Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zamiana 166 JTD na 159 JTD (1.9 czy 2.4?)

  1. #1
    cromik
    Gość

    Domyślnie Zamiana 166 JTD na 159 JTD (1.9 czy 2.4?)

    Witam.
    Jak w temacie czas przyszedł na zmianę w garażu. Jako że potrzebuję auta typu kombi lub van, a Alfa ma tylko kombi to padło na 159. Lancia odpadła z Phedrą ze względu na marne silniki I teraz moje pytanie czy ktoś może z obecnie jeżdżących 159 miał wcześniej 166 2.4 10V JTD? Jakie odczucia co do silnika 1.9 (150) ewentualnie 2.4 20V w 159? Obecnie moja 166 spełnia moje wymogi w 90% Prowadzenie rewelacja, wygoda jak to w aucie tej klasy, silnik ? Hmm długo się przestawiałem po trzy litrowej Themie, ale poznałem uroki diesla i jest prawie OK. Trochę słaby, ale tragedii nie ma (160 KM/390 Nm) Chciałbym poznać opinie, ewentualnie porównanie: ergonomia, prowadzenie, charakterystyka skrzyni, silnika w 159 1.9 JTDm do 2.4 10V w 166.
    Czy nie przesiądę się do auta, nowszego ale gorszego? Czy dać sobie spokój z 1.9 i upierać się przy 2.4 20V. Męczy mnie jeszcze kwestia skrzyni, manual czy automat. Wygoda w automacie jest bardzo fajna, ale lubię sobie czasem pomachać gałką
    Wszelkie podpowiedzi mile widziane
    Ostatnio edytowane przez cromik ; 21-03-2010 o 23:10

  2. #2
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Mam 166, jeździłem 159 w obydwu dieslach i nie zamieniłbym się, głównie ze względu na wnętrze - nawet skóra w 159 jest jakaś mniej skórzana. Co do silników w 159 - 2.4 to zdecydowanie dobry wybór (tylko stosunkowo duża turbodziura, brdziej odczuwalna niż w 166), 1.9 raczej spacerowy (przynajmniej bez chipa).

    I może troche nie na temat, ale czy nie zastanawiałes się nad Fiatem Croma (obecnym)? Ładny van a mozna go mieć z 200-konnym dieslem z alfy.

  3. #3
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Mnie niestety wnętrze zmusza do zmiany. Ciężko jest przewieźć psa co waży ~50 kg w 166, a zaraz będą dwa Croma też jest w opcji, ale jakaś jest bez wyrazu. Niby ładna, ale coś jej brak. Poza tym co to za Van? Kombi zwykłe Zresztą trzy Cromy to już zboczenie Skoro skóra jest gorsza w 159 niż w 166, a w 166 jest gorsza niż w starej Themie, to strach pomyśleć co będzie w przyszłości Właśnie moje obawy co do 1.9 to że będzie słaby, a czasami lubię szybciej polatać. Jak z prowadzeniem 159?
    Ostatnio edytowane przez cromik ; 21-03-2010 o 23:29

  4. #4
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie wiem co to za dziwna opinia o skórze w 159, że niby mniej "skórzana".
    Jeździłem kilkoma samochodami w skórze i nie widzę jakiejś różnicy. Mi się skóra w 159 akurat podoba.
    Ja bym na Twoim miejscu zastanowił się nad 2.4
    1.9 też jest fajny i wystarcza w zupełności do porządnej codziennej jazdy, ale 2.4 jednak ma tą moc.
    Dlatego też, albo będę szukał pod koniec roku 159 w 2.4 albo zachipuję moją aktualną.

    A prowadzenie to dla mnie rewelka. Samochód jest ciężki, ale w zakrętach tego tak nie czuć, bardzo ładnie się prowadzi. Jak to stwierdził mój znajomy (jeździ Golfem V GTI), w 159 prowadzisz samochód tak jakbyś pokazywał autu palcem w którym miejscu ma skręcić i on to robi
    Jedyny minus który mnie denerwuje, to dość duże "nurkowanie" samochodu przy ostrym hamowaniu (ale tak ma większość pojazdów z ciężkim dieslem pod maską).

  5. #5
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    W 159 są do wyboru dwa rodzaje skóry. Jedna z nich (tańsza) jest faktycznie mało skórzana, ale tej drugiej nic nie można zarzucić.

  6. #6
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    A jeszcze jedno: W kombi, w niektórych modelach są relingi, nie podobają mi się one strasznie. Czy można to ściągnąć, ewentualnie założyć w razie potrzeby? Czy jest to element stały w niektórych egzemplarzach?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Witaj, przesiadłem się ze 166 2,4jtd 140ps do alfy romeo 159 1,9jtdm 16v 150km i powiem, że 159 ciągnie mniej więcej w całym zakresie, ale jak chcesz w trasie cos pokazać to trzeba mieć prawie cały czas gaz w podłodze, wolę 166 ponieważ wygodniejsze fotele, mam skóre w 159 i jest super, tylko mam bananową i załóżmy jak chodzisz dużo w jeansach to będzie się dość często brudzić na części fotela przy wsiadaniu, osobiście wybrałbym 2,4JTDm 200/210km ponieważ jest już czym jechać. Oczywiście szukając bierz pod uwagę jak najlepsze wyposażenie bo nawet bije ono 166 spokojnie wersje ze standardem to wg mnie pomyłka, zresztą ja zawsze szukam aut w full opcji bo te ubogie mnie nie interesują. No i jak to z Alfą bywa, ciężko będzie znaleźć zadbany egzemplarz w PL;/ Prowadzenie 159 w sedanie jest dość fajne, nie narzekam, oczywiście na alu 17" będzie to najlepsze.Przejedź się 1,9jtdm bo wg mnie wystarcza na Polskę, czasem trzeba mocniej cisnąć, ale poza tym jest OK.

  8. #8
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Mniej więcej co do wyposażenia to wiem jakie ma być. Nadwozie tylko kombi, czarne lub srebrne bez tych szpetnych relingów Musi być skóra, tylko kolor czarny, dosyć mam jasnego środka, wspomniane jeansy, do tego pies, tragedia. Materiał też odpada. Czyścić co drugi dzień nie mam ochoty ani czasu. Navi też musi być, poza tym reszta chyba standard.
    Jeżeli seryjne zawieszenie jest podobne do 166 w prowadzeniu, to już sobie je sam zmienie.
    Umówiłem się na jutro ze znajomym klienta na jazdę próbną 1.9 w sedanie to zdam relację jakie są moje odczucia. Nawet nie wiem jaką on ma wersję.

    P.S. Dzisiaj była na mobile.de wystawiona niezła sztuka, tylko się ogłoszenie szybko zakończyło

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał cromik Zobacz post
    Męczy mnie jeszcze kwestia skrzyni, manual czy automat. Wygoda w automacie jest bardzo fajna, ale lubię sobie czasem pomachać gałką Wszelkie podpowiedzi mile widziane
    Automatyczna skrzynia Q-tronic ma także mozliwość ręcznej zmiany biegów ( tak jak tiptronic w Audi ). IMHO czarny Sportwagon ze srebrnymi relingami wygląda naprawdę dobrze .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  10. #10
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Czyli zasada działania Q-tronica jak w selespeedzie w stilo. Nie ma pełnej władzy nad autem Te relingi jakieś za wysokie do tego auta.

    Edit 1.

    Byłem dziś na jeździe próbnej u znajomego. Ma wersję 1.9 180 KM 390Nm. Co do samego silnika jestem takim rozwiązaniem mile zaskoczony. Płynność przyspieszania od niskich obrotów jest ciagła. Podoba mi się. W mieście wiadomo wystarczy i 120KM. Na trasie auto nie miało problemów z "ciągnięciem" do wysokich prędkości. Przy wyprzedzaniu trochę pomachac trzeba. Ale jest lepiej niż w mojej 166. Z tym, że u mnie jest duża turbodziura, a potem pompuje lepiej. Co do prowadzenia, jest miękka, w sumie zawias seryjny, więc nie ma się co dziwić. Wyposażenie jedno chyba z leprzych, z tego co mi mówił to nie ma tylko elektrycznie regulowanych siedzeń. Duża nawigacja, telefon, skóra, klima przód tył niezależna, lodówka, czujniki parkowania przód i tył, systemy antypoślizgowe, fabryczne ksenony, i jeszcze pare innych pierdół. Wnętrze co do 166 jest faktycznie mniejsze, ale bardzo przyjemne. Kierowca jest nim jeszcze bardziej "otoczony" niż w 166. Aluminiowe wstawki przypadły mi do gustu. W wymarzonym czarnym wnetrzu pasowałby idealnie Także co do silnika jestem przekonany do 1.9 ale trochę podciągniętym. Znajomy stwierdził że przy 150KM też nie było problemów na trasię, ale jednak pokusił się szybko o chipa Jako że to "stary alfaholik" to pewnie wie co mówi.
    Ostatnio edytowane przez cromik ; 23-03-2010 o 14:12

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zamiana radia
    Utworzone przez gugamati w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 05-03-2024, 15:19
  2. Zamiana JTD na 3.2 V6
    Utworzone przez tomSRT w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 09:48
  3. Zamiana zawieszenia
    Utworzone przez Pawlik w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 11:59
  4. [155] Zamiana 2,0 16V na 8V
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory