Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa 147 JTD do 15 tys.

  1. #1
    dyymianek
    Gość

    Domyślnie Alfa 147 JTD do 15 tys.

    Witam
    Na wiosnę mam zamiar zmienić autko i jestem bardzo zauroczony Alfą Romeo. Niestety mój budżet ogranicza się do 15tyś i zastanawiam się czy jest szansa na spotkanie jakiegoś zadbanego dieselka w tej cenie? Obecnie jeżdżę Fiatem Punto I 99r. i jestem zadowolony z tanich części - słyszałem, że do Alfy pasuje dużo części od fiata - zresztą sam silnik jest jednostką fiatowska. Przeglądałem allegro i niby jest wiele ofert w tej cenie, ale jak wiadomo ogłoszenie to jedno a stan faktyczny to drugie i zastanawiam się czy robić sobie nadzieje na alfę czy raczej mogę odpuścić kupno zadbanego egzemplarza do tej kwoty? Innymi modelami, które mnie interesują to Fiat Silo (chyba taki odpowiednik Alfy 147), Seata Ibize III lub ostatecznie Fiata Punto II FL.

    Proszę o rady czy zawracać sobie wogóle głowę Alfą do 15tyś? Szukał ktoś z was tego modelu do tej kwoty? Jak wyglądały poszukiwania - były jakieś warte uwagi modele?
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Szanse bardzo nikłe, aby w tej cenie znaleźdźc auto w stanie dobrym.

    Silnik może i ten sam co w stilo, ale pozostałe częsci raczej ciężko znaleźdźc w innych fiatach. Coś tam może pasuje, ale to tylko odsetek.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrekzaz
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Włoszczowa
    Auto
    Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCI
    Postów
    75

    Domyślnie

    Witam!
    w tej cenie raczej AR 147 w Dieslu nie kupisz, proponuje model 156 w tym przedziale cenowym można już coś sensownego znaleźć w roczniku 98-99.
    Pozdrawiam!
    Obecnie Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCI
    Kiedyś AR 156 SW 1.9 JTD
    Kiedyś AR 156 SW 2.4 JTD
    Kiedyś AR 156 1.6 TS
    Kiedyś AR 145 1.6 Bx

  4. #4
    dyymianek
    Gość

    Domyślnie

    No niestety na obecną chwilę na 156 nie mogę sobie pozwolić (w przyszłości bardzo chętnie), poniewż szukam małego hatchbacka z rocznika minimum 2001 :/
    Także nie robie sobie zbyt dużych nadzieji na kupno 147ki, ale jak już będę szukał samochodu to chętnie przyjżę się jakimś egzemplarzom - może uda się coś wyrwać.

    A taki 1.6 dało by się kupić? Chociaż silniki benzynowe w Alfie na start odrzuciłem bo słyszałem o nich wiele złych opini - drogie utrzymanie i dosyć awaryjne. Posiadacze tych jednostek potwierdzają te opinie?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrekzaz
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Włoszczowa
    Auto
    Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCI
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyymianek Zobacz post
    No niestety na obecną chwilę na 156 nie mogę sobie pozwolić (w przyszłości bardzo chętnie), poniewż szukam małego hatchbacka z rocznika minimum 2001 :/
    Także nie robie sobie zbyt dużych nadzieji na kupno 147ki, ale jak już będę szukał samochodu to chętnie przyjżę się jakimś egzemplarzom - może uda się coś wyrwać.

    A taki 1.6 dało by się kupić? Chociaż silniki benzynowe w Alfie na start odrzuciłem bo słyszałem o nich wiele złych opini - drogie utrzymanie i dosyć awaryjne. Posiadacze tych jednostek potwierdzają te opinie?
    Proponuje zajrzeć na allegro i zobaczyć jakie są ceny wersji benzynowych, co do silnika 1.6 120 KM to miałem taki w AR 156 bylem z niego bardzo zadowolony choć sporo palił w mieście spokojnie łykał 10-12 litrów po za miastem przy spokojnej jeździe ok. 7 litrów, skorzystaj z opcji "szukaj" tam znajdziesz dużo informacji na temat silnika i ogolnie modelu AR 147.
    Pozdrawiam!
    Obecnie Ford Mondeo mk4 2009r. 2.0 TDCI
    Kiedyś AR 156 SW 1.9 JTD
    Kiedyś AR 156 SW 2.4 JTD
    Kiedyś AR 156 1.6 TS
    Kiedyś AR 145 1.6 Bx

  6. #6
    mariusz147
    Gość

    Domyślnie

    ja mam 147 w 1,6 120 koni i nie narzekam na ten silnik

  7. #7
    dyymianek
    Gość

    Domyślnie

    Zaglądając na allegro widać, że do 15tyś można kupić zarówno benzyne jak i diesla, ale jak to będzie wyglądać przy bliższym obejżeniu to już druga sprawa. Sam może nie mam zbyt dużego doświadczenia w kupnie auta bo posiadam od 4 lat jeden samochód (pierwszy zakup), ale czytałem, że większość ogłoszeń to "igiełki" a po obejżeniu okazuje się, że liczniki cofnięte nawet o 100%, samochód składany z dwóch innych itp i dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Czy ktoś z was próbował znaleść AR 147 w dieslu do tej kwoty i jakie były rezultaty.
    Obecnie na allegro znalazłem kilka ciekawych ofert do 15tyś - niby bezwypadkowe, zadbane, małe przebiegi itp, no ale nie ma nic w pobliżu mojego miejsca zamieszkania więc jechać te 400km aby zobaczyć jakiegoś szrota to tylko strata czasu i pieniędzy.

    Benzyny jednak raczej nie będę brał pod uwagę, ponieważ spalanie w granicach 10-12l mnie przeraża.

  8. #8
    mariusz147
    Gość

    Domyślnie

    diesla za 15tys nie dostaniesz, chyba ze zajechanego, moje 1,6 pali w miescie 10/100, ale byly takie momenty ze palil nawet 12

  9. #9
    angelika
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyymianek Zobacz post
    Także nie robie sobie zbyt dużych nadzieji na kupno 147ki, ale jak już będę szukał samochodu to chętnie przyjżę się jakimś egzemplarzom - może uda się coś wyrwać.
    No co Ty dyymianek nie zniechęcaj się! Ja też jestem w poszukiwaniu Alfy 147 i patrząc po cenach Allegro to one wszystkie są taniutkie, ja też chcę przeznaczyć 15 000 max. i liczę nawet spokojnie na 2002 rocznik ofert jest mnóstwo, na pewno znajdzie się tam jakiś zadbany model.
    Ostatnio edytowane przez angelika ; 10-02-2010 o 13:53

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    na pewno za 15 tyś będzie bardzo zadbany z 2002 r. 147
    Generalnie poszukaj od kogoś z klubu - ominiesz pakiet startowy
    inaczej w każde używane auto coś trzeba włożyć na starcie taka jest kolej rzeczy,
    Jak chcesz to 1,6 TS chyba nie sa problematyczne w użytkowaniu
    156 i 147 to nie wiem jak wielkie różnice są w gabarytach, 156 będzie tańsza bo starsze można wyszukać, 1,9 diesel sedan poszukasz za 15 tyś jeżeli to Twój max to szukaj raczej takiej za 12-13 może coś znajdziesz, ale lepiej chyba benzynową w dobrym stanie ja nie lubię 2,0 TS ale za dużo osób znam co im kosztownie poszło w tych silnikach, sam miałem 1,8 TS i problemów nie było
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory