Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Moja alfa stracila moc! Pomocy!

  1. #1
    Remek
    Gość

    Domyślnie Moja alfa stracila moc! Pomocy!

    Temat pewnie juz omawiany ale nie znalazlem nic,wiec prosze o pomoc...
    Moj potforek nigdy nie mial problemow z agresywna i szybka jazda...ruszanie z piskiem itp... ostatnimi czasy jezdzilem bardzo spokojnie bez zbedego gazowania i nadmiernych predkosci,cieszylem sie,ze wiecej czasu w niej spedzam.Dzisiaj mialem ochote troche przygazowac, no to srzeglo gaz do podlogi i ..... i nic auto jedzie swoim tempem... do 3500 orotow to maluch szybciej sie rozpedza a powyzej czuc ze zaczyna przyspieszac ale to nie to samo, to nie to wciskanie w fotel... probowalem go przepalic,pomyslalem ze moze sie gdzies pozapychal od tej wolnej jazdy,ale nic to nie pomoglo... kompletnie nie mam pojecia co to moze byc... na luzie wkreca sie na obroty wzorowo,silnik chodzi rowno nic nie stuka itp... Bardzo prosze o pomoc kolegow z silnikami boxera i wszystkich ktorzy moga cos doradzic. Pozdrawiam

  2. #2
    Jeson
    Gość

    Domyślnie

    moze cos ze sprzeglem jest nie tak

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    Hym, ja mam tak samo, tyle że tak mi jeździ od początku odkąd ją mam. Myślałem że tak po prostu jest. Faktycznie, tak do 3000 - 3500 to niezbyt ciągnie dopiero wyżej jakby włączał się dopalacz i dostaje człowiek klapsa w nerki. Tyle że ja miałem z moją już tyle problemów (które już na szczęście rozwiązałem) że niezbyt się tym przejmowałem, mimo że tak na zdrowy rozum to miałem wrażenie że powinna się szybciej zbierać.(ale zamotałem). W ASO powiedzieli - Lambda. Wymieniłem, ale to dalej nie to. Jeśli ktoś wie jak się do tego zabrać to też będę wdzięczny za info.
    Dodam jeszcze że jak przyspieszam, czyli w zakresie 900 - 3000 obr silnik nie pracuje równo tylko takimi dość szybkimi skokami, jakby co pół sekundy zwiększał ciąg. Ciężko to opisać ale: zamiast jednolitego WRRRRRUUUUMMMMM to mam WR RR RU UU UM MM MM. Po osiągnięciu 3000 przełącza się na tryb WRRRRRUUUUMMMMM!!!
    No i jak myślicie??

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Mam to samo tylko ze w T.S .... Do tego dochodza czasem falowanie obrotow... Jade i wciskam pedal gazu i ... nic. Czka. jak wcisne do oporu to tak jakby sie cos "odblokowalo", "odetkalo" i wtedy jako tako jedzie. Nie zawsze tak jest. Ale bywa. To falowanie obrotow to bez znaczenia czy silnik goracy czy zimny, dzieje sie tak gdy stane na swiatlach i chce ruszyc, albo po prtostu czekam albo kiedy odpale rano samochod. Zostawie go na chwile i wtedy obroty zaczynaja falowac. Dzisiaj np spadly do 500 (najnizej) i tak zostaly, ale szybko przegazowalem i jakos bylo. Od czego to sie moze tak dziac? Lambde mam nowa. Moze to byc od zlego paliwa??... Poniewaz teraz zupelnie inne tankuje jak dotychczas...

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    Mam to samo tylko ze w T.S .... Do tego dochodza czasem falowanie obrotow... Jade i wciskam pedal gazu i ... nic. Czka. jak wcisne do oporu to tak jakby sie cos "odblokowalo", "odetkalo" i wtedy jako tako jedzie. Nie zawsze tak jest. Ale bywa. To falowanie obrotow to bez znaczenia czy silnik goracy czy zimny, dzieje sie tak gdy stane na swiatlach i chce ruszyc, albo po prtostu czekam albo kiedy odpale rano samochod. Zostawie go na chwile i wtedy obroty zaczynaja falowac. Dzisiaj np spadly do 500 (najnizej) i tak zostaly, ale szybko przegazowalem i jakos bylo. Od czego to sie moze tak dziac? Lambde mam nowa. Moze to byc od zlego paliwa??... Poniewaz teraz zupelnie inne tankuje jak dotychczas...
    witam.za falowanie obrotow w TS najczesciej odpowiedzialna jaest zabrudzona przepustnica i silniczek krokowy(temat wielokrotnie omawiany)z druga sprawa brak ciagu przy nizszych obrotach.otoz b.wazna sprawa w TS jest stan swiec zaplonowych(jak i przewodow)zdarza sie tak ze swieca wyglada calkiem ok ale przy gwaltownym otwarciu przepustnicy "traci iskre"i nie nadaza ze spalaniem mieszanki.druga sprawa to przeplywomierz-ten najlepiej podpiac od kogos na prube.PS paliwo ma tez duzy wplyw
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał medork
    Hym, ja mam tak samo, tyle że tak mi jeździ od początku odkąd ją mam. Myślałem że tak po prostu jest. Faktycznie, tak do 3000 - 3500 to niezbyt ciągnie dopiero wyżej jakby włączał się dopalacz i dostaje człowiek klapsa w nerki. Tyle że ja miałem z moją już tyle problemów (które już na szczęście rozwiązałem) że niezbyt się tym przejmowałem, mimo że tak na zdrowy rozum to miałem wrażenie że powinna się szybciej zbierać.(ale zamotałem). W ASO powiedzieli - Lambda. Wymieniłem, ale to dalej nie to. Jeśli ktoś wie jak się do tego zabrać to też będę wdzięczny za info.
    Dodam jeszcze że jak przyspieszam, czyli w zakresie 900 - 3000 obr silnik nie pracuje równo tylko takimi dość szybkimi skokami, jakby co pół sekundy zwiększał ciąg. Ciężko to opisać ale: zamiast jednolitego WRRRRRUUUUMMMMM to mam WR RR RU UU UM MM MM. Po osiągnięciu 3000 przełącza się na tryb WRRRRRUUUUMMMMM!!!
    No i jak myślicie??

    Hej! Juz ustalilem co dolega mojemu samochodowi i mysle ze twojemu dolega to samo.Musisz przeczyscic przepustnice i elektromagnes.Mi to pomoglo Jak by co to moge wyslac zdjecia tego co trzeba przeczyscic A no i polecam zorganizowac sobie wiecej czasu przed wzieciem sie do pracy, bo trzeba rozebrac troche zeczy Jezeli to nie pomoze to moze to byc czujnik powietrza ktory podaje zle informacje o powietrzu do komputera.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    hmm

    co to ten elektromagnes?? Ja slysze jeszcze z tylu jakby od tlumika sie cos przetykalo nagle i "strzelalo" ?

  8. #8
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    hmm

    co to ten elektromagnes?? Ja slysze jeszcze z tylu jakby od tlumika sie cos przetykalo nagle i "strzelalo" ?

    hmmm ty masz inny silnik niz ja...ja mam boxera a ty TS,wiec ciezko powiedziec nie mialem z tymi silnikami nic do czynienia "ta" czesc ktora ja nazwalem elektromagnes to najprawdopodobniej silniczek krokowy,ale tego nie jestem pewien :p Probowales formatowac komputer?? moze masz katalizator zapchany?? Swoja droga to "strzelanie" z rury to moze bys skutek niedopalania mieszanki czyli tak jak napisal lesio146 moze swiece masz juz do wymiany...

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    No mozliwe ze swiece, bo nie byly w super stanie jak je jakis czas temu spraw3dzalem, ale auto normalnie jezdzilo.

    Postaram sie wyczyscic ta przepustnice i krokowy. A jak poznac czy katalizator jest zapchany?

  10. #10
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    miedzy innymi po spadku mocy...a ile ma przejechane twoja bella?? katalizator chyba trzeba wymieniac cos kolo 100 000 km jak sie nie myle,ja osobiscie jestem zwolennikiem strumienic, dobra strumienica koszt kolo 100zl, osiagow nie poprawia ale i tez nie pogarsza,polepsza za to dzwiek silnika i jest kilka razy tansza od katalizatora ja jestem na etapie montowania takiego czegos

Podobne wątki

  1. POMOCY 3 miesiace walki z moja alfa i zero reakcji.
    Utworzone przez Kaban w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 09:38
  2. Alfa 156 stracila swoja moc
    Utworzone przez Monika2611 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 23:24
  3. Pomocy!! Moja alfa 156 nie chce śmigać ;(
    Utworzone przez Przemo91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 21:41
  4. Pomocy Moja Alfa niechce sie wkręcać na obroty
    Utworzone przez szleniec w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 20:39
  5. Pomocy cos sie dzieje z moja 147:( osłabnięcie
    Utworzone przez kamoo22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 23:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory