Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: car audio

  1. #1
    trejder
    Gość

    Talking car audio

    Witam poszukuje dobrego nagłośnienia do alfy chodzi mi o wymiane wszystkich głośników dorzucenia amplitunera i subwoofera i czy 2500 zł wystarczy na dobry sprzęt.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Na dobry - nie. Przyzwoity - tak. Ale na przygotowanie, montaż i strojenie zabraknie.
    Mało opisałeś, robisz sam? ,co z wygłuszeniem, nowe czy używki, co z radiem?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej napisał, co masz, czego nie masz i co chciałbyś osiągnąć, do tego czy zrobisz to sam bo to też ważna sprawa.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    trejder
    Gość

    Domyślnie

    wszystko bede montowal sam radio posiadam Sony cdx - gt33 dobre czy tez do wymiany. wygluszac bede ale najpierw chcialbym kupic. glosniki nowki oczywiscie a co do wzmacniacza i sobwoofera to nie koniecznie nowy co proponujecie pozdro dzieki z gory.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Najpierw zacznij od wygłuszania samochodu bo to podstawa każdego audio, zobaczysz ile Ci kasy zostanie wtedy będziemy coś radzić
    Myślę, że nie jesteś audiofilem więc jeśli chodzi o czysty i wyraźny dźwięk to proponuję firmy takie jak Hertz, Pyle ewentualnie Magnat, Mac Audio (w sumie najpopularniejsze). Mają dobrej jakości produkty w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o samo radio to raczej trzeba będzie zmienić. Wg mnie Pionieer lub Alpine byłby dobrym rozwiązaniem, nie JVC - miałem i byłem rozczarowany w porównaniu do Pionieer-a o połowę tańszego na tych samych głośnikach Pionier grał dużo lepiej.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    trejder
    Gość

    Domyślnie

    2500 zł na sam sprzet. Na wygluszanie przeznaczone sa inne srodki glownie chodzi mi o polecenie zestawu co bys proponowal jakie glosniki jakiej mocy amplituner i jakiej mocy sobfoower i czy najlepiej jednej firmy zlozyc zestaw. Chcialbym po malu zlozyc zestaw a przed montazem napewno zajme sie wygluszeniem takze prosze o porade

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    To ma być przyjemne dla ucha czy dyskoteka na kołach bo to też ważne. Jaka chcesz przeznaczyć przestrzeń w bagażniku na audio? Domyślam się że chcesz mieć tam jakiś subwoofer czy coś tego typu
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    trejder
    Gość

    Domyślnie

    przyjemna dla ucha dyskoteka a tak naprawde ma ladnie grac slucham housow drumnbasse itp w tym stylu takze ma ladnie byc slychac basik a co do sobwoofera w bagazniku to chcialbym zeby nie zajmowal calego bagaznika jakes graty czasem moglyby wejsc polecisz mi jakies sprzecik pozdro

    ---------- Post dodany o godzinie 21:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:53 ----------

    tak w bagazniku bez glosnikow jakas ladna tuba ktora nie zajmuje calego miejsca i tak nie wiele jest w alfie :-)

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jutro rano wrzucę Ci jakieś linki bo teraz idę spać a mało miejsca to jest w gtv Ciężko większą torbę wcisnąć
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Więc zacznijmy od bagażnika.
    Proponuję wzmacniacz:
    A)
    1 - Magnat RX44, ma bardzo dobre opinie i za te pieniądza naprawdę warto
    2 - MAC AUDIO Z4200
    3 - MAC AUDIO ZX 4500
    4 - Blaupunkt GTA 480 (jeśli Ci się uda kupić nowy) - miałem taki i byłem bardzo z niego zadowolony
    5 - Blaupunkt Velocity VA475, następca GTA480

    Lub wersja z dwoma wzmacniaczami:
    B)
    Magnat RX MONO i jakiś słabszy jak np:
    1 - Blaupunkt GTA 470
    2 - Mac Audio MPX 4500 itp

    Lub też wzmacniacz z osobnym wyjściem na wofer ja np:
    C)
    1 - Hertz EP 5
    2 - AUDISON SRX 5
    3 - sinuslive SL-A6505

    Do wzmacniaczy nie ważne czy masz 1 czy 2 musisz kupić kondensator, najlepiej 2 farady, przy dwóch wzmacniaczach po 1.5 farada na każdy obojętnie jaki byle by z pełną elektroniką (polecam Dietz). Wzmacniacze musisz czymś zasilić więc będziesz musiał pomyśleć o nowym akumulatorze np 100Ah bo jak by nie patrzeć są to urządzenia bardzo prądoprzerne.

    Kable zasilające wzmacniacz/e:
    To temat rzeka ale ogólna zasada to po pierwsze OCF (produkowane bez zawartości tlenu) po drugie im grubsze tym lepiej.
    Kable zasilające głośniki również TYLKO OCF!

    Głośniki
    Wszystko zależy od tego jaki wybierzesz wzmacniacz wtedy trzeba będzie dobrać jakieś do konkretnego wzmaka, inaczej się nie da...
    W miarę uniwersalnym głośnikiem będzie Magnat Xpress 12" w obudowie zamkniętej (tzw ciśnieniowej), są tanie a jakościowo naprawdę godne uwagi. Miałem 15" i po takim katowaniu jakie mu serwowałem grał zawsze dobrze lub HERTZ DS 300. Odradzałbym głośniki popularnego producenta JBL. Miałem okazję ich posłuchać i szczerze mówiąc byłem zawiedziony (JBL GTO 1002D).

    Reasumując, wzmacniacz w zależności od wybranej opcji
    A) - 300 do 600zł
    B) - ok 1000zł
    c) - 950 do 1100zł
    Głośniki w bagażniku to koszt ok 250 - 500zł
    Głośniki we wnętrzu samochodu - ok 500zł
    Kondensator ok 200zł za szt
    Kable zależy jakie kupisz ale generalnie 100 - 300zł
    Radio chyba już będzie ciężko wybrać w tej kwocie ale jak byś się zdecydował na konkretny/e wzmacniacz/e to też zmienia się cała reszta
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. [159] Car Audio
    Utworzone przez brozek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 02:37
  2. Audio do 147
    Utworzone przez Juro w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 19:28
  3. Car audio do 147
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 18:36
  4. [155] Car Audio
    Utworzone przez vtunerek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 23:34
  5. audio
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory