Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Pękł mi pasek rozrządu ! Alfa GT 1.9 jtd

  1. #1
    mlodynl9
    Gość

    Domyślnie Pękł mi pasek rozrządu ! Alfa GT 1.9 jtd

    Witam. Wczoraj jechałem z kolegą tak około 140km/h na 6 biegu i wtedy "chyba" już nie miałem nogi na gazie i nagle komunikat "Motor Control System Failure" i zgasł.. nic nie strzeliło, nie szarpnęło, po prostu zgasł.. próbowałem odpalić, ale bez skutecznie. Rozrusznik kręci, sieci się tylko cały czas kontrolka "motoru".. Zaciągnąłem Alfe do mechanika w Holandii (stało mi się to w Holandii), odgiął osłonę paska rozrządu i powiedział, że pękł pasek. Samochód odprowadziłem na parking pod dom, bo za same dogłębne oględziny zaśpiewał mi taka cenę, że wole na lawetę i do Polski, i zrobić 4 razy taniej.. Bo według jego koszta samej naprawy mogą sięgnąć do 3000 euro.. chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość, że jakimś "cudem" nic się nie stało oprócz pęknięcia paska. Bo dziwne trochę, że nic nie czułem, ani nic nie było słychać.. Wydaje mi się, że to silnik kolizyjny, ale chyba jest jakaś możliwość, że tłoki się nie spotkały z zaworami ? Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić..

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    gdzie jesteś w holandii,może mógłbym ci jakoś pomóc?

    ile maiłeś przejechane na tym rozrządzie?raczej rzadko strzelają paski w JTD...
    niestety naprawa w holandii będzie bardzo droga,więc faktycznie taniej cię wyniesie zabranie alfy do polski.


    moja druga ulubienica...

  3. #3
    mlodynl9
    Gość

    Domyślnie

    Jestem w Sleeuwijk to niedaleko Bredy, lub Utrechtu.. kupiłem ją jak miałem 114 tyś, a teraz mam niecałe 119 tyś. A wiesz coś na temat czy konieczna była kolizja zaworów z tłokami ? W jaki sposób mogłbyś mi pomóc ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlodynl9 Zobacz post
    A wiesz coś na temat czy konieczna była kolizja zaworów z tłokami ? W jaki sposób mogłbyś mi pomóc ?
    silnik jest jak najbardziej kolizyjny i konieczny będzie w najlepszym wypadku remont głowicy
    a pomógłbym ci chociaż w znalezieniu lawety do polski.

  5. #5
    mlodynl9
    Gość

    Domyślnie

    a jakie koszta tej lawety? bo mój szwagier mógłby przyjechać lawetą z Polski, ale skoro masz nie drogo to nie będę chłopakowi głowy zawracał.. Gdzieś wyczytałem, że w Alfach przy takich przypadłościach pękają "dźwigienki zaworów" i wtedy zawory się cofają co zapobiega dalszemu tłuczeniu.. Ale nie wiem w jakich to modelach i czy rzeczywiście tak jest, bo nic więcej na ten temat nie znalazłem, jak myślisz ?

  6. #6
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlodynl9 Zobacz post
    a jakie koszta tej lawety? bo mój szwagier mógłby przyjechać lawetą z Polski, ale skoro masz nie drogo to nie będę chłopakowi głowy zawracał.. Gdzieś wyczytałem, że w Alfach przy takich przypadłościach pękają "dźwigienki zaworów" i wtedy zawory się cofają co zapobiega dalszemu tłuczeniu.. Ale nie wiem w jakich to modelach i czy rzeczywiście tak jest, bo nic więcej na ten temat nie znalazłem, jak myślisz ?
    Też słyszałem o owych dźwigienkach więc może nie będzie dramatu.bardziej bym się zastanawiał dlaczego pasek się rozleciał.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Jest duża szansa, że udałoby się taką naprawę przeprowadzić bez zdejmowania głowicy silnika. W tych silnikach po zerwaniu napędu rozrządu często uszkodzeniom ulegają tylko popychacze a zawory pozostają nienaruszone. Koszt takiej naprawy wraz ze wszystkimi częściami (zastaw popychaczy zaworowych, pasek rozrządu, napinacz paska rozrządu, rolka prowadząca paska rozrządu, uszczelka pokrywy zaworowej) i kasowaniem błędów elektroniki zamyka się w 1.800 zł. Nie mniej nie jest to reguła i tak naprawdę wiążąca jest dopiero diagnoza konkretnego egzemplarza

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    Jest duża szansa, że udałoby się taką naprawę przeprowadzić bez zdejmowania głowicy silnika. W tych silnikach po zerwaniu napędu rozrządu często uszkodzeniom ulegają tylko popychacze a zawory pozostają nienaruszone. Koszt takiej naprawy wraz ze wszystkimi częściami (zastaw popychaczy zaworowych, pasek rozrządu, napinacz paska rozrządu, rolka prowadząca paska rozrządu, uszczelka pokrywy zaworowej) i kasowaniem błędów elektroniki zamyka się w 1.800 zł. Nie mniej nie jest to reguła i tak naprawdę wiążąca jest dopiero diagnoza konkretnego egzemplarza
    więc może jest jakieś światełko w tunelu...

    jednak tak jak pisałem,najszybciej i najtaniej będzie zabrać auto do polski.

    holendrzy nie czują się dobrze w naprawach silników,o kosztach już nie wspominam.


    moja druga ulubienica...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    A u mnie pasek ,,tylko przeskoczył'' i po zdjeciu głowicy okazało się: urwany zawór, świeca żarowa zniszczona przez tą urwaną część zaworu, pęknięty tłok i pęknięty cylinder, pasek oczywiście calutki. To wszystko stało się przy prędkości, zaledwie około 90km/h podczas redukcji na niższy bieg. Morał z tego taki, że pasek należy wymieniać co 60 tyś km.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    A ile lat miał ten rozrząd?, kto go wymieniał? Cały rozrząd czy tylko pasek?
    Nie wpadajmy w paranoję, w ts 60tyś to norma dla paska ale nie w jtd. Za chwilę ktoś wymyśli że rozrząd tak jak olej wymiana co roku.

Podobne wątki

  1. Pękł pasek rozrządu w 2.4 JTD Gdze można kupić zawory
    Utworzone przez jasek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 20:50
  2. [145] 1,4 TS niestety pękł pasek
    Utworzone przez screwdriver w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 11:29
  3. [146] Pękł pasek rozrządu!!!
    Utworzone przez dlugi86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 17:17
  4. POMOCY!!!pękł mi pasek rozrządu 2.5 V6 156...
    Utworzone przez Przemoc13 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 18:52
  5. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory