Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: 159 vs A5 2.0TFSI

  1. #1
    krzysik29
    Gość

    Domyślnie 159 vs A5 2.0TFSI

    Proszę o radę. Jak w temacie zastanawiam sie nad tymi modelami. 159 będzie nowa tylko czy obnizone zawieszenie w wersji ti( 1750 TBi) nie przyspozy mi więcej udręki niż przyjemnosci ?? Czy postawić na niemiecką, lekko nudną technologię(ale takze piekną).
    Proszę o rzetelne porady, dziękuję.

  2. #2
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, że kolega Rafter będzie Ci mógł pomóc.
    Ja niestety jeszcze w A5 nie siedziałem, ale jeśli jest jakieś podobieństwo do nowej A4 w jeździe i wnętrzu, to autko jest naprawdę fajne

    Silniczek 2.0TFSI, miodzio

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Wersja TI z obniżonym zawiasem i 19 calową felgą ( nie pamietam czy na profilu 35 czy 40 ) to super sprawa na włoskich autostradach , w PL to jedno wielkie pasmo wyrzeczeń i wydatków .Pięknie to wygląda ale nie polecam .Zawieszenie A5 jest sprężyste ,komfortowe i ciche w Alfie natomiast na większych wybojach słychać jego pracę wyrażnie. Silniki TBi i TFSI to podobna liga . Bardzo ciche ,dynamiczne i elastyczne . Powyżej 5500 obr można ich już nie kręcić bo się wyrażnie męczą ale mają dobry dół . Jeżdziłem TBi krótko ale wydaje mi się ,że turbina załącza się póżniej niż w TFSI , niewiele póżniej ( jakieś 200 obr. ) ale jednak .TFSI pali w dynamicznej jeżdzie po mieście 10.5 litra , spokojnie po mieście 9,5 l, eco driving po mieście 7,5 to max co wycisnąłem z tego silnika . TBi po mieście bardzo dynamicznie +korki wycisnąłem 15,6 l/100 w podobnych warunkach z TFSI wycisnę 11.5 l ,więcej nie chce wypić .
    Pozycja za kierownicą niższa w A5 i z racji wysokiego wzrostu bardziej mi odpowiada .Materiały wykończenia wnętrza Audi bardzo wysokiej jakości , oczko wyżej niż w 159 ,która też nie ma się czego wstydzić ale spasowanie deski troszkę szwankuje i po 10 -15 tys. zaczyna popiskiwać .
    A5 zdecydowanie mniej funkcjonalne , co prawda bagażnik jest duży ale tylna kanapa tylko na krótkie dystanse.To tak na szybko co mogłem sklecić , jak coś to pytaj ,jestem do dyspozycji.
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  4. #4
    krzysik29
    Gość

    Domyślnie Dzięki za odpowiedzi.

    Dzieki rafter za fatyge. Co do samochodow to tylne siedzenia malo mnie interesuja bo nie szukam auta praktycznego. Z tego co znalazlem w necie to Alfa ma bardziej bezposredni uklad kierowniczy, bardziej sportowo sie prowadzi. Uklad w Audi dziala ponoc za lekko ktos napisal ze "sztucznie" i ze to najwieksza wada A5, poza tym super. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat.
    Mnie osobiscie kusi naped quattro i ten sportowy automat w Audi. Z drugiej strony uroda 159, no i wiadomo Alfa Romeo
    Jak znajdziesz czas to napisz cos jeszcze bo chce jak najlepiej wydac sporo kasy, pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Nie dowierzaj temu co się pisze w necie na temat jazdy tymi autami , ba nie dowierzaj też mnie bo każdy z nas może mieć inne subiektywne odczucia i preferencje co do prowadzenia auta . Koniecznie przejedż się oboma autami i to najlepiej w takiej wersji jaką bierzesz pod uwagę . Ja jeżdziłem A5 w wersji 3.2 quattro , 2.0 T quattro i 1.8 T z przednim napędem i każdy z tych egzemplarzy inaczej się prowadzi . To samo ze 159 miałem 1.9 JTDM , jeżdziłem też 2.2 JTS i 1.8 TBi i różnice też wyrażne . Co do układu kierowniczego A5 te opinie mogą wynikać z tego że Audi ma w standardzie wkładany servotronic ( progresywne wspomaganie) które wymaga przyzwyczajenia .W silnikach TBi i TFSI brakuje mi sportowego dżwięku ,dlatego powoli rozglądam się za markowym wydechem w niemieckich firmach tuningowych , niestety za to co mi odpowiada trzeba wydać górę pieniędzy .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Parę audiczek mamy w rodzinie z różnych segmentów. Alfa jest wyjątkowa, ale w tym przypadku wybrałbym A5. Dodatkowo dochodzi kwiestia finansowa... Alfę za parę lat będziesz musiał oddać za bezcen.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Dodatkowo dochodzi kwiestia finansowa... Alfę za parę lat będziesz musiał oddać za bezcen. __________________
    Napewno Audi można łatwiej sprzedać na rynku wtórnym , ale nie wiem czy to się sprawdzi w przypadku niepraktycznego coupe ,zwłaszcza ,że na rynku pojawiły się bardzo zbliżone technicznie i wizualnie modele tej firmy tj. nowe A4 i A5 Sportback .
    Alfa 159 straci dużo na wartości jeśli wybierze sie wypasioną wersję za np. ok 160-170 kpln i będzie chciało się ją sprzedać po 3 latach ekploatacji .Przy wersjach w granicach 100 kpln ten spadek nie będzie tak drastyczny moim zdaniem , ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #8
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Dodatkowo dochodzi kwiestia finansowa... Alfę za parę lat będziesz musiał oddać za bezcen.
    Ja myślę, że to jest stereotyp, bo nawet jeśli używaną 159 odsprzedaż taniej, to na pewno była ona tańsza w zakupie i/lub lepiej wyposażona. Kiedy chciałem wymienić auto bardzo długo studiowałem cenniki audi (Q5) i wyszło mi, że do ceny golasa trzeba dodać 40-50% wartości auta, żeby było fajnie wyposażone. Nie ma problemu, żeby skonfigurować Q5, A4 czy A4 allroad w pobliżu 250kPLN i moim zdaniem jest to zbyt dużo, nawet jak na audi. 159 2,4 w wersji Ti z prawie całą listą dodatków, włączając w to Q4 można mieć za niecałe 150 tys i cieszyć się jazdą super wyposażonym autem. Faktem jest, że wnętrze audi jest lepiej zmontowane, ale już różnica w materiałach nie jest taka duża, aczkolwiek na korzyść audi. Mimo to całokształt jest taki, że środek 159 ma ten klimat, natomiast audi jest tak do bólu nijakie, kwestia gustu, oczywiście. Co do obniżonego zawieszenia w 159 to jest w miarę komfortowe i daje sobie radę z nierównościami. Niestety zmora to wyrwy w asfalcie, przez 6 tys. km wymieniłem 3 felgi :-)

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysik29 Zobacz post
    Proszę o radę. Jak w temacie zastanawiam sie nad tymi modelami. 159 będzie nowa tylko czy obnizone zawieszenie w wersji ti( 1750 TBi) nie przyspozy mi więcej udręki niż przyjemnosci ?? Czy postawić na niemiecką, lekko nudną technologię(ale takze piekną).
    Proszę o rzetelne porady, dziękuję.
    Nie rozmumiem, czemu porownujesz A5 do 159, a nie Brery. To przeciez zupelnie inne auta.

    Jesli pieniadze nie graja roli bralbym A5 ze sprawdzonym, swietnym TFSI. Jesli w gre wchodziloby coupe AR, brałbym nowa Brere za polowe ceny A5...
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  10. #10
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Krajcok, pewnie dlatego, że Brera to hatchback a A5 rasowe coupe.

    A5 wielkością jest porównywalne ze 159. Brera jest jednak mniejsza.
    A tak poza tym, to jak zwykle decydują gusta osobiste.
    Jeśli teraz szukałbym czegoś nowego to na pewno bym się nad A5 poważnie zastanowił.

Podobne wątki

  1. 159 ti vs A5 2.0TFSI
    Utworzone przez krzysik29 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory