Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zmiana panelu

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 r. Alfa Romeo 147 JTD 8V 2001r
    Postów
    334

    Domyślnie Zmiana panelu

    Siema mam pytanko. Właśnie oglądałem ciekawą 147 dla rodziców jedyny jaki miała mankament to klima ta najprostsza i chciałem spytać czy jeśli wymienię panela z takiej klimy na klimatronic to będzie działać? link http://moto.allegro.pl/item941460434...matyzacji.html (na ten chciał bym wymienić bo oryginalny jest bez możliwości ustawiania temp.), natomiast pojawia się jeszcze jedna usterka nie działa przełącznik SET (do przełączania komputera) czy trzeba wymieniać manetki czy może jest to naprawialne? w sumie to 2 mankamenty ale co tam ! Pozdro
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156
    2.4 20V JTD 175 km

  2. #2
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Jasne że nie będzie działać. jak sobie nakleisz znaczek BMW na tico to się w BMW nie zamieni.

  3. #3
    klaczynski
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    Mam te samo pytanie. Co oprócz tego panelu potrzebowałbym kupić, żeby móc przerobić klimę na klimatronik? Mojej ładniejszej połówce do szczęścia brakowałby właściwie tylko tego i ew. tempomatu.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Przecież każda alfa z klimatyzacją ma opcję automatycznego ustawiania, co już jest klimą automatyczną i nie wiem co Wy jeszcze chcecie ulepszać? Jak słyszę "klimatronik" to myślę o VW, więc może by tak przestać stosować błędne nazewnictwo rodem z giełd samochodowych.

    Co do tempomatu, to był dokładny opis, jak go zamontować w AR 156 bodajże a że są to modele o podobnych rozwiązaniach, to problemu z montażem być nie powinno.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Przecież każda alfa z klimatyzacją ma opcję automatycznego ustawiania, co już jest klimą automatyczną i nie wiem co Wy jeszcze chcecie ulepszać? Jak słyszę "klimatronik" to myślę o VW, więc może by tak przestać stosować błędne nazewnictwo rodem z giełd samochodowych.

    Co do tempomatu, to był dokładny opis, jak go zamontować w AR 156 bodajże a że są to modele o podobnych rozwiązaniach, to problemu z montażem być nie powinno.
    mylisz się.147 miały klimatyzacje nieautomatyczna i to chyba w wiekszosci
    http://moto.allegro.pl/item947887235...matyzacji.html
    a tutaj jest klimatronic dwustrefowy
    http://moto.allegro.pl/item923898951...terowania.html

    a co do pytania kolegi to ciężko będzie taka przeróbkę wykonać.Na pewno komputer steruje climatronikiem dwustrefowym,do tego jeszcze instalacja elektryczna,także nie wiem czy gra warta świeczki.Lepiej poszukać z taką klima jak chcesz.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Od roku 2003 (chyba listopad) już większość miała automatyczną i dwustrefową, a kolega ma w opisie właśnie 2003 więc tym się sugerowałem.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Co do tych paneli: to czy w klimie manualnej(bez tych wyświetlaczy temp.) cyfry i te ludziki są podświetlane,a jeśli tak to czy są to osobne żaróweczki niż do przycisków klapy,przeciwmgielnych i otwierania klapy? Pytam bo mi się to nie świeci,a uważam, że raczej powinno.
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  8. #8
    klaczynski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post

    a co do pytania kolegi to ciężko będzie taka przeróbkę wykonać.Na pewno komputer steruje climatronikiem dwustrefowym,do tego jeszcze instalacja elektryczna,także nie wiem czy gra warta świeczki.Lepiej poszukać z taką klima jak chcesz.
    No i właśnie ja mam taką z klimatyzacją manualną. Problem w tym, że nasza 147 nam się podoba i nie będziemy dla klimatyzacji zmieniać samochodu Założyliśmy, że jeśli zmiana klimy to koszt do 1000 pln, to można by się zastanowić. Jeśli wyższy - cóż, nie samą klimą człowiek żyje

    Co do pytania o podświetlanie, to wszystko powinno być podświetlone, ale nie wiem czy są osobne żarówki do tego.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 r. Alfa Romeo 147 JTD 8V 2001r
    Postów
    334

    Domyślnie

    Siema dziękuje za wszystkie odp. niestety dalej szukam AR 147 JTD dla rodziców bo okazało się po zmierzeniu miernikiem ,że Alfa była rozbita ! Jeszcze raz dzieki i poszukiwań ciąg dalszy !! Pozdro
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156
    2.4 20V JTD 175 km

Podobne wątki

  1. Zmiana panelu sterowania nawiewem AR 156 FL
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 21:01
  2. [Giulietta] Zmiana panelu deski rozdzielczej na akcesoryjną
    Utworzone przez Wierzba w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 18:07
  3. Zmiana środkowego panelu!!!
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 08:34
  4. [164] P w panelu wyświetlacza
    Utworzone przez jary17 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 23:04
  5. Kontrolki na panelu 155
    Utworzone przez Majkel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2006, 19:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory