Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Samopoziomowanie reflektorów ksenonowych.

  1. #1
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie Samopoziomowanie reflektorów ksenonowych.

    Witam. Wczoraj wieczorem zapaliłem samochodzik, tradycyjnie włączam światła (xenony) i niestety samopoziomowanie przestało działać. Drogę mam oświetloną na góra 3 metry:/ Xenony działają, ale nie są odpowiednio ustawione. Co się mogło popsuć? Co sprawdzić? Od czego zacząć ?

    Bardzo proszę o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Wiem, że to głupie ale przekręć włącznik lamp do pozycji żeby zapaliły się światła i włącz zapłon.

    Zauważyłem, że u mnie nie przy każdym odpaleniu auta reflektory poziomują się.
    Zależne jest to od pozycji w jakiej stoi auto. A dokładnie od pozycji w jakiej są czujniki na wahaczach.
    Zauważyłem też, że lampy nie poziomują się gdy najpierw odpalę auto a dopiero później włączę światła. Dlatego zawsze przełącznik od świateł mam non stop przekręcony do pozycji świecenia.
    Tu przy okazji pytanko : w odległości 1-2 metrów od ściany, wiązka światła na ścianie powinna się ruszać w granicach 20-30 cm (góra-dół) ? Pytam bo jest to moje pierwsze auto z xenonem i nie wiem w jakich granicach powinno występować samopoziomowanie.

    Możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić łącznik czujnika położenia od lamp ksenonowych. Jeśli dobrze widzę w eLearn i dobrze pamiętam to co widziałem pod autem to łącznik wraz z czujnikiem znajduje się przed przednim, prawym kołem. Będzie on w kształcie bardzo podobny do łącznika stabilizatora. Mam nadzieje, że nie mylę łącznika od lamp z czujnikiem od stabilizatora albo jeszcze czegoś innego U mnie ten łącznik dwa razy odczepił się chociaż lampy i tak same poziomowały się. Także nie jestem w 100% pewien czy to jest ten element.

    Wg. eLearn wygląda to tak :
    "Umieścić samochód na podnośniku i podnieść go.
    1. Od spodu zawieszenia przedniego lewego, odkręcić nakrętki mocujące łącznik.
    2. Wyjąć łącznik"



    Jeśli ktoś może potwierdzić moje wywody to super bo nie jestem w 100% pewien tego elementu a chcę pomóc.


    ----------------------

    EDYCJA :

    Byłem w garażu żeby zrobić Ci zdjęcie tego elementu i okazało się, że u mnie łącznik znowu się wypiął. Te dwa zaznaczone elementy trzeba spiąć ze sobą. Wystarczy jeden w drugi wcisnąć.

    Element, o którym mówię :


    Teraz jestem pewniejszy tego co piszę bo po spięciu elementów światła w większym zakresie wypoziomowały się.
    Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem zakres poziomowania się przed i po spięciu elementów.
    Żółty - przed, czerwony - po.


    Ta główka, która jest u góry wskakuje na taki przegub w kształcie kuli (podobne do haka samochodowego). Jeśli między tymi elementami brakuje smarowania to elementy zacierają się i mogą stanąć w miejscu albo wypiąć się. Stąd może brakować poziomowania reflektorów ponieważ łącznik nie rusza się i nie rusza potencjometrem w czujniku na wahaczu. Jeśli ten łącznik zeskoczył to warto go nasmarować przy okazji.
    Ostatnio edytowane przez Yerzo ; 26-04-2010 o 19:55 Powód: złodziej przyłożył mi lufę do skroni i kazał edytować post :(

  3. #3
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Odkręciłem sobie lewe przednie koło żeby było łatwiejsze dojście i rzeczywiście ten mechanizm się odpiął i jest trochę wyrobiony Posmarowałem to wszystko i naoliwiłem, wsadziłem na odpowiednie miejsce i już jest ok.

    Cieszę się, że to tylko taka "drobnostka" A Tobie Yerzo dziękuję za pomoc i że specjalnie dla mnie pofatygowałeś się porobić takie fajne fotki, które mi- zupełnemu laikowi- ułatwiły sprawę

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Super, że udało się rozwiązać problem

    Postaraj się za jakiś czas spojrzeć czy te elementy na nowo się nie rozpieły tak jak w moim przypadku.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    Postaraj się za jakiś czas spojrzeć czy te elementy na nowo się nie rozpieły tak jak w moim przypadku.
    U mnie problem rozpinania tych łączników przestał występować po tym, jak założyłem kawałek starej dętki na te ruchome kolanka. Niby prowizorka, ale bardzo skuteczna, bo po wjechaniu w dużą dziurę/nierówność uniemożliwia rozpięcie.
    ps. wszystkiemu winny jest stan dróg w naszym pięknym kraju, tym bardziej po ostatniej zimie - niektóre jezdnie wyglądają, jakby granatem zostały potraktowane...

    Pozdrawiam,

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    wszystkiemu winny jest stan dróg w naszym pięknym kraju
    - potwierdzam, sam miałem już 2 razy z tym problem po spotkaniu z dziurą.

  7. #7
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    No i dzisiaj znowu mi to g... wypadło Muszę pokombinować jak to bardziej na stałe tam wsadzić lub ewentualnie dowiedzieć się ile kosztuje nowe

    Gdyby ktoś wiedział to proszę o podzielenie się wiedzą

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł24 Zobacz post
    No i dzisiaj znowu mi to g... wypadło Muszę pokombinować jak to bardziej na stałe tam wsadzić lub ewentualnie dowiedzieć się ile kosztuje nowe

    Gdyby ktoś wiedział to proszę o podzielenie się wiedzą
    Troszkę długi link ale mam nadzieję, że coś pomoże :
    http://www.spangerum.com:7080/navi?M...OD=0&DRW_NUM=2
    Myślę, że łącznik plus kawałek tego przegubu kulowego może kosztować kilka dyszek. Nie jest to jakaś duża część.

    Zastanawiam się czy ten łącznik dało by się zastąpić czymś innym na stałe przymocowanym.
    Powiedzmy kawałkiem blaszki o grubości 0,5mm , o takiej samej długości jak oryginalny łącznik, która miałaby dwa otwory do przykręcenia na stałe.


    Przykręcić to na stałe, zostawić trochę luzu żeby elementy mogły pracować góra-dół i po kłopocie. Gorzej jak się okaże, że ten przegub kulowy musi się obracać nie tylko góra-dół ale także w okół osi. Tak jak hak samochodowy. Z taką blaszką byłby już wtedy problem.

    Z drugiej strony myślę, że nowe elementy w ASO nie są jakieś strasznie drogie i nie ma sensu bawić się w "druciarstwo"
    Ostatnio edytowane przez Yerzo ; 29-04-2010 o 13:54 Powód: mama kazała :(

  9. #9
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie dzwoniłem do znajomego i trzeba będzie to zamówić. Wczoraj wieczorem znowu mi to wypadło i musiałem jechać 20km/h tam gdzie nie było oświetlonych dróg, bo nic nie widziałem prawie Taka pierdoła, a tak potrafi wkurzyć

  10. #10
    kirchu
    Gość

    Domyślnie

    miałem to samo w aso za to gówienko chcieli coś koło 100 wiec zdemontowałem przewierciłem na wylot i działa do dziś Uwaga mi poszedł w tylnym zawieszeniu

Podobne wątki

  1. Prawidłowe ustawienie reflektorów ksenonowych
    Utworzone przez herbig w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-01-2018, 16:02
  2. [159] Samopoziomowanie - wiązka
    Utworzone przez VaNs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 14:22
  3. Samopoziomowanie świateł
    Utworzone przez dragon910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 16:49
  4. Samopoziomowanie tył Xenon
    Utworzone przez cinusiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 10:56
  5. [159] Trojnik Spryskiwaczy Reflektorów ksenonowych
    Utworzone przez bartezo_1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory