Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: -= Diagnostyka silnika JTD -- kontrolka "marchewka" -- inne =-

  1. #1
    JTProperty
    Gość

    Domyślnie -= Diagnostyka silnika JTD -- kontrolka "marchewka" -- inne =-

    Witam, jestem właścicielką Alfy 156 1.9 JTD '99r. około miesiąc temu zapaliła mi się kontrolka wtrysków tzn. marchewka. Zostawiłam samochód w warsztacie gdzie została wykonana diagnostyka silnika. Wskazała ona, że uszkodzony mam przepływomierz masy powietrza - został on wymieniony. Do tego czasu samochód zachowywał się normalnie, kontrolka nie zapalała się, praca silnika była ok - choć zupełnie nie znam się na tym - oceniam tylko na podstawie porównania z odczuciami jakie miałam przed wymianą przepływomierza. Można było odczuć nawet delikatny przypływ mocy przy przyspieszaniu. Ale bez szaleństwa Dwa dni temu gdy wskazówka przekroczyła 2 tys. obrotów auto zachowywało się jakby zupełnie straciło moc, natychmiast zapaliła się "marchewka". Potem praca silnika była bardzo nieregularna - tracił moc przy 2 tys. obrotów wyżej jakby moc wracała, potem normalnie i tak na zmianę. Działo się tak przez jeden dzień jazdy podczas normalnej jazdy po mieście. Przy zapalaniu silnika kontrolka nie świeciła się, dopiero gdy obroty weszły na 2 tys. Kolejnego dnia samochód normalnie odpalił i problem zupełnie zniknął - tak jakby nie było go w ogóle. Normalna praca, normalne przyspieszanie itp.

    Czy ktoś może poradzić mi co robić? Mechanicy z Wrocławia, którzy wykonali diagnostykę silnika powiedzieli mi, że oprócz przepływomierza powietrza wszystko jest OK. Do dziś problem sprzed dwóch dni nie wrócił, ale chciałabym znać powód bo problemy same nie znikają. Czy możecie mi polecić mechanika z Wrocławia lub okolic Wielunia, który pomoże mi w tym temacie?

    Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.

  2. #2
    tomkolp
    Gość

    Domyślnie

    Najlepiej podpiąć się jeszcze raz pod komputer i pokaże co się wtedy działo nawet jak teraz marchewka nie świeci.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    problem może leżeć w zaworze egr ;

    kompetentna diagnostyka komputerowa we WR to :

    http://www.irbisserwis.pl/serwis.html

    ul Paprotna 8
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Polecam sprawdzić na komputerze ciśnienie doładowania, problem może leżeć tak jak w moim przypadku kiedyś, w zmiennej geometri Turbiny, dawała za duże ciśnienie i przeładowywało silnik przez co... tracił moc bo na chwile "wyłączał Turbo".
    Zapieczona zmienna geometria to "podobno" często efekt zbyt delikatnej jazdy, czasem trzeba dać troche się pomęczyć Turbinie na ponad 3000 obrotów.

    Kolejna sprawa to polecam zaślepić całkowicie EGR, jest zupełnie zbędne w naszych silnikach

    Pozdrawiam
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    1.9 JTD z 99r. to chyba 105KM a tam to chyba nie ma zmiennej geometrii

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendriu Zobacz post
    1.9 JTD z 99r. to chyba 105KM a tam to chyba nie ma zmiennej geometrii
    fakt nie spojrzałem dokładniej na silnik, no to oprócz zaślepienia EGRu nie mam już żadnego pomysłu
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 22:00
  2. [159] Pomarańczowa kontrolka silnika i " have engine checked " -
    Utworzone przez bubel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 19:23
  3. [146] Słynna "Marchewka". może rozwiązanie
    Utworzone przez suckert w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 18:25
  4. [146] Kontrolka "kluczyk code" i "marchewka".
    Utworzone przez Kuba5093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 17:08
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 12:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory