Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Czy w Alfach robi się przegląd po 2 tys. km?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie Czy w Alfach robi się przegląd po 2 tys. km?

    Kiedy odbierałem auto z salonu, ja nie zapytałem, a sprzedawca też mi nie powiedział - czy po 2 tys km (lub coś koło tego) mam się udać do ASO na przegląd, i na wymianę oleju? Czy pierwszy przegląd jest dopiero po roku (lub 35 tys km)?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 09:24

  2. #2
    murder
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Kiedy odbierałem auto z salonu, ja nie zapytałem, a sprzedawca też mi nie powiedział - czy po 2 tys km (lub coś koło tego) mam się udać do ASO na przegląd, i na wymianę oleju? Czy pierwszy przegląd jest dopiero po roku (lub 35 tys km)?

    Rok lub 30 tys.
    Czasy docierania silnikow minely dawno. W maluchu robilem przeglad po tak malym przebiegu. Choc niektorzy wariaci wymieniaja olej z filtrem po tzw dotarciu.

    W benzynie przeglad jest po 35tys?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Czasy docierania silnikow minely dawno. W maluchu robilem przeglad po tak malym przebiegu. Choc niektorzy wariaci wymieniaja olej z filtrem po tzw dotarciu.
    No właśnie o to tzw. dotarcie pytam. Okazuje się, że niektórzy producenci (np. Mitsubishi) nadal coś takiego zalecają, dlatego pytam jak to jest z Alfą...
    Cytat Napisał murder Zobacz post
    W benzynie przeglad jest po 35tys?
    Wg planu przeglądów okresowych jakie dostałem w ASO, wymiana oleju we wszystkich wersjach silnikowych w Brerze, jest co 35 tys lub co 2 lata. Wyjątek to TBi - 35 tys lub co rok.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    W życiu bym nie usnął spokojnie wiedząc że przejechałem 30tyś na jednym oleju, silnikiem z turbo i jeszcze 5tyś mi do wymiany pozostało. Co ci producenci wyprawiają? Niedługo w pogoni za klientem powiedzą że na gwarancji w ogóle nie trzeba wymieniać. Co oni leją do tych silników? Skoncentrowanego motodoktora? Jaki producent oleju się pod tym podpisuje?
    A za trzy, cztery lata będzie wysyp Brer z poobracanymi panewkami, zajechanymi turbo i narzekanie jakie te TB delikatne.
    Żal.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    W życiu bym nie usnął spokojnie wiedząc że przejechałem 30tyś na jednym oleju, silnikiem z turbo i jeszcze 5tyś mi do wymiany pozostało. Co ci producenci wyprawiają? Niedługo w pogoni za klientem powiedzą że na gwarancji w ogóle nie trzeba wymieniać. Co oni leją do tych silników? Skoncentrowanego motodoktora? Jaki producent oleju się pod tym podpisuje?
    A za trzy, cztery lata będzie wysyp Brer z poobracanymi panewkami, zajechanymi turbo i narzekanie jakie te TB delikatne.
    Żal.
    Gwarancja szybko minie, a potem to niech się już klient martwi...
    Taka jest obecnie polityka praktycznie wszystkich producentów. Mnie bezpośrednio ten temat nie dotyczy, bo raczej więcej niż 10 tys rocznie nie będę robił, i po takim przebiegu będę wymieniał olej. W ASO mi tylko jeszcze powiedziano, że gdybym chipował silnik, to będzie lany inny olej, i wtedy ma być wymieniany już co 10 tys lub co rok.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Rok lub 30 tys.
    Czasy docierania silnikow minely dawno. W maluchu robilem przeglad po tak malym przebiegu. Choc niektorzy wariaci wymieniaja olej z filtrem po tzw dotarciu.

    W benzynie przeglad jest po 35tys?

    silnik turbodoładowany i 30tys km bez wymiany oleju , życzę powodzenia przy perspektywie dłuższej eksploatacji ,

    ---------- Post dodany o godzinie 09:57 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:52 ----------

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    W życiu bym nie usnął spokojnie wiedząc że przejechałem 30tyś na jednym oleju, silnikiem z turbo i jeszcze 5tyś mi do wymiany pozostało. Co ci producenci wyprawiają? Niedługo w pogoni za klientem powiedzą że na gwarancji w ogóle nie trzeba wymieniać. Co oni leją do tych silników? Skoncentrowanego motodoktora? Jaki producent oleju się pod tym podpisuje?
    A za trzy, cztery lata będzie wysyp Brer z poobracanymi panewkami, zajechanymi turbo i narzekanie jakie te TB delikatne.
    Żal.
    to jest tak obliczone aby wytrzymało gwarancję , a później to już PORTFEL klienta ;

    a po drugie , 30tys km pomiędzy wymianami oleju ładnie wygląda na papierze ;

    w życiu bym tak oleju nie wymieniał w doładowanym silniku , max co 15tys \rok
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Czasy docierania silnikow minely dawno. W maluchu robilem przeglad po tak malym przebiegu. Choc niektorzy wariaci wymieniaja olej z filtrem po tzw dotarciu.
    W instrukcjach obsługi auta niektórych producentów jest zapisane ,że przez pierwsze 2-3 tys km silnik sie dociera , jego elementy się wzajemnie układają . Oczywiście nie każą wymieniać po takim czasie oleju tylko zalecają odpowiednią technikę jazdy np. nie jeżdzić przez ten okres z maksymalnymi prędkościami , nie kręcić wysoko silników ,nie jeżdzić na wysokim biegu z bardzo małą prędkością ,jednym słowem nie przeciążać jednostki.
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    pafka jezeli chcesz dlugo cieszyc sie zdrowym silnikiem ktory nie rozsypie sie po 100tys km to wymieniaj olej co 10-15tyskm. a co do wymiany po dwoch tys to napewno nie zaszkodzi. wydales kupe kasy na auto wiec nie zaluj tych 200zl na wymiane oleju. takie moje zdanie i ja bym tak zrobil a wybor nalezy do ciebie

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Co do oleju ,to kiedys w serwisie mi powiedzieli:jezeli jezdze glownie w trasie 30 tys.,tryb mieszany 20 tys.,miasto 15 tys.......a jak i tak co 10 tys.wymieniam i polecam takie rozwiazanie...

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał spike Zobacz post
    ...a jak i tak co 10 tys.wymieniam i polecam takie rozwiazanie...
    Ja robię dokładnie tak samo, a wygląda na to, że w Brerze będzie jeszcze częściej.

Podobne wątki

  1. Przegląd auta niezbyt sprawnego + Darmowy przegląd w Łodzi!!!
    Utworzone przez Tomakt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:58
  2. [159] tak sie robi pieniądze
    Utworzone przez methoss84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 21:28
  3. Tak to się robi
    Utworzone przez sedici w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 10:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory