Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Co myślicie o felgach z rozstawem 5x100 i pływających śrubach?

  1. #1
    olis_22
    Gość

    Domyślnie Co myślicie o felgach z rozstawem 5x100 i pływających śrubach?

    Witam, planuje zakup nowych felg do swojej gtv, jednak fabryczny rozstaw nieco zawęża wybór. Orientuje się ktoś może, czy zestaw felg 5x100 na śrubach pływających to udana kombinacja??
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 21:58

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    oczywiscie ze tak 2 opcja to dystansy zmieniajace rozstaw wtedy wszytskie felgi Twoje
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  3. #3
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    A jak wygląda dystans zmieniający rozstaw ? bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Mam komplet "zapasowych" alu 17' własnie 5x100 na śrubach pływających i taki zestaw sprawdza się całkowicie więc nie masz się co obawiac, nie ma żadnej różnicy w porównaniu z 18' na których teraz jeżdzę i z rozstawem 5x98
    Co do dystansów zmieniających rozstaw to z reguły przykręca się je do piasty, są na pewno trochę mniej bezpieczne choc wiele osób jezdzi i sobie chwali, całkowicie przelotowe jeśli są dobrane z głową tzn. nie przesadzone i są założone śruby o odpowiedniej długości są całkowicie bezpieczne.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Cytat Napisał redzi Zobacz post
    Co do dystansów zmieniających rozstaw to z reguły przykręca się je do piasty, są na pewno trochę mniej bezpieczne choc wiele osób jezdzi i sobie chwali, całkowicie przelotowe jeśli są dobrane z głową tzn. nie przesadzone i są założone śruby o odpowiedniej długości są całkowicie bezpieczne.
    i tu troszke sie nie zgodze dystans zmieniajacy jest przykrecny do piasty sruby sie kryja a do dystansu wkreca sie normalne krótkie szpilki ewentualnie nakretki http://profelgi.pl/images/dystanse%20przykr.%20(2).JPG a przy przelotowym dystansie śruba 70tka podawana jest wiekszemu obciążeniu ...
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał marshall Zobacz post
    i tu troszke sie nie zgodze dystans zmieniajacy jest przykrecny do piasty sruby sie kryja a do dystansu wkreca sie normalne krótkie szpilki ewentualnie nakretki http://profelgi.pl/images/dystanse%20przykr.%20(2).JPG a przy przelotowym dystansie śruba 70tka podawana jest wiekszemu obciążeniu ...
    I ja się troszkę nie zgodzę tzn. to prawda dystans jest przykręcany do piasty i śruby się kryją ale z tą ich wytrzymałością nie jest tak do końca, tzn. bywa że potrafią się po czasie i tyś. km odkręcic a wtedy wiesz czym się to kończy , był taki przypadek i na Alfa Clubie i na innym forum też o takim czytałem, prawdą jest też że i takie "zwykłe" śruby bez żadnych dystansów potafią się odkręcic ale na to jest mniejsza szansa, po prostu w przypadku zmieniających rozstaw jest ich więcej bo dochodzą te przykręcane do piasty i tym samym większa szansa że coś się z nimi może dziac, na pewno warto je co jakiś czas sprawdzac, jeśli chodzi o przelotowe to jeśli ich grubosc nie jest przesadzona i śruby są odpwiedniej długości to obciążenie na nie nie jest jakieś dużo większe i tym samym raczej bezpieczne, ja wcalę nie odradzam tym zmieniających rozstaw bo jeśli są założone z głową i co jakiś czas sprawdzane nie powinny sprawiac problemów, sporo osób na nich jezdzi nawet wśród moich znajomych są dwa czy trzy przykłady

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    nie ma mozliwosci odkrecenia dystansu od piasty bo niby jak jesli śruby sa przykrecone a do tego wszytskiego zakrywa je felga która jest przykrecona do tego dystansu... sa jeszcze dystanse przelotowe przykrecane do felg i o jest bardzo pozytywne dobra koniec OT
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  8. #8
    Rudix
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego ja wolałem poszukać felg w rozstawie 5x98. Szukałem dłuuugo ale w końcu znalazłem! Jak to się mówi: szukajcie a znajdziecie!!!

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał marshall Zobacz post
    nie ma mozliwosci odkrecenia dystansu od piasty bo niby jak jesli śruby sa przykrecone a do tego wszytskiego zakrywa je felga która jest przykrecona do tego dystansu... sa jeszcze dystanse przelotowe przykrecane do felg i o jest bardzo pozytywne dobra koniec OT
    Jest taka możliwosc (choc nie twierdzę, że to się może często stac, raczej bardzo sporadycznie) bo nie chodzi o to, że te śruby odkręcą się całe, wystarczy że się lekko poluznią a potem pod obciążeniem i drganiami się po prostu "zetną", tak było w przypadku z drugiego forum, śruby którymi był przykręcony dystans do piasty się po prostu zerwały po wjechaniu w dziurę jak dobrze pamiętam, może śruby były nie odpowiednie albo był jeszcze inny powód, w każdym razie nie ważne, z mojej strony też EOT.
    Ostatnio edytowane przez redzi ; 19-04-2010 o 14:40

  10. #10
    wikara
    Gość

    Domyślnie

    Witam odkopie troszke temat by nie zakładac nowego,a mianowicie mam takie pytanie czy bez problemu podejdzie taki dystans 20mm 5x100 na 5x112 długie sruby kuliste m14x1.5 50mm jako przelotowy w otwory te duże śruby długie ,bedzie ładnie przylegac tak by nic nie waliło biło itd i było ok ale wydaje mi sie że tak?z felga toora t675?
    http://postimage.org/image/imnf0ef8/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5076
    Ostatni post / autor: 18-10-2021, 20:25
  2. [156] Komplet śrub pływających M12 x 1.25
    Utworzone przez gopspeedy w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 16:49
  3. [155] Co myślicie o felgach AEZ 17" 4x 100 po 369 zł z montażem -NOWE
    Utworzone przez Kelban w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 10:59
  4. co myślicie o felgach 17 z saaba do 166
    Utworzone przez Alfista w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 13:13
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2008, 08:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory