Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Czy ktoś już jeździ 159 z silnikiem TBi? Proszę o opinie

  1. #1
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie Czy ktoś już jeździ 159 z silnikiem TBi? Proszę o opinie

    Czy ktoś na forum posuwa już 159 z silnikiem TBI? niewazne, czy progression czy distinctive... Jesli tak, prosimy o opinie, wrażenia, plusy i minusy.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 09:15

  2. #2
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Czy ktoś na forum posuwa już 159 z silnikiem TBI? niewazne, czy progression czy distinctive... Jesli tak, prosimy o opinie, wrażenia, plusy i minusy.
    zamierzam kupić 159 TBi więc również jestem ciekaw opinii. Dla anglojęzycznych polecam http://www.alfaowner.com/Forum/

  3. #3
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    http://www.autogaleria.pl/migas/alfa...50-tbi,45.html

    Polecam Krótki test mojego znajomego z autoGalerii. Gość nie jest fanem marki, więc opisał sprawę dość obiektywnie.

  4. #4
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawa lina ale już to znam w dalszym ciągu zachęcamy właścicieli TBi do opisu wrażeń... no bo chyba na całym forum jest chociaż jedna osoba, która ujeżdża TBi? Na pewno jest. Przecież kto kupuje AR jak nie my?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Skoro na razie nie ma odważnych do podzielenia się wrażeniami z użytkowania 159 TBi, to może ja napiszę kilka słów o pierwszych chwilach z jazdy Brerą TBi.
    Wprawdzie do tej pory przejechałem tylko 340 km, ale wygląda na to, że TBi to jest taki silniczek jakiego szukałem! Jak na razie dosyć delikatnie obchodziłem się z pedałem gazu, ale już mnie do siebie przekonał.
    Ja nie za bardzo lubię jeździć na wysokich obrotach, więc dla mnie jest bardzo ważne, że TBi ładnie ciągnie już od niskich obrotów - koniec z wachlowaniem dźwignią biegów, choć na początku z przyzwyczajenia przed wyprzedzaniem redukowałem bieg. Najczęściej utrzymywałem obroty w przedziale 1800-2500, i już od tych 1800 obrotów ładnie auto idzie do przodu. Wciskania w fotel nie było, ale na razie oszczędzam jeszcze silnik, także nie było pedału gazu w podłodze - ciekaw jestem jakie są możliwości tego silnika... Dla mnie fajne jest w tym silniku to, że jadąc przy obrotach rzędu 2000, w razie potrzeby nie zastanawiam się jaki bieg mam wrzucić, tylko wciskam gaz i auto ładnie idzie do przodu - teraz wyprzedzanie jest dla mnie zdecydowanie mniej stresujące.
    Ciekawy jestem spalania, bo po pierwszym tankowaniu, po dosyć spokojnej jeździe (bez żadnych szaleństw), w trasie wyszło mi 8,5 l (wg komputera 8,2 l). Moim zdaniem wynik jest ok, ale to jest 2,5 litra więcej niż podaje producent. Fakt, że jest zima, i auto jest nowe (bo podobno po kilku tysiącach silnik ma się dotrzeć, i spalanie ma być trochę mniejsze), ale ciekawy jestem jak będzie to wyglądało później. Nie mam pojęcia jak wygląda spalanie w mieście. Wprawdzie jak wyjeżdżałem z Warszawy, po kilku kilometrach jazdy komputer pokazywał optymistyczne 10 litrów z kawałkiem, ale nie dość, że to był bardzo krótki odcinek, to jeszcze nie było korków, praktycznie cały czas się jechało. Trochę mnie przeraził test Lanci Delty w ostatnim Motorze, gdzie ten silnik spalił w mieście 16 litrów - ciekawe jak to będzie u mnie...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Młody_Alfista
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Okolice Olkusza i... zagranica
    Auto
    Civic ej9
    Postów
    375

    Domyślnie

    W motorze to Alfa 159 3.2l V6 paliła 16l przy spokojnej jeździe, a przy brawurowej podobno grubo ponad 30l pamiętam ze kiedyś to czytałem...
    Co jest bardzo dziwne bo w innych gazetach aż tak dużo nie paliły

  7. #7
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    o co ja w ogóle pytam...sprzedano 17 sztuk w styczniu.... Czyli w zeszłym roku pewnie ze 30 albo 40 maksymalnie..czyli po polskich drogach jezdzi pewnie najwyżej z 50 sztuk 159 z TBi.... Trudno więc namierzyć, podobnie jak 8C

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Ciekawy jestem spalania, bo po pierwszym tankowaniu, po dosyć spokojnej jeździe (bez żadnych szaleństw), w trasie wyszło mi 8,5 l (wg komputera 8,2 l). Moim zdaniem wynik jest ok, ale to jest 2,5 litra więcej niż podaje producent. Fakt, że jest zima, i auto jest nowe (bo podobno po kilku tysiącach silnik ma się dotrzeć, i spalanie ma być trochę mniejsze), ale ciekawy jestem jak będzie to wyglądało później. Nie mam pojęcia jak wygląda spalanie w mieście. Wprawdzie jak wyjeżdżałem z Warszawy, po kilku kilometrach jazdy komputer pokazywał optymistyczne 10 litrów z kawałkiem, ale nie dość, że to był bardzo krótki odcinek, to jeszcze nie było korków, praktycznie cały czas się jechało. Trochę mnie przeraził test Lanci Delty w ostatnim Motorze, gdzie ten silnik spalił w mieście 16 litrów - ciekawe jak to będzie u mnie...
    Nie wyglada to dobrze, ale moze troche spadnie za 5 tys km... Widze, ze jednak 1.75 TBi nie jest dobra alternatywa dla 2.4. Jakim autem jezdziles wczesniej i ile ono palilo - dla porownania?

    PS: w UK pojawily sie juz oferty remap'u tego silnika na 240 i 270 KM.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfaromeo166
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    Postów
    31

    Domyślnie

    Mój wujek ma 159 TBi i jest zadowolony pozdrawiam;]

  10. #10
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    No to zabrzmiało konkretnie

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jtd TI z częstochowy,widział ktoś?proszę o opinie oraz sugestie
    Utworzone przez cienty w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 16:07
  2. [159] 225/55/R17 lub 205/55/R17, ktoś jeździ ?
    Utworzone przez marcinh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 07:45
  3. [159] Czy ktoś jeździ 159 z silnikiem 1,9 albo 2,2 JTS na tym forum ??
    Utworzone przez Murray w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 20:17
  4. [166] BILSTEIN - B6 SPORT :)Czy ktoś na tym jeździ?Jakie wra
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory