Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 155 TD czy 156 JTD

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Lightbulb 155 TD czy 156 JTD

    Witam

    Po wakacjach mam zamiar kupić Alfę(156 lub 155 diesel). Na początku bylem zdecydowany na 156 1.9 JTD ale z czasem zacząłem się wahać nad 155 1.9TD lub 2.5TD. Za 156 przemawia nowoczesne wnętrze, silnik JTD, komfort. Natomiast za 155 wyjątkowość(rzadko spotykane na ulicach), klasyka i cena. Jak wygląda awaryjność silnika TD do JTD, który jak wiemy uchodzi za "bezawaryjny". Wiem ze ciężko będzie dostać w Polsce zadbana 155 w dieslu z bogatym wyposażeniem. Czy kabina 155 jest tak samo dobrze wygłuszona jak w 156? Jak wy się na to zapatrujecie? Macie jakieś sugestie,spostrzeżenia? Zapraszam do dyskusji posiadaczy 156 i 155

    Pozdrawiam

  2. #2
    elpaco
    Gość

    Domyślnie

    Ogólnie powiem to tak: jak szukasz auta nowoczesnego, dobrze wygłuszonego, z ciekawymi bajerami to zdecydowanie kup 156. Za to jeśli szukasz auta klasycznego, z duszą, mającego swój charakter, i specyficzny styl- kup 155. Awaryjność TD hmm no tu jest temat rzeka- są to konstrukcje starsze- zasadniczo bez szans na awarię elektroniki, jednak też ich wiek i przebieg- niestety nie każdy właściciel o nie dbał dają większe ryzyko wystąpienia awarii. Jednakże kupując naprawdę ładną i dbając jak nalezy ryzyko awarii zniwelujesz wręcz do zera (moja poprzednia 155) lub kupując tanio (obecna 155) i wkładając w nią troszkę kasy też będziesz miał auto, które odwdzięczy się bezawaryjnością. Ja osobiście czekam na moment w którym obecny silnik wyciągnie kopyta, tylko po to by w jego miejsce wstawić JTD. Dlaczego? Dlatego że JTD jest bardziej rozwojowy, nowoczesny, (nie oszukujmy się ale 1.9TD do demonów nie należy aczkolwiek potrafi). Jeśli chodzi o wypas: w 155 nie licz na cuda. Praktycznie do fajnej opcji musisz ją doprowadzić sam- u mnie el. skóra (dołożona), el. lusterka, szyby, roleta szyby (dołożona) kierownica drewno z airbagiem i gałka drewno (dołożone). Przy swapie dojdzie klimatronic. Takwięc musisz sam podjąć decyzję jakie auto chcesz. Jedno jest pewne- dobrze wyposażonej i utrzymanej 155 w TD tak łatwo nie znajdziesz.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory