Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: problem z geometrią przednich kół

  1. #1
    czupus82
    Gość

    Domyślnie problem z geometrią przednich kół

    Witam wszystkich , mam taki problem , po jakimś czasie zauważyłem że zdarło mi gumy od wewnętrznej strony na przedniej osi , wizualnie jak samochód stoi widać że jest dość duże nachylenie kół . widac że nachylenie koła trzeba poprawić , niestety rozebrałem i okazało sie że nie ma regulacji ustawiania tego kata , czy miał ktos z tym problem ??? gumy mam juz do wyżucenia , muszę kupic nowe , ale wolałbym to utawić wcześniej . W rachube wchodziłoby rozwiercenie w amortyzatorze i miałbym wtedy regulację . Innego sposobu na to nie widzę.
    Proszę o jakies pomysły ...

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    radziłbym sprawdzić zbieżność

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    dokladnie najpierw zbieznosc, jak to nie pomoze to albo amory są juz słabe i przod siadł nizej przez co koła złapały negatyw albo szukac srub do mcpersonow albo szukac srub do mcpersonow z mimosrodem i sobie ustawisz pion koła..

    ja mam eibachy i mi koła złapały negatyw, radą na to byly sruby z mimosrodem ale zupelnie do pionu nie ustawialem bo super sie na tym jezdzi przy skrecaniu zero przechyłow

  4. #4
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    radziłbym sprawdzić zbieżność
    Pochylenia kół nie ma jako standardowej regulacji w większości obecnych samochodów.
    Gdy pochylenie jest za duże szuka się przyczyny w zawieszeniu, ale czasem po prostu to wina dróg/stłuczek itp itd i nie da się "wyprostować" pochylenia kół tak po prostu.

    Ale jest sposób - Monroe produkuje takie specjalne śruby mimośrodowe Monroe Magic Camber, które można zamontować zamontować bodaj przy mocowaniu wahacza zamiast zwykłych śrub co pozwala uzyskać regulację pochylenia koła w pewnym zakresie.

    Takie śruby kosztują około 200 złotych, a ich montaż to kwestia 5 minut (można zrobić przy ustawieniu geometrii).

    Tutaj link do strony z informacją o nich (po angielsku): http://www.eu.tenneco-automotive.com...gic_camber.htm

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBUS
    Ale jest sposób - Monroe produkuje takie specjalne śruby mimośrodowe Monroe Magic Camber, które można zamontować zamontować bodaj przy mocowaniu wahacza zamiast zwykłych śrub co pozwala uzyskać regulację pochylenia koła w pewnym zakresie.
    Tylko czy to jest bezpieczne :shock: :?: czy to czasem nie szrot? :wink:

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    U mnie byl taki patent ze tez niemialem kata ale okazalo sie ze mam krzywy amortyzator.Nasze kochane polskie drogi

  7. #7
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Cytat Napisał QBUS
    Ale jest sposób - Monroe produkuje takie specjalne śruby mimośrodowe Monroe Magic Camber, które można zamontować zamontować bodaj przy mocowaniu wahacza zamiast zwykłych śrub co pozwala uzyskać regulację pochylenia koła w pewnym zakresie.
    Tylko czy to jest bezpieczne :shock: :?: czy to czasem nie szrot? :wink:
    Bezpieczne - zamontowałem takie śruby u siebie w UNO 5 lat temu i do tej pory auto jeździ i ma się dobrze.

  8. #8
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz A.
    U mnie byl taki patent ze tez niemialem kata ale okazalo sie ze mam krzywy amortyzator.Nasze kochane polskie drogi
    Dokładnie, zazwyczaj kąt jest krzywy, bo coś jest w zawieszeniu nie tak. Ale bywa i tak po prostu, że całe zawieszenie jest OK, a pochylenie wychodzi poza normę. Ja tak miałem w UNO i fakt faktem była to różnica minimalna, ale i tak nie dawało mi to spokoju na tyle, że założyłem takie śrubki.

  9. #9
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Nie znam sie na zbieznosci i za bardzo nie wiem o czym piszecie... Dlaczego szukac przyczyny w amorach? Mi zzeralo od srodka, zaplacilem 50 zl za ustawienie zbieznosci i juz nie zzera... Rozumiem ze mowimy o calej przedniej osi, a nie przednim kole...

    Przy okazji: jak sciaga na prawo to gdzie szukac przyczyny? podczas ustawiania zbieznosci powiedzieli mi, ze w alfie nie ma regulacji, zeby to wyregulowac. stuka mi troche kolumna czy koncowka, ale powiedzieli mi ze moge z tym jezdzic - moze tu jest pies pogrzebany?

  10. #10
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Nie znam sie na zbieznosci i za bardzo nie wiem o czym piszecie... Dlaczego szukac przyczyny w amorach? Mi zzeralo od srodka, zaplacilem 50 zl za ustawienie zbieznosci i juz nie zzera... Rozumiem ze mowimy o calej przedniej osi, a nie przednim kole...

    Przy okazji: jak sciaga na prawo to gdzie szukac przyczyny? podczas ustawiania zbieznosci
    powiedzieli mi, ze w alfie nie ma regulacji, zeby to wyregulowac. stuka mi troche kolumna czy koncowka, ale powiedzieli mi ze moge z tym jezdzic - moze tu jest pies pogrzebany?
    Jeżeli amortyzator jest krzywy to pochylenie koła może wychodzić poza normę (tak jak to miał Kolega parę postów wyżej) - może to powodować nadmierne zużywanie opon zależenie od pochylenia wewnątrz lub na zewnątrz.

    Gdy auto ściąga na jedną ze stron przyczyn może być wiele (np. źle ustawiona zbieżność - jedno koło bardziej "chce" jechać w którąś stronę, luzy na sworzniach, tulejach, gałkach itp itd też mogą powodować taki efekt, zciachane opony [co jest przyczyną źle ustawionej geometrii], może być po wypadku i mieć ruszone punkty stałe - wówczas też będzie znosiło).

    Dobry diagnosta powinien potrafić przynajmniej zdiagnozować przyczynę znoszenia.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 22:16
  2. [155] Zmiana przednich zacisków na te z 2.0 16v problem
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 21:00
  3. Ograniczniki drzwi przednich - problem
    Utworzone przez czaja18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 15:40
  4. problem z geometrią
    Utworzone przez bogbit w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 14:00
  5. Problem - Montaż przednich lamp
    Utworzone przez krolik_AR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 19:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory