Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 147 - hamulce

  1. #1
    BENNY
    Gość

    Domyślnie 147 - hamulce

    Witam!

    Piszę z pewnym smutkiem, ale zarazem z nadzieją, że uda się coś w temacie zrobić. Otóż w mojej AR 147 hamulce są delikatnie mówiąc dość "słabe". Wymieniłem wszystko, co należało ( klocki -TRW max, tarcze, płyn - wg wskazań producenta ) jednak nadal nie jestem zadowolony z rezultatu.

    Szczególnie wkurza mnie, gdy przesiadam się ze służbowej octavii do alfy. Niestety, porównanie hamulców wypada bardzo na niekorzyść alfy. Szczerze, to w porównianiu z octavią alfa w ogóle nie hamuje!!!

    Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów robił coś konkretniejszego z hamulcami ( wymiana pompy, lub coś innego ), aby zwiększyć ich skuteczność?

    Z góry dziękuję za wszelkie rady.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Venomek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radzionków
    Auto
    AR 147 FL 1.9 JTD-M 16V 150KM +Q2 (188KM/405Nm)
    Postów
    129

    Domyślnie

    Ja chyba wiem o czym mówisz i proponuję przed większymi pracami sprawdzić następujące rzeczy:
    1. Wymiana przewodów hamulcowych na NOWE jakiejś sensownej firmy, ewentualnie jeśli masz $$ to polecam przewody w stalowym oplocie.
    2. Płyn hamulcowy - co ile go wymieniasz? Sensownym minimum jest raz do roku, najlepiej na wiosnę. Nie wchodzisz w nic słabszego niż DOT 4. Jeśli nie masz problemu z wymianą płynu hamulcowego 1-2 razy w roku to ładujesz DOT 5.1 - jest rewelacyjny ale cholernie higroskopijny (bardzo szybko absorbuje wodę)
    3. Zaciski - regeneracja w postaci czyszczenia. Ja sugeruję skorzystać z okazji i pomalować je lakierem do zacisków - kolor dowolny, ale pomaga to utrzymać zaciski w czystości przynajmniej prze 1-2 lata. Zalecam też wymianę uszczelek tłoczków - reparaturki są dostępne w cenie rzędu 30 zł za komplet, ale wymienić to musi już jakiś fachowiec.

    Dopiero jak załatwisz te sprawy i dalej coś będzie nie tak możesz zastanowić się nad grubszymi tematami.
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 16V JTD-M Q2 (188KM/405Nm)
    ---------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...d_m_150km.html

  3. #3
    Marcuss
    Gość

    Domyślnie

    Zobacz czy nie zapchał Ci się wężyk z podciśnienia, przeczyść lub wymień jeśli pękł i powinno być okej...

  4. #4
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcuss Zobacz post
    Zobacz czy nie zapchał Ci się wężyk z podciśnienia, przeczyść lub wymień jeśli pękł i powinno być okej...
    ha też polecam to rozwiązanie.
    płyn czy prewody nie powinny dawać aż takich objawów.
    Swoją drogą po tym jaki napisałeś że masz zestaw hebku to ja bym nie oczekiwał cudów.

  5. #5
    arczi
    Gość

    Domyślnie czerwone zaciski

    Witam !Jestem tu nowy, zatem chcialem Jestem obecnie przy wymianie tarcz i klockow na przod i tyl. Przod chcialem dac: Ferodo + Mikoda - tyl: TRWlubPrzod: Brembo calosc + tyl TRWZalezy mi tez, zeby na przod zrobic czerwone zaciski lub nakladki.Pytanie do Was, czy do 147 1.6 120 KM jest opcja zalozenia jakiegos elementu czerwonego pod felge 15 ?Niestety dopiero na przyszle lato bede wstawial felgi 17.Z gory dziekije za odpowiedz.

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja miałem w 156 1.6 120KM
    tarcze mikoda ( nacinane , nawiercane ) , klocki trw
    ( ale mikoda + ferodo też dobre )

    i pomalowałem zaciski na czerowno
    na zimę zakładałem stalowe 15" i też było

    nie bardzo chyba rozumiem co masz na myśli pisząc

    Cytat Napisał arczi Zobacz post
    czy jest opcja zalozenia jakiegos elementu czerwonego pod felge 15
    kolor wymiarów zacisku nie zmieni więc da się to zrobić
    chyba że pytasz o wygląd - na 15" będzie mniej widać ale też będzie ładnie








  7. #7
    arczi
    Gość

    Domyślnie

    bocian tylko malowanie wchodzi w gre ? a cos takiego daloby rade ?http://autokult.pl/2009/06/03/brembo...e-dla-osobowek

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie mam pojęcia o ile taka nakładka zmienia wymiar zacisku ( bo rozumiem że sama nakładka cię interesuje a nie całe zaciski brembo ? )

    dla mnie to pierdoła jest więc się tym nie interesowałem
    tu ważne by było też ET felgi jeżeli nakładka poszerza zacisk








  9. #9
    arczi
    Gość

    Domyślnie

    moze byc calosc zaciski brembo, sa tez bardzo dobre, wiec nie robi mi to roznicy. tylko wtedy robilbym juz calosc z tarczami brembo, przynajmniej na przod. problem w tym, czy cale zaciski wejda pod 15-kijestem strasznym esteta i detalista, cala belle mam w tonacji czern-czerwien, dlatego zalezy mi na tych zaciskach. ))jak hajs pozwoli to jeszcze w tym roku zrobie fele:chce dac cos takiego:http://www.alufelgi.pl/?pid=38tarcze nacinane, nie starczaly Ci na krotko ? nie bily ?

    ---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:41 ----------

    felgi http://www.alufelgi.pl/?pid=38

Podobne wątki

  1. [146] Hamulce AR 146 1.6TS
    Utworzone przez rysiek63 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 18:58
  2. hamulce
    Utworzone przez cinek156sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 23:48
  3. hamulce tył 156 v6
    Utworzone przez kamien007 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 23:18
  4. hamulce?
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 20:32
  5. [155] Hamulce
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 09:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory