Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    niestety inny
    Postów
    67

    Domyślnie Problem

    Witam,
    mam jedno pytanie:
    co mogło "polecieć"?
    Objawy: na zakrętach przy dodaniu lub odjęciu gazu tyłeczek wozu zaczyna tańczyć, tak jakbym jechał po lodzie. jest to trochę deprymujące przy jeździe w ruchu miejskim, bo nie wiadomo gdzie znajdzie się wóz w danym momencie.
    Dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
    Paweł

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: Problem

    Cytat Napisał paweł
    Witam,
    mam jedno pytanie:
    co mogło "polecieć"?
    Objawy: na zakrętach przy dodaniu lub odjęciu gazu tyłeczek wozu zaczyna tańczyć, tak jakbym jechał po lodzie. jest to trochę deprymujące przy jeździe w ruchu miejskim, bo nie wiadomo gdzie znajdzie się wóz w danym momencie.
    Dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
    Paweł
    To jest zalezne tylko od obciazania/odciazania napedow? Czy jesli np. w szybkim zakrecie napotkasz poprzeczny uskok to czuc jakby zarzucanie tylu?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    niestety inny
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK
    To jest zalezne tylko od obciazania/odciazania napedow? Czy jesli np. w szybkim zakrecie napotkasz poprzeczny uskok to czuc jakby zarzucanie tylu?
    W tej chwili trochę boję sprawdzić jak maszyna zachowuje się w szybkich zakrętach, lecz dziś omało nie skasowałem wozu. Na drogę wybiegł mi pies i przy gwałtownym omijaniu tył prawie mnie wyprzedził. Miałem duży problem z wyprowadzeniem na prostą, ponieważ skakał z prawej na lewą. Zrobiłem drobny przegląd zawieszenia tylnego na kanale i nie widać nigdzie żadnych luzów. Dodam że niedawno (w tamtym tygodniu) wymieniane było sprzęgło, skrzynka biegów była wyjmowana. Czy możliwe jest jakieś błędne złożenie całości?

  4. #4
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Skoncentruj sie na szperze, moze sie zabardzo blokuje...?

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    ja raczej sprawdzil bym amorki i tylny stabilizator

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    niestety inny
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał bassman
    Skoncentruj sie na szperze, moze sie zabardzo blokuje...?
    Nie jestem pewien czy wogóle szpera po tych 14 latach jeszcze trzyma :twisted:

    Cytat Napisał piotriix
    ja raczej sprawdzil bym amorki i tylny stabilizator
    Amorki ... dziś podjadę na stację diagnostyczną i sprawdzę co i jak.
    Dalsze info później.

    A.. dzięki za sugestie :mrgreen:

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł
    W tej chwili trochę boję sprawdzić jak maszyna zachowuje się w szybkich zakrętach, lecz dziś omało nie skasowałem wozu. Na drogę wybiegł mi pies i przy gwałtownym omijaniu tył prawie mnie wyprzedził. Miałem duży problem z wyprowadzeniem na prostą, ponieważ skakał z prawej na lewą. Zrobiłem drobny przegląd zawieszenia tylnego na kanale i nie widać nigdzie żadnych luzów. Dodam że niedawno (w tamtym tygodniu) wymieniane było sprzęgło, skrzynka biegów była wyjmowana. Czy możliwe jest jakieś błędne złożenie całości?
    Hmm, tak szczerze powiedziawszy to nie bardzo widze to co opisujesz. Co to znaczy, ze skacze na boki? Wpada w jakis poslizg? Jeszcze raz: od czego to jest uzaleznione, od skretu, od depniecia, od dziury? Czy tak samo rzuca jak jedziesz na luzie, wzglednie na biegu, ale bez obciazania silnika? Czy rzuca w trakcie pokonwania zakretu, czy jak przechodzisz z jednego skretu w drugi. Czy jadac na wprost nic sie nie dzieje?

    Mozna by bylo sprawdzic gumki na drazkach Watta i na tym elemencie mocujacym je do belki, ale mowisz, ze tam jest wszystko ok?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    niestety inny
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK
    Mozna by bylo sprawdzic gumki na drazkach Watta i na tym elemencie mocujacym je do belki, ale mowisz, ze tam jest wszystko ok?
    Sprawdzane na "oko" i łyżką (luzu brak), jeśli coś jest nie tak to powinno wyjść na "szarpaku"
    Cytat Napisał JacekK
    Co to znaczy, ze skacze na boki?
    Bardzo szybkie ruchy tyłu prawo-lewo, nie do opanowania kierownicą
    Cytat Napisał JacekK
    Jeszcze raz: od czego to jest uzaleznione, od skretu, od depniecia, od dziury? Czy tak samo rzuca jak jedziesz na luzie, wzglednie na biegu, ale bez obciazania silnika? Czy rzuca w trakcie pokonwania zakretu, czy jak przechodzisz z jednego skretu w drugi. Czy jadac na wprost nic sie nie dzieje?
    Na łuku przyspieszenie lub zdjęcie nogi z gazu powoduje "taniec", na prostej gwałtowny skręt kierownicą (nagłe omijanie) w jedną lub drugą stronę i zaczyna tańczyć.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    niestety inny
    Postów
    67

    Domyślnie

    Problem zlokalizowany, poszło mocowanie De Dion`a, to przy skrzyni biegów. Teraz małe pytanko: czy jest możliwy zakup nowego elementu (guma), czy jedynie PU i jaką ilość kasy należy szykować?

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł
    Problem zlokalizowany, poszło mocowanie De Dion`a, to przy skrzyni biegów. Teraz małe pytanko: czy jest możliwy zakup nowego elementu (guma), czy jedynie PU i jaką ilość kasy należy szykować?
    Powinien byc dostepny jako nowy, ceny dokladnie nie pamietam, ale chyba nie wiecej jak 100zl. W kazdym razie sprawdz w Intercars(ew. w innych hurtowniach) ile by za to chcieli, a jakby co moj znajomy ma jakies znizki, wiec jakby byla spora roznica to moglby podeslac Ci ta gume.

Podobne wątki

  1. ICS problem z radiem, problem z dzwiękiem - przerywa, pyka
    Utworzone przez deszczyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 10:43
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory