Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Pokrowiec

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Pokrowiec

    Witam.
    Czy ktoś słyszał o oryginalnym pokrowcu na GT ? Od dłuższego czasu przeszukuje internet i nie potrafię nic znaleźć.
    Wiem, że były na GTV lecz czy ktoś słyszał o pokrowcu dla GT ?
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ayem
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa GT, jest MiTo QV i zwierzak chlewny.
    Postów
    424

    Domyślnie

    Widziałem na alfaowner.com zdjęcia autek pod takim pokrowcem, ale nigdzie nie widziałem w sprzedaży. Z tego co brytole pisali to musieli żebrać od dealera. Z tego wynika że coś takiego istnieje.

    Z tym u nas może być problem bo GT to tak rzadki model że w Krakowie w ogóle nie sprowadzali pokrowców, sprzedawali pojedyncze sztuki auta i "obchodzili się" chyba ze 159 czy jakoś tak.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Przypomniały mi lata 80te gdy dziadki chowały wychuchane maluchy pod takie plandeki

    Najlepiej przemyśleć sprawę po co w ogóle używać tego typu rzeczy. Jeśli nie posiadasz garażu i parkujesz pod chmurką to lepiej zostaw samochód tak jak stoi.

    1. W zimę nie dość, że musisz odśnieżyć samochód to i uporać się ze zdjęciem zimnego i mokrego pokrowca a później coś z nim zrobić - albo mokry pokrowiec w bagażnik albo szorować do domu żeby go odnieść. A niech w nocy jeszcze mróz złapie to rano zabawa gotowa z przymarźniętym pokrowcem
    2. Po deszczu to samo. A już nie mówię jaka to musi być miła robota zdejmować pokrowiec w czasie deszczu gdy śpieszy Ci się np. do pracy.
    3. Z doświadczenia z innego forum wiem, że ciągłe zakładanie i zdejmowanie pokrowca rysuje lakier - podobnie w przypadku BRA (osłony) na maskę. Piasek dostaje się pod pokrowiec i przyjemnie szoruje lakier.
    4. Mokre auto wolniej schnie pod pokrowcem. Cała woda nie ma gdzie odparować i para kisi Ci się pod pokrowcem.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ayem
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa GT, jest MiTo QV i zwierzak chlewny.
    Postów
    424

    Domyślnie

    No ale jeśli dobrze rozumiem to mowa jest o takim pokrowcu garażowym, chroniącym od kurzu etc. Nie do stosowania na powietrzu. Krycie auta czymkolwiek w deszczu albo w zimie może się skończyć opłakanymi konsekwencjami dla lakieru.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    tak chodzi dokładnie o taki o którym mówisz, tzw salonowym.

  6. #6
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Widzę, że nie tylko mnie denerwuje kurz w garażu. Co nawoskuje auto to po 3-4 dniach stania w garażu mam już na nim delikatny osad kurzu. Ciekawe ile taki pokrowiec mógłby kosztować i ile czasu zajmuje jego nałożenie

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    użytkownicy GTVałek z ac.pl zlecili wykonanie według oryginalnego wzoru na Swoje GTVałki.

    Opinie sa pozytywne.
    Nakładanie bardzo szybkie, a koszty to chyba 280zł + przesyłka.
    W porównania do oryginały to około 1/3 ceny.

    Może by tak zebrać co najmniej 15 osób i też zrobić zbiorowe zamówienie.? Co wy na to ?

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł24 Zobacz post
    Widzę, że nie tylko mnie denerwuje kurz w garażu. Co nawoskuje auto to po 3-4 dniach stania w garażu mam już na nim delikatny osad kurzu.
    Wiem co czujesz bo miałem poprzednie auto w czarnym kolorze

    Polecam biały materiał taki jak na prześcieradło. Dostaniesz w każdym sklepie z materiałami. Ja za 4 metry bieżące zapłaciłem 16zł.
    Druga sprawa, że po woskowaniu auto tak jakby elektryzuje się i przyciąga mocniej kurz do siebie. Najbardziej widać to po kolistych śladach po woskowaniu.
    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Może by tak zebrać co najmniej 15 osób i też zrobić zbiorowe zamówienie.? Co wy na to ?
    Ciężko zebrać 15 osób z Alfą GT, które by regularnie wypowiadały się na forum a co dopiero chętnych na pokrowiec do tego auta.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    a mi się jednak wydaje, że nie powinno być problemu.. nasze forum i ac.pl i uzbieramy..
    więc zbieramy chetnych
    Lista:
    -omen

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ayem
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa GT, jest MiTo QV i zwierzak chlewny.
    Postów
    424

    Domyślnie

    No ja spasuje, mój garaż to wspólne podziemie. Dodatkowo, średnio wygodna opcja z pokrowcem skoro używam auta codziennie.

Podobne wątki

  1. [159] Pokrowiec na Alfę 159
    Utworzone przez SimonG w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 11:45
  2. Pokrowiec na Alfę
    Utworzone przez featmilka w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 19:05
  3. Pokrowiec/plandeka do GT...
    Utworzone przez Paweł24 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 13:09
  4. Pokrowiec na auto
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory