Strona 19 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 455

Temat: Sprawdzony warsztat w Krakowie

  1. #181
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicio79 Zobacz post
    ,,Aby klient nie miał wrażenia bycia oszukiwanym, czy naciąganym - wszystkie ustalenia dotyczące cen za poszczególne usługi są dokonywane PRZED wymianą części..."

    Niestety ten marketowy bełkot nie potwierdza reguły. A panowie z autka.pl maja problem z odkręcaniem w samochodzie elementów, które z miesiąc wcześniej były regulowane i ustawiana zbieżność bez problemów w innym serwisie. Dlatego należy ich zrozumieć że nie poradzą sobie z tym czy innym problemem w trochę starszych pojazdach. Ot i tu problem, bo kiedyś komuś wymienną cały wydech a nie tłumik bo tak prościej a i zakres prac większy.
    Jeżeli dostajemy zlecenie "usunięcia wibracji przy wyższych prędkościach" i podejrzenie pada na układ kierowniczy - to Pan wybaczy, ale nie bardzo widzę sens wymiany najpierw jednego drążka kierowniczego, ustawienia zbieżnosci, testu drogowego, potem wymiany ewentualnego drugiego drążka, kolejnej regulacji zbieżności, kolejnego testu drogowego, itp. przy cenie "dyskusyjnego" elementu na poziomie 80 PLN za sztukę. Jeśli cokolwiek jest z drążkiem czy końcówką nie tak - chociażby naruszony gwint czy chociażby minimalny wyczuwalny luz - to idiotyzmem jest oszczędzać 80 zł na nie wymienieniu tego elementu, ryzykując kolejne 100 PLN na ponowną regulację zbieżności! Wibracje ustały? Ustały. Zlecenie naprawy obejmowało wyeliminowanie wibracji, czy wymianę konkretnego elementu? Oczywiście, że nie konkretnego elementu, bo nikt z gotową diagnozą do serwisu nie przyjechał. Doktoryzowanie się potem nad tym, który element układu kierowniczego - drążek kierowniczy czy też końcówka, był sprawny lub nie - oceniając ten element metodą "na oko wyglądał świetnie", jest chyba nie na miejscu. Zwłaszcza, że rozmowa jest o parudziesięciu złotych wydanych "extra" za robotę raz a dobrze, a nie raz + dwie poprawki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Jeż Zobacz post
    Tomek. dobrym rozwiązaniem jest robienie zdjęć. Wtedy jak najbardziej możesz pokazać co i jak. Z drugiej strony wiadomo, że warsztat może naciągnąć. Nie trzymam niczyjej strony aczkolwiek prawd jest parę.
    Tomek ile Giulia wyciągneła na nurburgringu? :>
    PRzecież Pani anika sama napisała, że dostała zdjęcia uszkodzonych elementów, które naszym zdaniem należałoby w aucie wymienić. Poza tym u nas naprawdę nie ma problemu z tym, żeby klient sam przy mechaniku zobaczył, na czym polega problem z danym elementem.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #182
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Bravo 2008 1.9 Mjet 120KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Panie Tomaszu. Pomijając cenę elementów, chodzi o zasady. Nie lubię sciemniania. A tak to niestety wyglądało. Klientowi powinno się mówić konkretnie, jak to PAN przed chwilą pięknie i słusznie opisał, a nie opowiadać bajki, że czegoś nie dało się odkręcić itp, co w tym przypadku miało miejsce.

  3. #183
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicio79 Zobacz post
    Panie Tomaszu. Pomijając cenę elementów, chodzi o zasady. Nie lubię sciemniania. A tak to niestety wyglądało. Klientowi powinno się mówić konkretnie, jak to PAN przed chwilą pięknie i słusznie opisał, a nie opowiadać bajki, że czegoś nie dało się odkręcić itp, co w tym przypadku miało miejsce.
    Nie odniosę się teraz do tego, bo sprawa jest z kwietnia, natomiast nikt tutaj nie powie, że czegoś się nie dało odkręcić lub z czymś był problem tylko dlatego, że ma takie widzimisię. Przy regulacji zbieżności nie ma potrzeby odkręcania końcówki drążka, bo się reguluje zbieżność kręcąc samym drążkiem. Stąd możliwość, że problem był na połączeniu końcówki drążka ze zwrotnicą - niestety tak jak pisałem - sprawa jest z kwietnia, a ja mam jedynie adnotację, że samochód przyjechał na usunięcie wibracji przy szybszej jeździe, a nie na tylko i wyłącznie wymianę drążków kierowniczych.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #184
    Użytkownik Romeo Avatar Jeż
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków :)
    Auto
    156 / 166 / 147
    Postów
    616

    Domyślnie

    Tomku nie byłem u was i nie wiem. Fakt nie każdy mechanik lubi jak klient patrzy. Aczkolwiek daleki jestem do osądu.

  5. #185
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Ja ilekroć byłem u Tomka na jakiś wymianach to potrafiłem siedzieć i patrzeć na mechanika nawet godzinę czy więcej jak mi wymieniali np. gumy stabilizatora. Nikt, nigdy nie dał mi odczuć, że byłoby miło jakbym sprawdził czy nie ma mnie za drzwiami :-)

    Warsztat Tomka polecam, fakt nie jest najtańszy ale przynajmniej płacąc u niego wiem, że mogę liczyć na pieczątkę w książce serwisowej, gwarancję za usługę i to, że naprawę przeprowadzą tak, że wszystkie śrubki później będą na swoim miejscu, nie będzie brakowało zaślepek, nie pogną mi progów i nikt na test-drive`ie nie będzie zapier... 100 km/h po dziurach moim autem.

    Zwróciłbym natomiast uwagę na coś innego - co nie jest wyłącznie domeną warsztatu Tomka. Chodzi o cenę części zamiennych, które ku mojemu zdziwieniu zawsze są droższe niż ja jestem je w stanie kupić jako detalista. A wiadomo, że warsztat je kupuje hurtowo. Z czego to wynika ? Z chęci zarobienia również na częściach czy odkucia się na ewentualnej robociźnie jeśli klient wróci na reklamację ?
    Ostatnio edytowane przez Iwan87 ; 14-10-2015 o 20:41

  6. #186
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    Warsztat Tomka polecam, fakt nie jest najtańszy ale przynajmniej płacąc u niego wiem, że mogę liczyć na pieczątkę....

    Zwróciłbym natomiast uwagę na coś innego - co nie jest wyłącznie domeną warsztatu Tomka. Chodzi o cenę części zamiennych, które ku mojemu zdziwieniu zawsze są droższe niż ja jestem je w stanie kupić jako detalista. A wiadomo, że warsztat je kupuje hurtowo. Z czego to wynika ? Z chęci zarobienia również na częściach czy odkucia się na ewentualnej robociźnie jeśli klient wróci na reklamację ?
    Na pieczątkę można liczyć w większości warsztatów. Po drugie jak dbasz o auto i jakość wykonanej usługi to trzeba poświęcić czas i patrzyć na ręce mechanikom wtedy sie bardziej starają. A co do części to jeśli nie zadbasz o nie sam to mechanik pojedzie do dobrze zaopatrzonej hurtowni i kupi część nie bacząc na koszty. Niestety taka jest prawda, czas mechanika kosztuje. Ostanio kupiłem świece żarowe po 43 zł. za sztukę, a w dobrej znanej hurtowni były prawie po 100 zł za sztukę - te same w takim samym kartoniku.

  7. #187
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Zgadza się tylko jadąc do mechanika z nadzieją na gwarancję na całą usługę wymiany pozbywam się w jej momencie dostarczenia swoich części. Wtedy przy reklamacji usługi ponoszę po raz kolejny koszt robocizny gdyż problem nie leżał w montażu tylko części. Później oddajesz część na gwarancję - której rozpatrywanie też swoje trwa - a w tym czasie auto nie będzie stało przecież na podnośniku u mechanika. Często więc kupujesz część drugi raz i później zostajesz z jedną sztuką więc sumarycznie wychodzi bardzo podobnie do tego jakbyś od razu u mechanika wziął usługę część + robota bo wtedy to mechanik ma problem pt. uznanie reklamacji w 15 minut a to czy wada pochodzi ze złego montażu czy wadliwej partii części to ty masz w pompie.

  8. #188
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    Zgadza się tylko jadąc do mechanika z nadzieją na gwarancję na całą usługę wymiany pozbywam się w jej momencie dostarczenia swoich części. Wtedy przy reklamacji usługi ponoszę po raz kolejny koszt robocizny gdyż problem nie leżał w montażu tylko części. Później oddajesz część na gwarancję - której rozpatrywanie też swoje trwa - a w tym czasie auto nie będzie stało przecież na podnośniku u mechanika. Często więc kupujesz część drugi raz i później zostajesz z jedną sztuką więc sumarycznie wychodzi bardzo podobnie do tego jakbyś od razu u mechanika wziął usługę część + robota bo wtedy to mechanik ma problem pt. uznanie reklamacji w 15 minut a to czy wada pochodzi ze złego montażu czy wadliwej partii części to ty masz w pompie.
    Raczej mijasz się z prawdą. Mechanik nie odpowiada za cześć czyli jej usterkę ( wadę fabryczną) chyba , że usterka czy wada powstała z winy mechanika a tak to tylko odpowiada za jej właściwe zamontowanie. Robociznę może wziąć na siebie jak spapra montaż. A to czy czesć przywieziesz sam czy zakupi ja mechanik nie ma to znaczenia dla robocizny. Reklamacja jest na część a nie na jej montaż. No chyba , ze mechanik bierze na klatę wszystko ale wątpię.

  9. #189
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Nie zrozumieliśmy się. Przyjeżdżasz do mechanika na wymianę łożyska w kole. Masz dwa wybory:
    1) oddajesz auto mechanikowi i on lata za zakupem części
    2) oddajesz auto mechanikowi żeby wymienił łożysko, które Ty kupiłeś
    Teraz po pół pojawia się problem bo coś zaczyna wyć w tym kole. Oddajesz z powrotem do mechanika, który stwierdza, że łożysko się poddało i trzeba je reklamować. I teraz co mechanik ma do tego, że problem pojawił się w części a nie jego robocie. On swoje zrobił dobrze, zamontował dobrze. Wada produktu spowodowała to, że auto nie jest sprawne. Dlaczego zatem on ma brać na siebie odpowiedzialność za materiał, który Ty mu dostarczyłeś ? Płacisz za robociznę drugi raz.
    W pierwszym przypadku reklamujesz usługę wymiany łożyska czyli usługę która składała się z samej czynności wymiany jak i części czyli łożyska. Nie interesuje Cie gdzie leżał błąd -czy w montażu czy materiale.

  10. #190
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    Nie zrozumieliśmy się. Przyjeżdżasz do mechanika na wymianę łożyska w kole. Masz dwa wybory:
    1) oddajesz auto mechanikowi i on lata za zakupem części
    2) oddajesz auto mechanikowi żeby wymienił łożysko, które Ty kupiłeś
    Teraz po pół pojawia się problem bo coś zaczyna wyć w tym kole. Oddajesz z powrotem do mechanika, który stwierdza, że łożysko się poddało i trzeba je reklamować. I teraz co mechanik ma do tego, że problem pojawił się w części a nie jego robocie. On swoje zrobił dobrze, zamontował dobrze. Wada produktu spowodowała to, że auto nie jest sprawne. Dlaczego zatem on ma brać na siebie odpowiedzialność za materiał, który Ty mu dostarczyłeś ? Płacisz za robociznę drugi raz.
    W pierwszym przypadku reklamujesz usługę wymiany łożyska czyli usługę która składała się z samej czynności wymiany jak i części czyli łożyska. Nie interesuje Cie gdzie leżał błąd -czy w montażu czy materiale.
    I tutaj warsztaty mają dwa odmienne podejścia. Wg mnie (i obranej polityki serwisowej) - jeżeli warsztat montuje część - to warsztat odpowiada w całości za gwarancję zarówno na część jak i na usługę. Wymusza to selekcjonowanie rynku części zamiennych przez serwis bo nikt nie będzie montował jakiejś tanizny tylko dlatego, żeby być konkurencyjnym przy wykonaniu usługi i wyłożyć się potem na gwarancyjnych wymianach (niedopłatnych). Duża część serwisów jednakże nie chce brać na siebie kosztów robocizny, wynikających z wymiany wadliwej części, tłumacząc to brakiem wpływu serwisu na jakość dostarczonego towaru - czyli jeśli nie było wady montażowej, to klient ponownie płaci za wymianę części, serwis bierze na siebie jedynie zareklamowanie towaru u dostawcy.
    W sytuacji, gdy klient dostarcza własną część - wtedy cała odpowiedzialność za reklamowanie towaru u dostawcy (zakładamy nadal brak wad montażowych) oraz pokrycie kosztów za demontaż/montaż nowej części - spływa na klienta.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Raczej mijasz się z prawdą. Mechanik nie odpowiada za cześć czyli jej usterkę ( wadę fabryczną) chyba , że usterka czy wada powstała z winy mechanika a tak to tylko odpowiada za jej właściwe zamontowanie. Robociznę może wziąć na siebie jak spapra montaż. A to czy czesć przywieziesz sam czy zakupi ja mechanik nie ma to znaczenia dla robocizny. Reklamacja jest na część a nie na jej montaż. No chyba , ze mechanik bierze na klatę wszystko ale wątpię.
    My bierzemy "na klatę" wszystko. Chyba, że wyraźnie widoczne jest uszkodzenie mechaniczne elementu - ale wtedy sprawa jest chyba oczywista.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Lublin sprawdzony specjalista
    Utworzone przez dewos w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 08:21
  2. Lublin - jakiś sprawdzony warsztat?
    Utworzone przez wojtekf w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 13:56
  3. Sprawdzony warsztat lub mechanik AR z okolic Raciborza, Rybnika...
    Utworzone przez zieloo007 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 09:21
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory