Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Panzerwagen Killer 252Km/487Nm

  1. #1
    alfonso
    Gość

    Domyślnie Panzerwagen Killer 252Km/487Nm

    Witam kolegów.

    Po mozolnej pracy,wielu nerwach,dużej inwestycji wreszcie jest.Najmocniejsze 1,9 JTD w PL.Sen o mocnym dieslu objezdżającym podobne diesle sie spełnił,a wisienką na torcie był wyścig z 156 GTA,który wygrałem choć nieznacznie.Słowa nie są w stanie opisać mojej radości z jazdy tym autem.Dla sprawdzenia pewności podzespołów zrobiłem jazdę długodystansową z Uk(gdzie finalnie ukończyłem auto) do PL -białystok.Alfa ani razu mnie nie zawiodła.Pieknie trzymała moc,nie grzała się nie protestowała,a przyznam że prędkości 200-240 były baaaardzo często.Początkowo strojenie było o wartościach 268Km i 502Nm ,ale pokazywłą się dym.Teraz jest bardzo czysty soft ,a mocy i tak niewiele ubyło.Właściwie to prezentuje 2 wykresy ponieważ pierwszy był zrobiony w celach eksperymentalnych.Jest to wykres mojego starego softu(167Km)wzbogacony o modyfikacje, o których pisałem wcześniej (łącznie z układem wtryskowym od 159)dające bez strojenia 179Km i 385 Nm,czyli bardzo słaby przyrost,co tylko potwierdza fakt, że po każdej modyfikacji trzeba stroić auto.
    Co tu duzo pisać ,zobaczcie wykres i poczujcie tę moc.Dodam tylko pare suchyh faktów:
    0-100 : 6,21s ale jak ogarne lepiej moment to mysle peknie 5s
    v-max -niewiem do 240 zero protestu,skombinuje zegary od GTA i wtedy sobie polatam
    waga 1340kg.

    NIc juz nie mówie.Aha data wykresu jest 9 marca ale to czysta pomyłka.OStatnie hamowanie było 6 marca.
    Ostatnio edytowane przez alfonso ; 09-03-2010 o 15:56

  2. #2
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    To na obciążeniówce czy inercji było hamowane..?
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #3
    alfonso
    Gość

    Domyślnie

    Na obciążeniowej,inercja potrafi zawyżyć wartości.Hamowanie w firmie RED DOT.W najbliższych dniach podjade na maha do mastersa by skonfrontować wynik.

  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Ogólnie bardzo wysoki moment.. no ale w dieslach te Nm są jakieś takie słabe.. 6,20 do setki mierzone na G-techu Pro RR wykręcałem seryjnym Coupe 20VT 220KM/310Nm ..a waga auta identyczna.. Moim Coupe najlepszy czas jaki mi się udało zrobić to 4,7x..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #5
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    No widzę, że udało Ci się uzyskać zakładaną moc Gratuluje i jestem bardzo ciekawy jak auto będzie się spisywało w dalszej eksploatacji, czy nie pojawią się jakieś problemy. Moim marzeniem jest posiadanie Alfy 156 w dieslu, która będzie szybsza od GTA, do tej pory myślałem, że jedynie w 2,4jtd 20v może to się udać, ale teraz trochę skorygowałeś moje myślenie 2,4jtd jest jednak trochę cięższa(z tego co się orientuje około 100kg) dlatego trzeba trochę więcej tej mocy no i jest problem ze szperą. Ciągle szukam, ale nie mogę trafić żadnej ciekawej 2,4jtd 20v, dlatego coraz bardziej myślę o zakupie znowu 1,9jtd 16v. Ostatnio też myślałem o 147, ale jednak jakoś to 156 bardziej mnie urzeka. Tylko te koszta jakie musiałeś ponieść były dosyć spore, same te ostatnie zakupy czyli układ wtryskowy od 159 to koszt pewnie też paru ładnych tysięcy. Ja auta potrzebuje do codziennej jazdy, a Twój wynik jak na 1,9jtd jest bardzo wysoki, ciekawi mnie czy nie będzie się coś sypało.

    Jeszcze raz gratuluje
    pozdro

  6. #6
    alfonso
    Gość

    Domyślnie

    Ponieważ dostaje wiadomości z zapytaniami o rozmiar przeróbek więc podaje je:


    -kompletna zmiana zawieszenia na gwintowane firmy MTM Technik

    -zmiana hamulców na te z Alfy 156 3,2GTA

    -zamontowana szpera z modelu Gt Q2 (ale zastanawiam sie nad bardziej profi)

    -wymiana IC na model z saaba 9-3 2,2 td (bardzo wydajny i montaż bez wielkiego customowania)

    -zaślepiony EGR i odciety elektornicznie

    -całkowicie zmieniony dolot

    -sprzęgło wymienione na 6 spiekowe by Radzikowski ze wzmocnionym dociskiem i do tego koło dwumasowe z Alfy 159 2,4 210 Km

    -luźny wydech bez katalizatora

    -montaż turbo gt 2260 pomysłu MR Motors

    -adaptacja układu wtryskowego ze 159 2,4 (wtryskiwacze,pompa wtryskowa)

    -adaptacja pompy paliwa i pompki baku równiez ze 159 2,4

    W planach montaż opon 225 toyo,delikatny bodycit,dobre alu na podobe democaru z forum Alfaclub,montaż zegarów i foteli z GTA

    Dalekosiężne plany (zima 2010/2011): uzyskanie +300Km

  7. #7
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    zastanawiam się czemu bazą wyjściową nie było 2,4 JTD?
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  8. #8
    alfonso
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Ogólnie bardzo wysoki moment.. no ale w dieslach te Nm są jakieś takie słabe.. 6,20 do setki mierzone na G-techu Pro RR wykręcałem seryjnym Coupe 20VT 220KM/310Nm ..a waga auta identyczna.. Moim Coupe najlepszy czas jaki mi się udało zrobić to 4,7x..
    Zgadzam sie moment w dieslu jest nieco inny niż w benzynie,aczkolwiek GTA 156 uległa mi,jak również A4 3,0d czy np,bmw e60 3,0d 231 kM.W najblizszą sobote będe miał porównanie z Audi a8 4,2 310 Km i z bmw e60 535d.

    6,21s(mierzone gtechem) może i nie porywa ale ja dopiero ogarniam tę moc i moment, i myśle,że jak poćwicze starty to spokojnie zejde jeszcze tych pare "dziesiątek".
    Gratuluje czasu i mocy na kupetce,swoją drogą geenialne auto do tuningu,jedno z moich niespełnionych marzeń.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:45 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:42 ----------

    Cytat Napisał bobryt Zobacz post
    zastanawiam się czemu bazą wyjściową nie było 2,4 JTD?

    Po pierwsze brak możliwości adaptacji Q2,po drugie 2,4 jest sporo cięższe,po trzecie mam sentyment do mojej 1,9 16v,jednakże widziałem już conajmniej dwie 156 2,4 zrobione na +260Km.

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfonso Zobacz post
    Zgadzam sie moment w dieslu jest nieco inny niż w benzynie,aczkolwiek GTA 156 uległa mi,jak również A4 3,0d czy np,bmw e60 3,0d 231 kM.W najblizszą sobote będe miał porównanie z Audi a8 4,2 310 Km i z bmw e60 535d.
    Gratulacje.. Najfajniejsze jest to, że jak widze po wykresie auto dość nisko już porządnie ciągnie.. W coupe mam GT28RS i jazda zaczyna się od 3500 rpm, no ale to auto do zabawy i tam zazwyczaj lata się na wysokich obrotach..

    Cytat Napisał alfonso Zobacz post
    6,21s(mierzone gtechem) może i nie porywa ale ja dopiero ogarniam tę moc i moment, i myśle,że jak poćwicze starty to spokojnie zejde jeszcze tych pare "dziesiątek".
    Dobrze ruszyć mocnym przednionapędowcem to naprawdę sztuka.. szczególnie jeśli nie chce się w chwile zabić sprzęgła.. Ja musiałem zapiąć opony 245/35/17 i dopiero jakoś zacząłem kontrolować poślizg opon.. Nie jest łatwo, ale chyba na tym polega ta zabawa..

    Cytat Napisał alfonso Zobacz post
    Gratuluje czasu i mocy na kupetce,swoją drogą geenialne auto do tuningu,jedno z moich niespełnionych marzeń.
    No zapinając samego chipa w 20VT pewnie miałbyś lepsze osiągi.. a co dopiero jakbyś wpakował tyle pieniędzy w niego co w Alfę.. ..choć tuning to studnia bez dna, coupe mnie w sumie kosztowało dwa razy wiecej niz Alfa, ale chyba było warto Powodzenia w dalszych modyfikacjach..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  10. #10
    alfonso
    Gość

    Domyślnie

    Przyjacielu kecaj,dziękuje za miłe słowo,wiec jednak wrócisz do 1,9?Apropo moich inwestycji to masz racje na układ wtryskowy poszło pare tys. euraków,ale nie żałuje ani centa,satysfakcja z uzyskanych efektów w pełni wynagradza mi trud i poniesione koszta.Jednak dla zachęty powiem ci, że aby uzyskać moc rzędu 230-250Km w 1,9 16v nie trzeba wymieniać ani układu wtryskowego ani pompy paliwa,a wiem to gdyż na oryginalnym sprzęcie uzyskałem 243Km i 469Nm ,ale dymienie było już duże i to spowodowało moją decyzje o zmianie układy wtryskowego co jednoczesnie otworzyło mi drogę do jeszcze wiekszej mocy.W tej chwili te 252 Km są bardzo czyste i dymienie ,bardzo delikatne,wystepuje tylko w wysokich obrotach.Miałem juz zrobiony program na 268Km i też dymienia jako takiego nie było ,ale chce pojeździć na trochę "słabszym"sofcie by auto sie ułożyło ładnie, a i poobserwować jak będzie sie zachowywało.Jak tylko sie zapoznam lepiej z nową specyfika i wszystko będzie ładnie chodziło od razu wgrywamy softa na 270Km i około 510Nm.
    Co do wytrzymałości podzespołów to już teraz moge powiedzieć że jest naprawde ok.Nic sie nie przegrzewa ,nic nie puchnie,moc i moment sa w kazdej partii obrotów,hybryda 2260 nadspodziewanie dobrze sie spisuje.Wracając do PL po brytyjskich i niemieckich autostradach auto geenialnie sie zachowywało,a dziwne miny objeżdżanych szwabów w panzerwagenach dawały mi radoche jakby syn mi sie urodził .
    Generalnie z 2,4 łatwiej by ci było wyciągnąc podobną ,a nawet wiekszą moc.Do objechania GTA w modelu 2,4 potrzeba myśle około 270Km a do tego wystarczy zmiana dolotu,dobry IC,większa turbina,luźny wydech,dobry tuner,więc proponuje nie zmieniać założeń,tylko konsekwentnie do nich dążyć,a koszt uzyskania mocy tego rzędu będzie dużo mniejszy niż przy 1,9.
    Reasumujac 250Km w 1,9 możesz uzyskac na ori gratach(tylko większa turbina) ,ale będzie paskudnie dymiło i koszt większy niż w 2,4.Niewątpliwie plusem jednostki 1,9 jest mozliwość zastosowania Q2.Zastanów sie jeszcze raz dobrze i podejmij właściwą dla siebie decyzje.Jedno jest pewne ,co byś nie wybrał to po odpowiednio przeprowadzonych modyfikacjach satysfakcje będziesz miał na pewno.

    Pozdrawiam

    Ps.Należy też wziąć poprawke na dostepność części do AR w PL.Ja prawie wszystko kupywałem w UK gdzie dosłownie miałem wszystko od ręki ,ale niestety drożej.

    ---------- Post dodany o godzinie 01:01 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 00:49 ----------

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post


    No zapinając samego chipa w 20VT pewnie miałbyś lepsze osiągi.. a co dopiero jakbyś wpakował tyle pieniędzy w niego co w Alfę.. ..choć tuning to studnia bez dna, coupe mnie w sumie kosztowało dwa razy wiecej niz Alfa, ale chyba było warto Powodzenia w dalszych modyfikacjach..
    Jestem tego samego zdania,ale jak juz powiedziałem mam sentyment do tej Alfy (posiadam też 159 trohe dłubniętą) i to auto zostanie umnie dożywotnio.

    Zgadzam sie też ,że przednionapędówką ciężko dobrze ruszyć ,aczkolwiek Q2 i spiek od Radzikowskiego dobrze sobie radzą.Opony mam już na oku i podejżewam że również sporo pomogą w ujażmianiu momentu.

    Słów kilka o kupetce-auto bardzo ale to bardzo podatne na tuning.Kiedyś widziałem na żywca taką zrobioną podobno na 400+.Wykresu nie uświadczyłem ,ale to co ona robiła z ori corvetą to poprostu miażdżyło.Urodzony Killer bez dwóch zdań.

    Dziękuje za miłe slowo i również życze mocy.Chciałbym kiedyś móc spróbować sie z takim cupe jak twoje ,ale to dopiero jak bedzie 300+.
    Ostatnio edytowane przez alfonso ; 10-03-2010 o 01:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory