Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Montaż relingów dachowych

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał mskk Zobacz post
    jest jakiś sposób na wzmocnienie przodu zeby uniknąć sytuacji opisanej wyzej przez keeperka ?
    jak wygląda montarz takich relingów
    chce zamontować u siebie relingi przed zimą, widze ze wszscy odradzają zabieg. jednak zalezy mi na tym nie tylko ze względów praktycznych. najwyzej bede woził lzejsze rzeczy w boxie.

    Znalazłem przy okazji porządków kupkę papierów pt. Service News - przysyłali chyba z centali do ASO takie, aby mechanicy byli poinformowani o zmianach, rozwiązaniach różnych problemów które się ujawniały w trakcie obecności modelu na rynku (np rozrząd nie 120 a 60tys km) itp.
    W każdym razie, jest tam też fragment dotyczący wprowadzania 156 Sportwagona i wersji z relingami cytuję:

    "Należy pamiętać, że nie jest możliwe zamontowanie prętów bagażnikadachowego po sprzedaży samochodu, ponieważ otwory (8 otworów) w dachu wykonane zostają przed obróbką antykorozyjną blach, gdyż tylko w tej fazie możliwe jest przylutowanie 4 podkładek wzmacniających i nakrętek mocujących."

    (pisowania oryginalna - śmiesznie czasem pewne rzeczy nazywają - pręty bagażnika dachowego , chodzi o relingi wzdłużne w każdym razie)

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    nie będe zakładał nowego postu więc podpinam się pod ten. mam pytanko czy są jakieś oryginalne relingi do sedana lub czy ma ktoś jakiś ciekawy i estetyczny pomysł na przewożenie rowerów w/na alfie.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar jarzyn
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    166 3.0 03, była 156 SW jtd
    Postów
    244

    Domyślnie

    Po co relingi na wagonie skoro wszystko do środka wchodzi Parę dni temu zachciało nam się z dziewczyną pojeździć na rowerach, wymyśliła Pszczynę (fajne ścieżki, polecam). Roleta do piwnicy, tylna kanapa "klap" na dół i dwa rowery bez odkręcania kół do środka:p Chociaż w drodze powrotnej trochę żałowałem, bo dopadł nas deszcz jak jeszcze pedałowaliśmy i alfka się trochę w środku pobrudziła Ale wszystko do umycia

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    Zawsze można zamontować hak i bagażnik rowerowy na hak. Lepsze rozwiązanie niż na dachu. Sam tak 3 rowery woziłem po Europie. Brak zwiększonych oporów i spalanie bliskie jak bez rowerów. Miałem taki jak Thule i szybko jeździć można było.

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    pomysł wożenia rowerów dotyczy sedana i na chwile obecną poradziłem sobie uchwytem na haku ale szczerze mówiąc to nie podoba się ten sposób bo cokolwiek włożyć czy wyciągnąć z bagażnika to trzeba wszystko demontować.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    To słaby masz bagażnik. Ja używałem bagażnik na hak który się odchyla i jest łatwy dostęp do bagażnika. Miałem taki bagażnik na 3 rowery i był świetny. Zamontowanie roweru zdecydowanie szybsze i łatwiejsze niż na dachu. Do tego nie trzeba jechać tylko 120km/h bo opory są mniejsze niż w wariancie dachowym.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1310131405.gif
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	46.0 KB
ID:	54950
    Ostatnio edytowane przez godol ; 05-05-2012 o 20:41

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    ten mój jest tylko chwilowy, mam taką nadzieje, możesz podać jakaś nazwe tego twojego

    już znalazłem, szkoda że nie wiedziałem o czymś takim wcześniej więc teraz zmiana uchwytu. pozdro i dzięki
    Ostatnio edytowane przez czarek82 ; 07-05-2012 o 16:37
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie

    Temat przerabiał mój kolega. Ja mam sportwagona z relingami, on bez. Kupił na szrocie relingi i chciał załozyć. Ja mu to odradzałem mówiąc, że w moim egzemplarzu są juz w dachu specjalne otwory i mocowanie na śruby. Kolega wział się za robotę. Zdjął podsufitkę i okazało się, że wewnątrz są wzmocnienia na mocowanie relingów. Wsadził gwożdzia, puknał młotkiem zaznaczając w dachu miejsca wiercenia otworów. Wywiercił dziury i spokojnie przykrecił relingi. Ja się tylko zastanawiam nad jednym faktem. U mnie, z fabrycznymi relingami, po zdjeciu relingów są widoczne chyba 2 zgrzewy, które kryje reling. U niego dach był płaski bez oznak jakiegokolwiek spawania czy zgrzewania. Może i u mnie relingi są "mocniej" zamontowane, ale on wozi box narciarski i nic mu się nie dzieje. Widocznie wszystkie sportwagony mają zamontowane fabrycznie we wzmocnieniach dachu nagwintowane miejsca do montażu relingów.

Podobne wątki

  1. Demontaż listew dachowych
    Utworzone przez SEBA-SB w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:28
  2. [159] Chromowanie relingów dachowych.
    Utworzone przez mista w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 22:23
  3. [156SW] Pytanie dotyczące relingów dachowych
    Utworzone przez OnanBarbarzynca w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 07:35
  4. [156]Demontaz relingow dachowych...
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 15:47
  5. [159] Czy fabryka przewidziała punkty mocowań relingów dachowych?
    Utworzone przez damian gdynia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 12:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory