Strona 66 z 112 PierwszyPierwszy ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #651
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szefo79
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pobiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 Jtdm 175 KM
    Postów
    129

    Domyślnie

    Turbo nie wstaje za późno? Czuje kopa dopiero kolo 2,5 tyś.
    słuch absolutny to nie jest umiejętność grania Chopina bez nut lecz zrozumienie komunikatów na dworcu PKP

  2. #652
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    a no teraz widze w obrotach, trochę póżno

  3. #653
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    Co moze byc przyczyną wstawania turbo późno ?


    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  4. #654
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    nieszczelność, egr, przepływka...itd.

  5. #655
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    PI już nie ma co powtarzać jak mantrę o bezpieczeństwie, bo diagnostykę można przeprowadzić jadąc normalnie w bezpieczny sposób. Pomiar taki odbywa się w realnych warunkach, a przede wszystkim w warunkach w jakich porusza się kierownik diagnozowanego pojazdu. To czasami jest bardzo ważne.

    Problem zaczyna się wtedy, kiedy kierownik auta zgłasza, że problem występuje przy dużym obciążeniu na wysokim biegu i wysokich obrotach.
    Niestety, ale bywają takie przypadki, a większość ludzików modyfikuje samochody niby w jakim celu ???
    ECO Divingu ?
    Niestety Twoja teoria nie do końca się sprawdza w praktyce. I albo zaznajamiasz się z druczkami, albo inwestujesz w sprzęt i działasz profesjonalnie.
    Żeby nie było, nie zajmuję się osobiście chip tuningiem.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #656
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Problem zaczyna się wtedy, kiedy kierownik auta zgłasza, że problem występuje przy dużym obciążeniu na wysokim biegu i wysokich obrotach.
    Niestety, ale bywają takie przypadki, a większość ludzików modyfikuje samochody niby w jakim celu ???
    ECO Divingu ?
    Niestety Twoja teoria nie do końca się sprawdza w praktyce. I albo zaznajamiasz się z druczkami, albo inwestujesz w sprzęt i działasz profesjonalnie.
    Diagnostykę wykonuje się na ogół na 3, 4 biegu. Tak nawet opisują to instrukcje od większości aut. Jesteśmy na forum Alfy, więc zobacz sobie do Elearn na diagnostykę pracy turbiny np. w 147. Pisze aby test wykonać jadąc na 3 biegu bodajże w granicach 2500 obrotów przez 5 sekund i potem gwałtownie wcisnąć gaz do 3500 obrotów wykonując pomiar ciśnienia. To co klienci zgłaszają przy wyższych prędkościach, to na ogół są drgania, szumy, wycia itp., bo reszta niedomagań wychodzi, jak pewno dobrze wiesz na 4-tym biegu. Więc i tak będziesz musiał gonić samochód w realu
    Jak dalekie są realia tego co jest na hamowni, a tego co jest w realu pokazuje przykład Alfy kolegi maniek015. Na hamowni nic się nie działo, a na drodze koszmar. Czemu ? Bo doszło wiele czynników, których hamownia nie jest w stanie uwzględnić. Druga sprawa to mój motocykl. Zmiana wydechu na przelotkę LeoVience, zmiany i pomiary i wszystko miodzio do chwili kiedy Yoaśka nie znalazła się na drodze. Do około 250km/h było tak jak hamownia wskazywała. Powyżej gość 600tką mnie dochodził. Czemu ? Bo na hamowni, takiej jakimi dysponuje 99% warsztatów nie da się wykonać pomiaru w układach z dynamicznym doładowaniem. Pozostaje praca w postaci pętli modyfikacja->test drogowy/torowy i logowanie->modyfikacja.
    Więc ja uważam, że DO CELÓW DIAGNOSTYCZNYCH (a to jest przedmiotem rozważania) hamownia przypomina lekarza bez przyrządów. U klienta stwierdzono, że kaszle, więc wiadomo też, że jest chory. Ale aby stwierdzić czy kaszel jest objawem grypy, zwykłego kaszlu palacza czy nowotworu płuc musi przeprowadzić dokładną diagnostykę.

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Żeby nie było, nie zajmuję się osobiście chip tuningiem.
    Pablo, przecież to jest zwykła dyskusja i to w dodatku, jak widać "zdrowa", co nie często na tym forum się zdarza

    - - - Updated - - -

    P.S. Trochę offtopa tu robimy.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #657
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Problem zaczyna się wtedy, kiedy kierownik auta zgłasza, że problem występuje przy dużym obciążeniu na wysokim biegu i wysokich obrotach.
    Niestety, ale bywają takie przypadki, a większość ludzików modyfikuje samochody niby w jakim celu ???
    ECO Divingu ?
    To jest opis mojej niesamowitej sytuacji z makaronem, mianowicie latem (upał) przy dłuższej autostradowej jeździe około 3200 obr/min= 180 km/h wyskakuje check (tylko na 6 biegu) i auto nie jedzie, nie jest to zawsze i u Pawła przy podpiętym kompie to nigdy nie wyskoczyło. Sprawa wygląda tak że przy normalnej temperaturze przy około 3600 obr/min czasem wywala błąd. Wkurzające, bo coś wyprzedzasz i nagle stoisz. Zimą nic program mam do 4200 obr/min i zapier..... bez żadnych problemów, ostatnio Warszawa -Łódź ze średnią dużą prędkością i nic.
    Jedyna różnica w warunkach to to co mam w baku i temperatura i do tego pierwszego się przychylam. W każdym bądź razie na wiosnę Paweł trochę ją pomęczy, na normalnym paliwie i tym co leję zimą do baku

    Ps. W normalnych warunkach szansa na ten chceck jest mało realna i ktoś mógłby jeździć kilka lat i nie wiedzieć ze coś nie tak, a ten cały Eco Driving to sorry, ale na kat dupy się nadaje
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 12-02-2016 o 14:11

  8. #658
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    2.0T 356Hp
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    .......Jeśli szukam problemu to po prostu loguję i nie muszę nic nakładać, a diagnostyka zamyka się w jednym oprogramowaniu bez kombinacji w nakładania itp. I już nie ma co powtarzać jak mantrę o bezpieczeństwie, bo diagnostykę można przeprowadzić jadąc normalnie w bezpieczny sposób. Pomiar taki odbywa się w realnych warunkach, a przede wszystkim w warunkach w jakich porusza się kierownik diagnozowanego pojazdu. To czasami jest bardzo ważne.....
    Nie musisz mi takich bajek opowiadać...dawno, dawno temu też nie miałem hamowni, więc wiem jak to jest, tylko ja zamiast pisać, że hamownia jest niepotrzebna to ją po prostu kupiłem...
    Tylko, że ja tak od zawsze miałem, że nie pracowałem na piratach i nie robiłem szopki tylko od samego początku leciałem na CMD i innym markowym sprzęcie...

  9. #659
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    To jest opis mojej niesamowitej sytuacji z makaronem, mianowicie latem (upał) przy dłuższej autostradowej jeździe około 3200 obr/min= 180 km/h wyskakuje check (tylko na 6 biegu) i auto nie jedzie, nie jest to zawsze i u Pawła przy podpiętym kompie to nigdy nie wyskoczyło. Sprawa wygląda tak że przy normalnej temperaturze przy około 3600 obr/min czasem wywala błąd. Wkurzające, bo coś wyprzedzasz i nagle stoisz. Zimą nic program mam do 4200 obr/min i zapier..... bez żadnych problemów, ostatnio Warszawa -Łódź ze średnią dużą prędkością i nic.
    Jedyna różnica w warunkach to to co mam w baku i temperatura i do tego pierwszego się przychylam. W każdym bądź razie na wiosnę Paweł trochę ją pomęczy, na normalnym paliwie i tym co leję zimą do baku

    Ps. W normalnych warunkach szansa na ten chceck jest mało realna i ktoś mógłby jeździć kilka lat i nie wiedzieć ze coś nie tak, a ten cały Eco Driving to sorry, ale na kat dupy się nadaje
    Niestety nie tylko Twój przypadek nas spotkał, i niestety takich przypadków nie da się zdiagnozować na drodze, ponieważ nie jest to możliwe.
    Hamownia daje takie możliwości i nic tego nie zmieni, ale to trzeba mieć hamownię, żeby się o tym przekonać.
    Najlepsze jest to, że wykres z hamowni weryfikuje to co często deklaruje modzący meches. Kilka lat temu kolega zrobił mi super soft, który wg. jego symulacji miał mieć pod 200 HP z silnika 2.4. Niestety MAHA pokazała zupełnie coś innego, ale dało się to jeszcze poprawić, ponieważ było wiadomo co i gdzie trzeba zrobić. Z logów można sobie wróżyć moc, a wróżby wiadomo co podają.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #660
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Problem zaczyna się wtedy, kiedy kierownik auta zgłasza, że problem występuje przy dużym obciążeniu na wysokim biegu i wysokich obrotach.
    Niestety, ale bywają takie przypadki, a większość ludzików modyfikuje samochody niby w jakim celu ???
    ECO Divingu ?
    Niestety Twoja teoria nie do końca się sprawdza w praktyce. I albo zaznajamiasz się z druczkami, albo inwestujesz w sprzęt i działasz profesjonalnie.
    Żeby nie było, nie zajmuję się osobiście chip tuningiem.
    Ja Ci zadam Pablo jedno proste pytanie - dostajesz wykres z hamowni, na którym np. 159-ka 150KM wygenerowała max 110KM, a niutonów brakuje jej dobre 20% do tego, co podaje producent. Czy na podstawie TYLKO takiego wykresu stwierdzisz, gdzie leży problem? Wg mnie - nie. Dostajesz jedynie informację, że samochód nie trzyma parametrów. I tyle. Oczywiście w wielu przypadkach jest to informacja bardzo istotna, natomiast z samą hamownią wtedy nie zrobisz nic. Właściwa diagnostyka zacznie się w momencie zapięcia do samochodu jakiegoś diagnoskopu i wtedy masz dwie opcje:
    - jedziesz na drogę i logujesz parametry pracy silnika,
    - kręcisz się na hamowni i logujesz parametry pracy silnika.
    Pierwsza opcja jest łatwiejsza, druga - bardziej zbliżona do realnych warunków. Każdy wybierze sobie opcję, która mu bardziej odpowiada i tyle.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory