Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [75] Przełącznik zespolony

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie [75] Przełącznik zespolony

    Witam.

    Wybaczcie głupie pytanie, ale czy jest możliwe by światła drogowe (długie) nie miały stabilnej pozycji? Tzn. nie włączały się na stałe? Zaznaczam, że moja 75 to wersja dla ubogich (Base)
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafa Zobacz post
    Witam.

    Wybaczcie głupie pytanie, ale czy jest możliwe by światła drogowe (długie) nie miały stabilnej pozycji? Tzn. nie włączały się na stałe? Zaznaczam, że moja 75 to wersja dla ubogich (Base)
    No bez jaj, przecież nawet maluch ma drogowe na stałe

    Może Ci się zepsuł mechanizm w dźwigience?

  3. #3
    dav13
    Gość

    Domyślnie

    Masz zepsutą dźwignię, u mnie mam to samo ułamuje się taki plastik i nie zaskakuje, tylko działa jak blink wtedy. Próbowałem to naprawić ale nie dało rady skleić dwa razy pstryknąlem i pekło.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie

    Przychylam się ku twierdzeniom kolegów. Ten element auta nie jest nazbyt żywotny :/ ale wciskanie dzwigienki zawsze działało dobrze, gorzej było natomiast z trzymaniem kierunków..

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dziękuję wszyskim za potwierdzenie moich wątpliwości. W sumie nie spodziewałem się innego wyjaśnienia tego zjawiska. Będę próbował to w wolnej chwili rozebrać i jak się da naprawić to naprawię jak nie to będę szukał zmiennika.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Niezła historia z tymi światłami - juz prawie zacząłem rozbierać przełącznik, ale postanowiłem sprawdzić "manual". A w manualu jak byk stoi, że w dół dźwigienka nie pracuje tylko w góre. Już zacząłem podejrzewać jakąś teorię spiskową gdy postanowiłem ...pobawić się dźwigienką.
    I nagle eureka! Wystarczył przecież tylko wcisnąć pokrętło przełącznika (jak klakson we "francuzach") i są drogowe na stałe.

    Czemu koledzy nie podpowiedzieli, że tak dosyć nietypowo się to włącza (tzn. nie jak we współczesnych samochodoach) :-) ?


    Z innych ciekawych odkryć minionego weekendu:
    - mam poprowadzoną kompletną wiązkę do sterowania tylnymi szybami, podłączenie zapalniczki (jest jedynie czymś zaślepiona), jeszcze jakaś wiązka której kostka znajduje sie poniżej dźwigni ham.ręcznego (co to jest?). Ciekawe czy wystarczy tylko mechanizmy podłączyć i będzie działać...
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    sterowanie elektrycznymi lusterkami kazda alfa ma kplt wiazek szukaj wiazki od tempomatu masz zagwozdke
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie

    no! kolega 'fala' to uraził kolegów :-P

    bo koledzy PODPOWIADALI..
    ale kolega 'fala' jak uczyli czytać w szkole to był pewnie wtedy akurat chory, czy tak?? ;->

    o TUTAJ :
    "..ale wciskanie dzwigienki zawsze działało dobrze,.."

    Myślę, że tak było optymalnie rozplanować instalację pod najlepiej wypasioną wersję a ubogim brakuje tylko włączników, przekaźników i mechanizmów..
    A z tym tempomatem co ciekawostka bo chyba nawet w 164 był myślę rzadkością

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pituś Zobacz post
    no! kolega 'fala' to uraził kolegów :-P

    bo koledzy PODPOWIADALI..
    ale kolega 'fala' jak uczyli czytać w szkole to był pewnie wtedy akurat chory, czy tak?? ;->
    Wycieczki osobiste sobie wypraszam. Mnie to nie śmieszy.
    Zresztą przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli :-) Moj nick to "fafa" nie "fala" (hihihi!)

    Cytat Napisał Pituś Zobacz post
    o TUTAJ :
    "..ale wciskanie dzwigienki zawsze działało dobrze,.."
    Dla mnie to nie było takie oczywiste. Pod pojęciem "wciskanie" zrozumiałem czynność, którą znam z AR33 i każdej następnej znanej mi AR (146, 147, 159). Było pisać łopatologicznie, tzn bym się nie sugerował typowym zachowaniem

    Cytat Napisał Pituś Zobacz post
    Myślę, że tak było optymalnie rozplanować instalację pod najlepiej wypasioną wersję a ubogim brakuje tylko włączników, przekaźników i mechanizmów..
    A z tym tempomatem co ciekawostka bo chyba nawet w 164 był myślę rzadkością
    Racja, z pewnością jest jak piszesz. Zdziwiło mnie to dlatego (albo właśnie potwierdza tezę), że wcześniej unifikacja podzespołów była większa. Dziś chyba rozwiązanie niespotykane. Z tego co doświadczyłem, jeśli jakakolwiek wiązka jest zbędna dla modelu bazowego, zwyczajnie się jej z oszczędności nie prowadziło. Albo nie w takiej ilości.

    ---------- Post dodany o godzinie 07:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:47 ----------

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    sterowanie elektrycznymi lusterkami kazda alfa ma kplt wiazek szukaj wiazki od tempomatu masz zagwozdke
    Thx.

    Tempomat??!! A to ciekawostka...
    W jaki sposób musiałby być rozwiązany mechanizm sterowania przepustnicą, bo przecież nie typu "throttle-by-wire"?

    Mam jeszcze pustą wiązkę przy panelu elektycznie sterowanych szyb na podsufitce. Ale to chyba nie to? Konsole centralną zdążyłem też rozkręcić, ale nic podejrzanego nie widziałem.

    Z drugiej strony mechaniczny tempomat pamiętam z dzieciństwa bo był zamontowany w PF 125p (MY75). Na jakiej zasadzie działał - niestety pojęcia nie mam.

    BTW: czy to, że są poprowadzone wiązki wskazuje na łatwy/prosty upgrade (typu P&P) wyposażenia?
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie

    -na początek.
    Jeśli coś co napisałem mogło być odebrane jako niemiłe to oczywiście przepraszam ale z pewnością nie zamierzam komukolwiek sprawiać tu przykrości. ("Rejs" -'..ja tu siedzę z czystej przyjemności')
    Posta pisałem koło północy i pewnie już niedowidziałem literek

    Może wypadło napisać bardziej łopatologicznie ale nawet w tym momencie nie mam pomysłu -poza rozpisaniem -spróbuj dźwigienkę wcisnąć w kierunku kolumny
    Zresztą jak teraz pomyślę to może sam tez nie 'wmig' znalazłem drogowe (ale na dźwigience są opisane).

    W 'sufitowym' panelu można jeszcze sterować szyberdachem.

Podobne wątki

  1. Przełącznik zespolony
    Utworzone przez Kondi w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:52
  2. [146] Przełącznik zespolony
    Utworzone przez dj2102 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 15:05
  3. Przełącznik zespolony
    Utworzone przez toyfel w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 18:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory