Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Temat: Remont silnika Twin Spark 2.0

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał nhobywatel Zobacz post
    ale nominalny tlok w bedzie gonil w tulejowanym cylindrze, bedzie sie ocieral rantem o cylinder i pierscienie beda uszczelniac w tym miejscu
    Ciekawi mnie to ale nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi
    Prosze jeszcze raz i jasniej.......Dzięki

    ps.nie jest aż takim fachowcem w tej dziedzinie

  2. #42
    nhobywatel
    Gość

    Domyślnie

    tlok nie naciska na kazdy punkt cylindra z taka sama sila, z jednej strony mocniej trze o tuleje. dopasowany tlok nie ma na tyle luzu w cylindrze zeby trzec krawedzia o tuleje, ale jesli szlifujemy tuleje to wymiar nam sie zwieksza, a wymiary tloka pozostaja takie same. za maly tlok sie lekko skrzywia i trze krawedzia o cylinder scierajac go w taki sposob ze pierscienie tego nie uszczelnia.

    nigdy nie bedzie ze mnie nauczyciel, nie umiem tlumaczyc kazda zmiana wymiarow cylindra musi isc w parze ze zmiana wymiarow tloka (wyjatek samo honowanie)

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar BlackEvil
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002r.
    Postów
    52

    Domyślnie

    Siemka, mój silnik połyka niecały litr oleju na 1000km z czego coś na bank ucieka od strony rozrządu bo jest mokrawo, więc ciężko mi stwierdzić ile dokładnie. Przymierzam się do remontu i dzwoniłem do jednego mechanika zajmującego się tylko włoską motoryzacją, wstępnie określił koszt na 1500-2000zł. Powiedziałem, że przy okazji chce jeszcze wymienić panewki więc są już zawarte w tej cenie. Teraz mi powiedzcie czy ta cena jest faktycznie adekwatna do tego co trzeba zrobić? Bo szczerze przymierzałem się do kosztów rzędu 3tysięcy, a tu mnie zaskoczył tak niską ceną. Zacząłem się zastanawiać czy faktycznie jest tak dobry jak mówią dodam jeszcze, że rozrząd ma 24 tys.

    Co o tym myślicie?

  4. #44
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Mi tu smierdzi próbą wymiany uszczelniaczy bez ściągania głowicy i remontem tego nazwać nie można napewno. Zapytaj się go o zakres prac poprostu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 07:22
  2. Wymiary silnika Twin Spark
    Utworzone przez Twin Spark w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 22:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory