Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [156] Wydech & patent na sondę lambda

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie [156] Wydech & patent na sondę lambda

    Witam! dziś chętnie zademonstruje swój wydech do Alfy 156 2.0TS, wykonany ze stali nierdzewnej i elementów Supersprinta & Ragazzon. Przy okazji dodam pewien patent na sondę lambda, którą sam wykonałem i działa na 100%, z racji tego że jestem mechanikiem i mam do tego zaplecze w zakresie potrzebnego sprzętu, większość rzeczy sam wykonuje.
    Zestaw składa się z kolektora wydechowego Supersprint, niestety to drogi wydatek, ale przynosi efekty, dla zainteresowanych tą modyfikacją mogę doradzić, że jest pewien sposób na ten kolektor, a mianowicie o wiele tańsza wersja, a sprawująca się podobnie, jest przeszczepienie kolektora wydechowego od fiata coupe 1.816V, jest to fabryczny kolektor z kwasówki wykonany dla fiata przez Supersprinta, dużym plusem jest długość każdej z 4 rur kolektora, co powodowało w Fiacie Coupe więcej Nm, mimo nie zainstalowanego systemu TS, W Ts-ie taki kolektor ma spore szanse na podniesienie mocy, mankamentem jest odcięcie i dopasowanie flansz od TS, i wyjście na dwururkę.
    Następnym elementem po kolektorze i dwururce jest katalizator, można zastosować sportowy o większej przepustowości lub rozprężnik potęgujący rozgrzewanie się spalin, nie mylić z tłumikiem, tu zastosowałem rozprężnik Supersprinta z wyjściem na drugą sondę Lambda, ponieważ mam wersje po lifcie z 3 katalizatorami z wyjściem na 3 sondy, oczywiście ciężko jest oszukać te sądy, ale jest pewien sposób, wykonuje się małą przedłużkę w postaci rurki o odpowiedniej długości i wielkości otworu dolotowego spalin, gdzie montuje się pierwsze dwie i trzecią sądę za katalizatorem lub rozprężnikiem, sondy odpowiednio się nagrzewają nie powodując błędu sondy,przy zbyt szybkim przepływie spalin.
    Następnym etapem jest tłumik środkowy i końcowy w moim przypadku padło na Ragazzona z powodu pięknego dźwięku, a także dobrego przepływu, co potęguję przyrost Nm i KM.




    Komentarz dodany przez: robak#21
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem
    Ostatnio edytowane przez robak#21 ; 03-05-2010 o 18:56
    Lukas1020

  2. #2
    ViP Pirat drogowy Avatar szamacz
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GT 1.9 jtd
    Postów
    261

    Domyślnie

    Brzmi naprawdę ciekawie, a czy mógłbyś wrzucić jakieś nagranie jak teraz brzmi Twoja alfa?? Piszesz że zyskałeś kilka dodatkowych Nm i KM - sugerujesz się odczuciem podczas jazdy czy badałeś przyrosty na hamowni?? Pozdrawiam
    To co się liczy w życiu to szybkie dziewczyny i piękne samochody...

    AR 156 2.0 TS - była i jest dalej w rodzinie
    AR GT 1.9 jtd powered by Rperformance

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Jak na razie sugeruje się odczuciem z jazdy, mogę przyznać że nie spodziewałem się aż takiego efektu z dołu idzie znacznie lepiej niż wcześniej, z resztą sam Supersprint przyznaje że po założeniu kolektora i repli-kat Supersprinta daje to ok 14KM, zmierzę wszystko wkrótce na hamowni, tymczasem zostały mi jeszcze detale do poprawienia, i zmiana dolotu na bardziej wymuszający przepływ. Dodam kilka fotek, więcej jak będzie skończone.
    Ostatnio edytowane przez Lukas1020 ; 03-05-2010 o 16:46
    Lukas1020

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    ciekawy temat sprawdź PW

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Witam wszystkich! Odświeżam stary temat, a więc co do wydechu mogę zaprezentować dwa rozwiązania, jeszcze jeden się produkuję, ale to już niedługo. Oby dwa wydechy są robione z kolektorem Supersprinta, środkowa część własnej produkcji, a mianowicie rozprężnik Supersprint, i malutki tłumik środkowy na jednym z filmów zastosowałem końcowy tłumik Ragazzona DTM, a na projekt 1 zademonstruje swój patentowy wydech własnej produkcji. Z własnego odczucia dodam że Ragazzon jest dość głośny. Wszystko testowane pod 2.0TS.

    http://www.youtube.com/watch?v=q6-qAue7YEg

    http://www.youtube.com/watch?v=P_miqcVFLaI
    Ostatnio edytowane przez Lukas1020 ; 10-04-2011 o 15:45
    Lukas1020

  6. #6
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    widzę że kolega jest oblatany w temacie układów wydechowych więc może będzie mógł mi doradzić. ostatnio nabyłem zestaw rura+tłumik końcowy z logiem Noviteca. rura jest specyficzna bo zaczyna się średnicą ok 50 mm by po 10 cm przejść w średnicę 60 mm - taka średnica idzie aż do końcowego tłumika. teraz pytanie czy taka średnica nie odetka za bardzo całego układu? czy mogę to rak po prostu wrzucić czy trzeba coś poprzerabiać? z góry dzięki za opinie

    mam nadzieję że kolega nie ma nic przeciwko temu, że ten post się tu pojawił...
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Noviteca to widziałem taki układ wydechowy, jeśli to jest zestaw, czyli rura i tłumik, to nie ma problemu, jest to tak skonstruowane mimo że średnica rur jest dużo większa od konkurencyjnych marek wydechów. Cały sekret jest w tłumiku, posiada on tzw zwężke Venturiego co powoduje zmniejszenie prędkości spalin, wydech nie jest zbytnio rozprężony, to są bardzo dobre wydechy, wręcz unikatowe, dają wzrost Nm i KM, w przeciwieństwie do remusa i niektórych psełdosportowych wydechów. Śmiało możesz montować. Oczywiście jest to dedykowane z oryginalnym katalizatorem Alfy. Jeśli go nie posiadasz będzie zdecydowanie głośniej i odprężenie będzie wtedy większe?
    Ostatnio edytowane przez Lukas1020 ; 16-04-2011 o 22:56
    Lukas1020

  8. #8
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    katalizator w aucie jest - nie wiem tylko w jakim stanie. najpewniej wywale ten i kupie jakiś nowy zamiennik no i za nim ten zestaw który kupiłem - rura+tłumik.

    dzięki za pomoc
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    To teraz ja mam pytanie do kolegi Lukas1020, posiadam ar 156 V6 wydech ma średnice 58 mm, jednak padł mi środkowy tłumik i kupiłem od jtd który podobno też miał miec 58 mm, po przyjsciu przesyłki okazało sie ze ma 52 mm czyli 6 mm mniej .
    Jakie mogą być konsekwencje zdławienia wydechu oprócz spadku mocy ? bo myśle ze tak sie może stać ?
    Czy moze sie silnik przegrzewać z tego powodu. Jest wogóle sens montażu tego ?
    Dodam ze to łacznie tłumik środkowy i końcowy, który trzeba dopasowac, do Vki niepasuje idealnie.
    Pozdrawiam Kamil
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Jeśli bym wsadzał jakiś wydech do 2.5 V6 to dałbym minimum 57mm max 60mm śr wewnętrzna rur, lekko zacząłby oddychać, a w połączeniu z sportowym filtrem i dodaniu kolektorów od 3.0V6 lub 3.2v6, znacznie poprawiają się osiągi nawet bez dodatkowego strojenie ecu, sam robiłem taką modyfikację i to było na rurach o śr wewnętrznej 57mm, wyszło bdb. 52mm byłaby idealna dla 2.0TS. a nawet i większe można zastosować. Z tego co zauważyłem przy przytkanym wydechu na wolnych obrotach zaczyna nierówno pracować, delikatnie go dławi gdy z chodzi z obrotów. Nie stosował bym rur i tłumików mniejszej średnicy niż w oryginale.
    Lukas1020

Podobne wątki

  1. [156] Kupię pilnie sondę lambda do 156 v6 - krótka, na kolektor.
    Utworzone przez Sudi w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:04
  2. Zdrowy układ wydechowy i sondę lambda
    Utworzone przez maniek015 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 17:52
  3. Jaką sondę lambda do 2.5 V6?
    Utworzone przez bielik1982 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 19:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory