Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 145 TD Pompa Paliwa

  1. #1
    jokerssxx
    Gość

    Domyślnie Alfa 145 TD Pompa Paliwa

    Wiatm!

    Mam problem z Alfą 145 TD 11.1996.
    Przy zpalaniu np. jak postoi dzień, chwilę po zapaleniu dymi na siwo i ma obroty ok 700.
    Byłem z tym u mechaników. Jeden powiedział ze świece żarowe -sprawdzałem wszystkie dobre.
    Drugi (gość od pomp wtryskowych) - popatrzył na silnik kazał zapalić i powiedział że wtrysków nie ma co się czepiać bo badzo ładnie zapala i chodzi a to że dymi niekiedy prz zapalaniu to spadek ropy z pompy.
    Powiedział że nie działa pompa paliwowa w baku! (powinna pracować po przekręceniu kluczyka i nabić ciśnienie do filtra).

    Moje pytanie to: czy ona ma elektryczną pompę paliwową ???? Odkręcałem tą klapkę od baku i tam idą dwie wtyczki jedna od wskaźnika paliwa a druga chyba od tej pompy.

    Co ciekawe niekiedy jak auto stoi pozamykane to słychać byczenie z tyłu przez ok 5 sec. (słyszałem juz to 4 razy) -mechanik powiedział że jest gdzieś zwarcie (albo instalacja albo główny przekaźnik). Chłopaki z Tempra Tipo Klub tłumacza mi że w tej Alfai nie ma pompy elektrycznej.
    Mam instrukcje do Alfy 145 TD ale tam te schematy są inne -na nich jest że do baku idzie jedna wtyczka i pod siedzeniam jest główny przełącznik (czy coś)a u mnie pod siedzeniem nic nie ma a w baku 2 wtyczki....

    POMOCY!!!!!!!!

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Popatrz tak jak Ci napisałem na gg :wink:
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  3. #3
    jokerssxx
    Gość

    Domyślnie

    Mam nowe dowody w sprawie:
    Na zdjęciach widać dwie wtyczki -jedną jak odczepiam (tą małą) to nie działa wskaźnik paliwa a jak odczepiam drugą -większą -jak podejrzewam od pompy paliwa to nic się nie dzieje.
    Po przykręceniu kluczyka na tej kostce nie ma prądu a jak podłączam prostownik do wtyczki w baku to zwarcie się robi.
    Moja teoria:
    Syf podlazł na pompę elektr. i ona się zblokowała i spaliło przekaźnik

    Co Wy o tym myślicie?????

    Zrobie Wam linki do zdjęć bo są za duże :p




  4. #4
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Na 1000 % to jest pompa i raczej tam szukaj przyczyny.Albo ona albo coś po drodze na łą
    czach .W sumie to i ona już mogła powiedzieć papa piotrek 145JTD
    pisz co zdiagnozowałeś.

  5. #5
    jokerssxx
    Gość

    Domyślnie

    Co do POMPY PALIWA W ALFAch 145 TD to jest tak:
    były produkowane dwie wersje silników TD różniły się one między innymi układem wtryskowym (jedne miały pompy wtryskowe BOSCH a inne (nie wiem o ile się nie myle) Lukas) bez pompy elektrycznej.
    Te z pompami wtryskowymi Bosch posiadały dodatkową pompę paliwa niskiego ciśnienia umiesczoną w baku zasilaną elektrycznie.

    Czy auto ma pompę czy nie można rozpoznać po numerze VIN (jak nie wiem).

    Jutro jadę do Elektromechanika więc (jeśli Was to interesuje) naświetlę Wam bardziej przyczynę i inne w/w rzeczy

    Pozdrawiam

  6. #6
    jokerssxx
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Problem w/w (chwilowe przydymienie zimnego silnika podczas rozruchu) został rozwiązany.

    Przyczyną jak się okazuje była świeca żarowa na pierwszym cylindrze (prąd przechodził a nie grzała).

    Teraz po odpaleniu silnik ma 900obr a chwilę po tym (po ok 15s. od razu zwiększa obroty do 1000).

    Sprawa niby prosta (świeca niemiecka 24zł) ale ile było jeżdzenia Elektro mechanik u którech byłem twierdzi ze przy pompie powinien być jeszcze taki jakby elektromagnez który przyśpiesza zimny silnik do 1200 obr a potem się wyłącza. Auto jest sprowadzone z Włoch więc on tam nie był potrzebny bo tam jest cieplej.

Podobne wątki

  1. Pompa paliwa alfa romeo crosswagon
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 21:31
  2. [33] pompa paliwa się nie załącza, alfa kręci ale nie odpala 1.7 IE
    Utworzone przez AR_156 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 21:09
  3. Alfa 166 2.4JTD 20V Cieknie pompa paliwa
    Utworzone przez Wujo w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:35
  4. Pompa paliwa Alfa 147 do 156
    Utworzone przez Romano w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 16:05
  5. [alfa 1.4 ie]- pompa paliwa
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2007, 23:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory