażby nad wspomnianym lusterkiem.
    Wówczas miałbyś nie tylko wyświetlaną temp, ale i datę.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 03-02-2010 o 20:09

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Wstawiłbyś jakieś foto jak wygląda twój wyświetlacz od czujników parkowania, przy lusterku wstecznym. Którędy też poprowadziłeś wszystkie przewody? Zależy mi na estetycznym wygładzie, żebym nie popsuł wnętrza.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBA-SB Zobacz post
    Wstawiłbyś jakieś foto jak wygląda twój wyświetlacz od czujników parkowania, przy lusterku wstecznym. Którędy też poprowadziłeś wszystkie przewody? Zależy mi na estetycznym wygładzie, żebym nie popsuł wnętrza.
    Tzn chcesz montować termometr, czy parktronik?
    Napisałem kiedyś manual jak w 156 zamontować czujniki parkowania z wyświetlaczem,
    link: -> http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...a_w_156_a.html
    Opisałem tam też, którędy poprowadzić przewody, myślę, że w przypadku termometru można zrobić tak samo, tyle tylko, że droga jest krótsza, ale trzeba poradzić sobie z otwieranymi drzwiami, więc najlepiej dołożyć przewód do wiązki, która już jest (do otwierania szyby, centralnego zamka i głośników) i schować w pancerzu.
    Nie mam zdjęcia tego wyświetlacza w chwili obecnej, ale jak znajdę trochę czasu to zrobię i wstawię na forum.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Z ciekawości, a po co Ci takie coś? O ile pamiętam nie było 156-tek bez termometru (no może wersja bez klimy). Jeżeli masz klimatyzację, to na pewno masz czujnik w prawym lusterku i po naciśnięciu guzika od licznika "dziennego przebiegu" wyświetla Ci temperaturę. No chyba, że koniecznie chcesz wiedzieć ile jest np. stopni wewnątrz samochodu.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    Z ciekawości, a po co Ci takie coś? O ile pamiętam nie było 156-tek bez termometru (no może wersja bez klimy). Jeżeli masz klimatyzację, to na pewno masz czujnik w prawym lusterku i po naciśnięciu guzika od licznika "dziennego przebiegu" wyświetla Ci temperaturę. No chyba, że koniecznie chcesz wiedzieć ile jest np. stopni wewnątrz samochodu.
    Też się zastanawiam, po co komuś takie mało estetyczne dodatki, skoro 156 ma termometr seryjnie...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o to, że moja alfa nie posiada klimatyzacji a co za tym idzie termometru. Chce montować termometr, ale jak bym zdecydował się na to samo miejsce co ty umieściłeś wyświetlacz to bym wiedział jak to mniej więcej wygląda Już wiem którędy jak coś poprowadzić przewody. Dzięki alces1

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBA-SB Zobacz post
    Właśnie chodzi o to, że moja alfa nie posiada klimatyzacji a co za tym idzie termometru. Chce montować termometr, ale jak bym zdecydował się na to samo miejsce co ty umieściłeś wyświetlacz to bym wiedział jak to mniej więcej wygląda Już wiem którędy jak coś poprowadzić przewody. Dzięki alces1
    Daj mi czas do końca tygodnia, a wkleję zdjęcie tego wyświetlacza.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Daj mi czas do końca tygodnia, a wkleję zdjęcie tego wyświetlacza.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Poczekam nie spieszy mi się Niektórzy zastanawiają się po co mi taki termometr, a ja tylko chciałbym wiedzieć jaka jest temp na zewnątrz i wewnątrz auta-to nic złego
    Ten termometr ma wymiary: 49 x 31,8 x 15,6 mm. Jego zdjęcie na początku tematu co myślicie o miejscach zaznaczonych na czerwono, można go tam zamontować?
    Ostatnio edytowane przez SEBA-SB ; 05-02-2010 o 05:56

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBA-SB Zobacz post
    Poczekam nie spieszy mi się Niektórzy zastanawiają się po co mi taki termometr, a ja tylko chciałbym wiedzieć jaka jest temp na zewnątrz i wewnątrz auta-to nic złego
    Ten termometr ma wymiary: 49 x 31,8 x 15,6 mm. Jego zdjęcie na początku tematu co myślicie o miejscach zaznaczonych na czerwono, można go tam zamontować?
    Koledzy byli zdziwieni, bo rzadko spotyka się 156 bez termometru.
    Co do ulokowania, to z podanych przez Ciebie miejsc, jedynie przed lewarkiem jest godne uwagi. Gdybyś umieścił coś prostokątnego o ostrych kantach obok obrotomierza, to zaburzyłbyś całkowicie linię deski rozdzielczej.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Montaż tabletu w alfie 147 FL
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 21:48
  2. Montaż klimy / klimatronic w alfie 147 JTD
    Utworzone przez tygrys33 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory