Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: Spadki wartości

  1. #11
    MRDUX
    Gość

    Domyślnie

    To ja jestem jakis chodzacy ewenement, kupilem auto za gotowke wsadzilem ponad 8kzl i wlasnie oddalem za darmo wiec mam spadek wartosci jakies 200%.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    ...
    Ciekawe co Wy powiecie? Ostatnio kolega zrezygnował z posiadania saaba 9-3 na rzecz kupna VW passata (oba podobne rocznikowo, trzylatki o podobnym przebiegu), własnie z powodu "większej utraty wartości za trzy lata". Jeździłem obydwoma autami: przyjemność jazdy saabem była zdecydowanie większa. Dla niego też, ale jednak zwycieżył pragmatyzm.
    Może kolega potrzebował po prostu większego bagażnika? albo z saabem miał jakieś problemy (chyba dostęp do porządnych mechaników jeszcze mniejszy niż w przypadku AR?) Bo zamiany jednego, znanego 3-latka na drugiego, ale kota w worku na pewno rozsądną nazwać nie można.

    A w temacie - dobrze wybierając auto do swojego gustu i potrzeb, na wiele lat, a nie na 1-2-3 jak teraz widzę jest powszechne, można zignorować tzw utratę wartości, zginie wśród innych kosztów eksploatacji. A i przy ew. sprzedaży myślę, że kupujący bardziej doceni, czyli więcej zapłaci, za auto będące przez wiele lat w jednych rękach niż zmieniające właściciela co 2 lata.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Może kolega potrzebował po prostu większego bagażnika? albo z saabem miał jakieś problemy (chyba dostęp do porządnych mechaników jeszcze mniejszy niż w przypadku AR?) Bo zamiany jednego, znanego 3-latka na drugiego, ale kota w worku na pewno rozsądną nazwać nie można.

    A w temacie - dobrze wybierając auto do swojego gustu i potrzeb, na wiele lat, a nie na 1-2-3 jak teraz widzę jest powszechne, można zignorować tzw utratę wartości, zginie wśród innych kosztów eksploatacji. A i przy ew. sprzedaży myślę, że kupujący bardziej doceni, czyli więcej zapłaci, za auto będące przez wiele lat w jednych rękach niż zmieniające właściciela co 2 lata.
    moja alfe pierwszy wlasciciel mial 6 miesiecy i kupil drugi i jezdzil do wakacji 2009 a od wakacji ja ;d w PL jestem pierwszym wlascicielem i niby miala 2 wlascicieli ale praktycznie jednego bo co to jest pol roku.
    widze ze z Rzeszowa jestes to moze sie gdzies tam spotkamy na drodze;]
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  4. #14
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Kupując Alfę za 150 tys. zł po 10 latach możemy ją sprzedać za 15 tys zł. Czyli co roku można kupować 10-letnią Alfę za same pieniądze, które stracimy na nowym egzemplarzu. A doliczcie tutaj zmiany cen, inflację na poziomie 4%, ubezpieczenie nowego auta, przeglądy w ASO przez okres gwarancyjny, prostowanie felg, wymiany eksploatacyjne. W rzeczywistości tracimy znacznie więcej.

    Żeby kupić nowe auto, a w szczególności Alfę trzeba być naprawdę bogatym, bo wątpię, żeby normalnego kowalskiego strata 130 tys. zł w ciągu 10 lat nie zabolała. Za te pieniądze można kupić mieszkanie, złoto i po 10-latach sprzedać to za miniumum 300 tys. zł.

    Czy utrata wartości w przypadku Alfy jest boleśniejsza? Proponuję poszukać cyferek i porównać do np. Alfę 156 do BMW 3. Mercedesy 124 w normalnym stanie często są po cenie 156, a to auto o 10 lat starsze. Jednak to się w przypadku Alfy powinno zmieniać, bo coraz więcej ludzi w Polsce się do nich przekonuje, a ceną steruje przede wszystkim popyt.

    Pingwin chcesz mieć nadzieję, że miłośnik przepłaci 30% ceny allegrowej? Nowszych Alf jest za dużo, żeby ktoś miał przepłacać jak to można zrobić w przypadku tych 20-letnich

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Kupując Alfę za 150 tys. zł po 10 latach możemy ją sprzedać za 15 tys zł. Czyli co roku można kupować 10-letnią Alfę za same pieniądze, które stracimy na nowym egzemplarzu. A doliczcie tutaj zmiany cen, inflację na poziomie 4%, ubezpieczenie nowego auta, przeglądy w ASO przez okres gwarancyjny, prostowanie felg, wymiany eksploatacyjne. W rzeczywistości tracimy znacznie więcej.
    Tuti, nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych...
    kwestia rażącego spadku wartości dotyczy praktycznie każdej marki, jednych nieco mniej, innych nieco więcej, ale śmiem twierdzić, że problem leży nie w różnicach paru procentów spadku wartości po latach, ale mentalności;
    jak kogoś stać na nowy samochód, to jest w stanie przeboleć, że wybrany przezeń model straci przykładowo 55 zamiast 48% po n latach; - jeśli oczywiście kupuje samochód, a nie pojazd do wożenia d...;
    myślę, że żaden prawdziwy alfisti nie kalkuluje w ten sposób - alfę wszak kupujemy "sercem nie głową"
    była Alfa GT Q2 1,9 JTD 170 KM
    nigdy nie miałem niemieckiego samochodu - i nie żałuję...

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matka Zobacz post
    Tuti, nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych...
    kwestia rażącego spadku wartości dotyczy praktycznie każdej marki, jednych nieco mniej, innych nieco więcej, ale śmiem twierdzić, że problem leży nie w różnicach paru procentów spadku wartości po latach, ale mentalności;
    jak kogoś stać na nowy samochód, to jest w stanie przeboleć, że wybrany przezeń model straci przykładowo 55 zamiast 48% po n latach; - jeśli oczywiście kupuje samochód, a nie pojazd do wożenia d...;
    myślę, że żaden prawdziwy alfisti nie kalkuluje w ten sposób - alfę wszak kupujemy "sercem nie głową"
    i trzeba dodac ze na dana chwile w Polsce malo kogo stac na nowy samochod za ponad 150 tys zl
    wiekszosc ludzi stac na 10 letnie i starsze
    wg.mnie najlepiej kupic 2-3 letnie auto jest po spadku wartosci a nadal jest mlode i na gwarancji tylko jesli jest firmowe to w te 3 lata ma ponad 100 tys
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  7. #17
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    mnie tam akurat spadek wartości alf bardzo odpowiada..przy odrobinie szczęscia można kupić naprawdę niezły egzemplarz za małe pieniądze.

    z drugiej strony dziwi mnie fakt, że starcie się podciągnąć zakup samochodu pod miano inwestycji - na zakupie samochodu nie da się wyjść choćby na 0!! dlatego (jak mówi stara dobra szkoła inwestowania) "nieruchomości kupujemy najdroższe na jakie nas stać, a samochody (ruchomości) najtańsze jakimi wypada nam jeździć" - alfa bardzo dobrze wpisuje się w tą strategię

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ziomster ; 17-05-2010 o 08:17
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

  8. #18
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Tuti, mozna kupić nową alfę za 90 tysiecy, po 3 latach pogonić za 45. Kazde auto traci na wartosci w momencie wyjazdu z salonu od razu 25 do 30 procent, prawda?
    Poza tym, sorry, Tuti, Kowalski nie kupuje alf za 150 tys w salonach. Mowimy o usrednieniu, kupowanie auta nie tylko z salonu, ale na przyklad 3 letnie uzywane i sprzedawanie go po trzech latach.
    Kto dzis jezdzi 10 lat jednym autem? Tuti???? Co ty palisz))?

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar sikor155
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    łódz(Śródmieście)
    Auto
    AR 155 V6,156 1,8 16v
    Postów
    906

    Domyślnie

    ja bym stracił
    Aktualnie AR 166
    3,0 24v 99
    3,0 24v 04

    Były AR 155 1,8 8V 97R
    AR 155 1,8 FORMULA 94
    AR 155 1,8 16V 98R
    AR 155 2,5 TD 97R
    AR 155 2,0 8V
    AR 146 1,4 16V 98R
    AR 146 1,4 BOXER 96R
    AR 156 1,8 16V
    AR 155 2,0 8V

  10. #20
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    3 letnie chyba najbardziej się opłaca, bo procentowo tracą najmniej? Nie chce się upierać w ciemno. Dobrze by było jakby ktoś wkleił cyferki z utratą wartości Alfy i np. BMW. Bo nie wydaje mi się, żeby to było kilka procent różnicy.

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Kto dzis jezdzi 10 lat jednym autem? Tuti???? Co ty palisz))?
    Ktoś kto chce mieć nowe auto, a nie stać, go, żeby zmieniać auto co 2 lata. Z 10 może przesadziłem, ale 5-8 to już chyba dość często się zdarza.

    Cytat Napisał ziomster Zobacz post
    dlatego (jak mówi stara dobra szkoła inwestowania) "nieruchomości kupujemy najdroższe na jakie nas stać, a samochody (ruchomości) najtańsze jakimi wypada nam jeździć" - alfa bardzo dobrze wpisuje się w tą strategię
    Dlatego napisałem, że ci którzy kupują nowe Alfy muszą być baardzo bogaci, bo to nie są tanie auta
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 17-05-2010 o 11:45

Podobne wątki

  1. Alfa 156 2.0 jts spadki mocy wypadanie zaplonu.
    Utworzone przez Newman w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 17:22
  2. 156 1.9 jtd 140ps, Chwilowe spadki mocy, kopci
    Utworzone przez 4stberg w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 18:52
  3. [159] Gwałtowne spadki mocy powyzej 4 000 rpm
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 20:48
  4. Spadki mocy przy przyspieszaniu
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 13:55
  5. [164] Spadki napięcia
    Utworzone przez jary17 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory