Strona 68 z 112 PierwszyPierwszy ... 18585960616263646566676869707172737475767778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #671
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Ale co tu się dziwić jak pomiar auta doładowanego trwa 5-10s, kalibracja odbywa się z obrotomierza, stacja pogodowa kończy się na czujniku temp zasysanej (i tak dobrze jeśli takowy jest) nie mówię już o możliwości regulacji odbiornika masą rolek itp. W sprzęcie, o którym Tuneforce mówi czy ja, bez klucza serwisowego nie zrobisz nic związanego ze zmianami kalibracyjnymi urządzenia, a takowy ma przedstawiciel serwisu w PL. Temat serwisu i kalibracji sprzętu lagą tensometryczną w moim przypadku odbywa się dwa razy w roku. Jeden z producentów polskiego sprzętu prócz dnia uruchomienia hamowni owej kalibracji nie robi wcale, a w dniu uruchomienia odbywa się ona na zasadzie pomiaru auta które ma pokazać "jakieś tam" wartości... Ale po polskiemu i tak usłyszymy że to maha źle pokazuje
    aha, czyli mam rozumieć, że bardzo dużo profesjonalistów z całego świata nie ma zna się na tym co robi, bo nie używa maha. spoko, dobrze wiedzieć...

    śmieszą mnie Twoje posty, w których za wszelką cenę chcesz udowodnić, że Ty jesteś najlepszy a cała reszta się nie zna

    ps. hamownia nigdy nie była tworzona w celu generowania wykresów, więc pisząc o hamowni czyli generatorze wykresu tylko się ośmieszasz. naśmiewanie się z hamowni inercyjnych też jest żałosne, no ale czego się spodziewać po człowieku który obraża każdego, który ma hamownię innej firmy niż maha...

  2. #672
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    aha, czyli mam rozumieć, że bardzo dużo profesjonalistów z całego świata nie ma zna się na tym co robi, bo nie używa maha. spoko, dobrze wiedzieć...

    śmieszą mnie Twoje posty, w których za wszelką cenę chcesz udowodnić, że Ty jesteś najlepszy a cała reszta się nie zna

    ps. hamownia nigdy nie była tworzona w celu generowania wykresów, więc pisząc o hamowni czyli generatorze wykresu tylko się ośmieszasz. naśmiewanie się z hamowni inercyjnych też jest żałosne, no ale czego się spodziewać po człowieku który obraża każdego, który ma hamownię innej firmy niż maha...
    Nadinterpretacja kolegi.
    Nigdzie nikogo nie obrażam. Na siłę próbuje się tu udowodnić coś co nie jest prawdą ad ogólnego hasła "hamownia" a na co w kulturalny sposób przedstawiłem kontrargumenty. Napisano "tylko malowanie kresek, diagnostyki żadnej" to tak w dużym skrócie. Jeśli dysponuje kolega sprzętem innej marki, który ma funkcjonalności podobne do tych przedstawionych z mahy chętnie zobaczę i podyskutuję. Jest sporo równie dobrych urządzeń pomiarowych np superflow, dynostar niestety u nas mało popularnych.
    A temat astronomicznych momentów poruszył Tomekkrk - jak zatem określić urządzenie pokazujące wartości nierealne jak nie mianem "generatora wykresu"? Mój błąd, nie napisałem tego w "" już się poprawiam. Albo niech będzie urządzenie "bardziej optymistyczne"

    Pozdrawiam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  3. #673
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    I znowu nie ma kolega racji niestety.
    Hamownia jest urządzeniem diagnostycznym - mam tu na myśli profesjonalny sprzęt a nie "generatory wykresu" pokazujące pogodę - jeśli o czymś takim kolega myśli jako pojęciu "hamownia" to dyskusja zmierza do martwego punktu.
    Sugeruję najpierw dokładnie przeczytać to, co negujesz.

    Wyraźnie napisałem: "hamownia jest doskonałym urządzeniem diagnostycznym" - odpowiedź "I znowu nie ma kolega racji niestety. Hamownia jest urządzeniem diagnostycznym" dotyczyć ma więc braku racji w czym? I dlaczego "znowu"? Możesz wygenerować sobie siedem milionów wykresów mocy/momentu na najlepiej na świecie skalibrowanej hamowni i na ich podstawie nie dowiesz się NICZEGO poza tym, jakie w danym dniu, na danym paliwie, przy danej temperaturze i danym obciążeniu (rampa pomiarowa) silnik wygenerował parametry moc/moment. I TO TEŻ JEST DIAGNOSTYKA. Ale nie od hamowni zależy, czy dojdziesz do tego, dlaczego auto niedomaga. Co zresztą sam wcześniej napisałeś... I szukając usterki też wykonujesz diagnostykę. INNYMI URZĄDZENIAMI niż hamownia. Na przykład manometrem.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 17-02-2016 o 08:48
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #674
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    2.0T 356Hp
    Postów
    92

    Domyślnie

    Ludzie, przecież gdy auto przyjeżdża na tuning to robi się pomiary i logi po to, żeby zobaczyć jak wygląda seria, jest to diagnostyka a raczej TEST mająca na celu określenie, czy nie ma jakiś widocznych przeciwwskazań aby robić moda. Nikt nie ma rentgena w oczach, żeby prześwietlić silnik i jak jakaś korba ma wyjść bokiem to wyjdzie chociażby ze względu na zmęczenie materiału, przyspieszone jakąś tam awarią z przeszłości o której aktualny właściciel nie ma pojęcia...więc proszę was chłopaki bez hamowni nie opowiadajcie bajek, że na drodze to tak super sprawdzacie samochody, że nikt inny tego jak Wy nie robi...diagnostyka i szukanie awarii, czy przyczyny awarii to zupełnie co innego niż diagnostyka/sprawdzenie auta przed tuningiem...
    Co do Mahy...to urządzenie ma możliwość przeprowadzania różnego rodzaju testów, nie tylko hamowanie auta, w przypadku takich aut jak Alfa można sprawdzić wszystko nie wyjeżdżając na drogę i nie szalejąc samochodem klienta po autostradzie. Gdy problem występuje, tylko w jakiś rzadkich, dziwnych sytuacjach to powinno się podłączyć klientowi pod OBD urządzenie, które przez kilka dni będzie zbierało dane i wtedy będzie można wyłapać co i w jakich warunkach się dzieje...ale powtarzam kolejny raz to nie jest diagnostyka w kontekście tuningu i nie ma z nim nic wspólnego, jest to szukanie przyczyn awarii w celu jej wyeliminowania.

    Swoją droga to hamowałem mnóstwo aut po magikach bez rolek...miały być przyrosty rzędu 30%, auta miały być strojone na drodze i logowne...na rolkach prawda zawsze wyjdzie...albo mod zrąbany na maxa i widać, że tam diagnoskopem nikt się nie podłączał albo przyrost 10KM zamiast 30%...Prawda jest taka, że w 95% przypadków, gdy kreski wychodzą ładnie to mod jest zrobiony jak należy i w samochodzie nie ma się do czego przyczepić...IMO hamownia przy tuningu MUSI być, chociażby do samej weryfikacji i porównania serii i moda..

    Oczywiście są auta, które bez rolek da się zrobić...warunek jest jeden - tuner musi mieć zrobione/shamowane/zlogowane dziesiątki takich aut, żeby mieć odpowiednie doświadczenie i wiedzę...wtedy po wjeździe na rolki faktycznie wychodzi wszystko tip top...jak można powiedzieć o osobie, która nigdy nie miała hamowni, czy tuningiem pała się od roku, że ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, bo wcześniej 10 lat zajmowała się naprawą jakiś tam aut...to są dwie co prawda zbieżne ale jednak bardzo różne dyscypliny...to tak trochę, jak blacharz i lakiernik...
    Ostatnio edytowane przez TuneFORCE ; 17-02-2016 o 09:33
    Facebook: https://www.facebook.com/TuneFORCE-109364479166793/
    http://www.dpfserwis.pl
    http://www.tuneforce.pl
    - BOXy do aut na gwarancji ze strojeniem na hamowni
    - Profesjonalny serwis FAP/DPF
    - Hamownia 4x4 Poznań MAHA LPS3000

  5. #675
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    (...) - hamownia jest doskonałym urządzeniem diagnostycznym, które ma jedną zasadniczą wadę - może przekazać tylko informacje dotyczace nieprawidłowości jeśli chodzi o generowaną moc, moment czy sposób ich narastania. Nic poza tym.



    Tomku, proszę. Odniosłem się do Twoich słów nic więcej. Wytłumacz mi zatem proszę gdzie w przedstawionym przykładzie jest "nic poza tym"?
    Hamowania sama pomiaru nie wykona, tak jak auto czy jakikolwiek diagnoskop sam nie zrobi logów. W mojej ocenie logicznym chyba jest, że zarówno operator sprzętu jak i ten badający pojazd wie co robi i z jednego i drugiego powinien wyciągać wnioski - z tym chyba jesteśmy zgodni. Rzeczywistość pokazuje jednak inaczej (przytoczone przez Ciebie kosmiczne momenty itd) bez analizy dlaczego tak się stało skoro nie jest to możliwym. Jest tyle aspektów przekłamania wyniku pomiaru że mózgownica w poprzek staje często z niewiedzy operatora niestety. Prosty przykład - zrób kalibracje na obrotomierz, zrób na diagnozę/obd z hamowni i zobaczysz różnicę jakie generuje 50-100obr dla wartości i przebiegu momentu obrotowego - a o taka pomyłka z obrotomierza wyjdzie na 99%.
    Oczywiście że stosuję inne urządzenia diagnostyczne aby mieć pełne spectrum wiedzy co w silniku się dzieje. Niemniej opis odniesiony był do konkretnego sformułowania użytego w wypowiedzi, a jak przykład pokazuje, szybką diagnozę wykonuje się tu bez większych ceregieli łącznie z danymi logu.

    Dlaczego znowu - bo cały czas pisze kolega ze to tylko kreski maluje i nic więcej. Dlatego znowu bo nie jest to prawdą. W mojej ocenie używając tylko jednego i drugiego można wykonać weryfikację prawidłowo, gdy w planach są modyfikacje (żeby znowu ktoś podtekstów się nie doszukiwał - w znaczeniu prawidłowo tj zweryfikować czy po prawidłowych logach jednostka dalej legitymuje się parametrami zbliżonymi do deklarowanych przez producenta). Diagnostyki drogowe też wykonuje z użyciem tylko urządzeń diagnostycznych (różnych zależnie od marki) ale w życiu po czymś takim nie powiem ile auto generuje mocy i momentu obrotowego - co najwyżej po prawidłowych logach diagnostycznych można jedynie DOMNIEMYWAĆ, że wartości te powinny pokrywać się z deklarowanymi przez producenta - przykłady chyba wyraźnie ukazały że tak niestety często nie jest. Co więcej widząc nieprawidłowości w logu mogę spodziewać się podobnych nieprawidłowości w przebiegu wykresu/jego charakterystyce po wykonaniu pomiaru jeśli taki odzwierciedla warunki rzeczywiste. To czy faktycznie auto trzyma parametr fabryczny, ma bonus/niedomaga wychodzi dopiero podczas pomiaru. Tych INNYCH URZĄDZEŃ jest masa - fiatowski mes, kts, innovate, autocom, cdif, czy właśnie interfejs diagnostyczny wbudowany w urządzenie, którego używam. Tak więc umożliwia on wykonanie takiego badania - czyli jednak więcej - dlatego właśnie ma miejsce ta dyskusja.

    Dalej jednak nie wiem jak w Twojej ocenie zweryfikować auto niedomagające, w którym prawidłowo wykonany pomiar na hamowni wykazał niedobór mocy - bez wykonania takiego pomiaru? Od razu zaznaczę że logi nic złego nie ukazały o czym pisali już inni użytkownicy w tej rozmowie.

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał TuneFORCE Zobacz post
    (...).
    Dokładnie tak.
    Jeśli już nawet chcemy coś bez hamowni robić i porównywać z innymi zweryfikowanymi na urządzeniu pomiarowym to jako minimum np racelogic i mierzenie czasów przyspieszeń i porównanie ich do innych z aut zweryfikowanych - to jakiś obraz da ad sensu i poprawności dokonanych zmian. A nie wróżenie z fusów.

    Pozdrawiam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  6. #676
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Dlaczego znowu - bo cały czas pisze kolega ze to tylko kreski maluje i nic więcej. Dlatego znowu bo nie jest to prawdą.
    To jakie niewiarygodne funkcje posiada hamownia rozumiana jako jedno urządzenie, służące pomiarom mocy/momentu, a nie jako zestaw urządzeń czyli hamownia właściwa + zestaw sond pomiarowych + diagnoskop podłączony pod OBD i inne ustrojstwa? Robi kawę??? Z wykresu dowiesz się, że auto trzyma parametry fabryczne, albo nie. I koniec zagadnienia.
    A ty na siłę próbujesz podkoloryzować rzeczywistość. Zakładam, że mierzący ma olej w głowie i urządzenie, którego używa, jest odpowiednio skalibrowane. Jako efekt końcowy pracy dostajesz kreski na wykresie i NIC WIĘCEJ. Null. Zero. Bo to "więcej" musisz sobie wyciągnąć ze swojej głowy (wiedza i doświadczenie) oraz np. z logów. I dopóki ani Twoja głowa ani urządzenia dodatkowe nie są sprzedawane czy też homologowane przez producenta jako HAMOWNIA, dopóty nie możesz ich w ten sposób traktować. Bo za chwile okaże się, że np. termometrem można określić porę roku, trzeba tylko jeszcze wziąć do ręki kalendarz i GPS, żeby wiedzieć, gdzie aktualnie się znajdujemy...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #677
    criss
    Gość

    Domyślnie

    cinek_, jeżeli otwierał bym warsztat to uważasz że MAHA była by dobrym diagnoskopem? bo z twoich wywodów tak wynika i nie mam tu na myśli tuningu. Z tego też tak wynika że dobrze prosperujący warsztat powinien być wyposażony w hamownie bo bez tego będzie kulał z diagnostyką.

  8. #678
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    aha, czyli mam rozumieć, że bardzo dużo profesjonalistów z całego świata nie ma zna się na tym co robi, bo nie używa maha. spoko, dobrze wiedzieć...

    śmieszą mnie Twoje posty, w których za wszelką cenę chcesz udowodnić, że Ty jesteś najlepszy a cała reszta się nie zna

    ps. hamownia nigdy nie była tworzona w celu generowania wykresów, więc pisząc o hamowni czyli generatorze wykresu tylko się ośmieszasz. naśmiewanie się z hamowni inercyjnych też jest żałosne, no ale czego się spodziewać po człowieku który obraża każdego, który ma hamownię innej firmy niż maha...
    Siewcu podejrzewam, że Marcinowi nie chodzi o ośmieszanie, tylko o to jak ktoś się przykłada do pomiarów i błędów jakie inercje potrafią przepuścić. Począwszy od tego, że ktoś kalibruje obroty obrotomierzem który przeważnie pokazuje pogodę, a skończywszy np na tym, że auto najeżdża na rolkę i hamownia ma to w nosie. Jak hamowałem swoją formułę na obciążeniówce, to godzinę ją przypinaliśmy do hamowni, ponieważ ciągle przerywało pomiar przez najeżdżanie na rolkę. Minimalnie skrzywiona geometria auta i już problem to zmierzyć.

    Moim osobistym zdaniem inercja nadaje się do auta wolnossącego, ale w aucie w którym jest doładowanie i gwałtownie przyrasta moment napędowy pokazuje pogodę. I przede wszystkim długość pomiaru. Jak ta elektronika ma cokolwiek korygować, jak pomiar trwa 6-7 sek. Następnie pomiar strat. Jak widzę zawijas do góry na końcu obrotów i ktoś mi mówi, że to nie ma znaczenia to wiem wszystko. Potem się dziwić, że Tomek_KRK pisze o malowaniu kresek. Takie kreski to faktycznie malowanie, a ludzie wierzą w nie. A czasami z prawidłowego odczytu danych na wydruku można wiele wywnioskować.
    Przy długim wybiegu widać różne babole czy to w sofcie czy samym silniku i jego osprzęcie. I to jest potężne narzędzie diagnostyczne.
    Ostatnio edytowane przez 5turbo ; 17-02-2016 o 12:32
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  9. #679
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    2.0T 356Hp
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    cinek_, jeżeli otwierał bym warsztat to uważasz że MAHA była by dobrym diagnoskopem? bo z twoich wywodów tak wynika i nie mam tu na myśli tuningu. Z tego też tak wynika że dobrze prosperujący warsztat powinien być wyposażony w hamownie bo bez tego będzie kulał z diagnostyką.
    Naprawdę taka ironia na poziomie przedszkola powinna być od razu banowana z miejsca...

    TEMAT dotyczy tuningu, a nie WARSZTATU samochodowego i w takim kontekście hamownia jest tutaj rozpatrywana, tak więc z łaski swojej nie zadawaj durnowatych pytań.
    Bo hamownia obciążeniowa(już nie ważne jaka) jaka by nie była to doskonałe uzupełnienie w WARSZTACIE samochodowych, a PODSTAWOWE narzędzie w firmie TUNINGOWEJ

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    To jakie niewiarygodne funkcje posiada hamownia rozumiana jako jedno urządzenie, służące pomiarom mocy/momentu, a nie jako zestaw urządzeń czyli hamownia właściwa + zestaw sond pomiarowych + diagnoskop podłączony pod OBD i inne ustrojstwa? Robi kawę??? Z wykresu dowiesz się, że auto trzyma parametry fabryczne, albo nie. I koniec zagadnienia.
    A ty na siłę próbujesz podkoloryzować rzeczywistość. Zakładam, że mierzący ma olej w głowie i urządzenie, którego używa, jest odpowiednio skalibrowane. Jako efekt końcowy pracy dostajesz kreski na wykresie i NIC WIĘCEJ. Null. Zero. Bo to "więcej" musisz sobie wyciągnąć ze swojej głowy (wiedza i doświadczenie) oraz np. z logów. I dopóki ani Twoja głowa ani urządzenia dodatkowe nie są sprzedawane czy też homologowane przez producenta jako HAMOWNIA, dopóty nie możesz ich w ten sposób traktować. Bo za chwile okaże się, że np. termometrem można określić porę roku, trzeba tylko jeszcze wziąć do ręki kalendarz i GPS, żeby wiedzieć, gdzie aktualnie się znajdujemy...
    Ja tutaj widzę z goła co innego..to Ty i inni, którzy robią tuning, a nie posiadają hamowni naginacie rzeczywistość...wmawiacie ludziom, że jest to nie potrzebne do tuning...Wy jedyni, najmądrzejsi na świecie nie potrzebujecie rolek, a cała masa debili wydaje po kilkaset tysięcy złoty na nic nie warty sprzęt? Nie..jest na odwrót!
    Pora się z tym pogodzić, a nie wiecznie wypisywać farmazony i robić ludziom wodę z mózgu..

    Wasze wypowiedzi są na poziomie tusk vision network... wyszukujecie wyrazów, czy zdań, wyrywacie je z kontekstu i cytujecie dorabiając do tego swoją interpretację...

    Reasumując:
    1. Chcesz naprawić swoją Alfę - szukaj dobrego warsztatu, jeśli jest w nim hamownia obciążeniowa tym lepiej bo przynajmniej mechanik nie będzie musiał szaleć po drodze
    2. Chcesz zwiększyć moc w swojej Alfie - szukaj tunera, który POSIADA hamownię obciążeniową, w innym wypadku kup chipa na alledrogo/online i wmawiaj sobie, że masz super moda
    Facebook: https://www.facebook.com/TuneFORCE-109364479166793/
    http://www.dpfserwis.pl
    http://www.tuneforce.pl
    - BOXy do aut na gwarancji ze strojeniem na hamowni
    - Profesjonalny serwis FAP/DPF
    - Hamownia 4x4 Poznań MAHA LPS3000

  10. #680
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Potem się dziwić, że Tomek_KRK pisze o malowaniu kresek. Takie kreski to faktycznie malowanie, a ludzie wierzą w nie. A czasami z prawidłowego odczytu danych na wydruku można wiele wywnioskować.
    Następny, który twierdzi, że urządzenie produkowane w celu właśnie malowania kresek robi jakąś zaawansowaną diagnostykę. Przecież obciążeniówka to w założeniach mega proste urządzenie - masz urządzenie, które hamuje rolki z określym momentem, adekwatnym do momentu je napędzającego (koła samochodu). Zwiększając lub zmniejszając różnicę pomiędzy siłą hamującą a siłą napędzającą - jesteś w stanie wydłużyć czas pomiaru. I tyle. Kalibracji obrotów dokonujesz np. przez podpięcie się pod OBD i odczyt obrotów z ECU. Hamowania sama ich nie skalibruje. Tak samo wszelkiego rodzaju dane dotyczące składu temperatury spalin, ciśnienia doładowania, itp - też są odczytywane przez OBD, lub przez podpięcie dodatkowego osprzętu typu sonda szerokopasmowa. Na ekranie widzisz kreski. Są wtedy WYŚWIETLANE. A jako efekt finalny dostajesz WYDRUK z kreskami. Ujęcie tego słowem "namalowane" chyba nie jest zbytnim odejściem od istoty tematu, bo przeciętnie zorientowany w temacie człowiek rozumie, o co chodzi. I chociażbyś nie wiem jakie czary odprawił w momencie dokonywania pomiaru - to niczego więcej jako efekt Twoich starań nie dostaniesz. Nie ma kanapek, kawy, oklasków, wywiadów, autografów. Jest WYKRES. To te namalowane kreski + 2 osie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory